Categories:

1. Dziś I niedziela miesiąca. O 15.30 spotkanie TT, o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 18.00 msza św. za Ojczyznę, o 19.00 spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ w sali nad zakrystią.

2. Jutro I poniedziałek miesiąca, o 17.00 różaniec z wypominkami za zmarłych, o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Od 17.00 przyjmuje Pani Agnieszka, nasza Pani psycholog.

3. Zapraszamy osoby chętne, które lubią i chcą śpiewać na próbę scholii we wtorek o 19.00 w sali nad zakrystią. Nasz chór parafialny przygotowuje śpiew na Triduum Paschalne.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na dodatkową Adorację Najświętszego Sakramentu każdego dnia od 7.30 do 8.00 w intencji pokoju. Dalej oczywiście Adorujemy Pana Jezusa w godzinach popołudniowych. We środę zapraszamy do klubu seniora. Nowenna do Matki Bożej NP we środę o 18.00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym po Mszy Św. o 18.00 do godz.20.00. Podczas Adoracji jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.

6. W piątek rano po mszy św. o 8.00 droga Krzyżowa (na prośbę starszych parafian), o 17.15 z udziałem dzieci. Po mszy św. o 18.00 planujemy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Trasa będzie przebiegała ulicami Spalinową, Międzyborską, Wąwolnicką, Rozłucką, Turbinową i ponownie Spalinową. Naszą Drogę Krzyżową planujemy zakończyć ok. 20.00. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, zapraszamy wszystkie grupy parafialne. Na drogę krzyżową możemy zabrać świece.

7. W najbliższą sobotę, 9 kwietnia o godz. 11:30 w salce nad zakrystią, odbędzie się kolejne spotkanie Akadami Młodego Polaka.

8. Za tydzień w Niedzielę Palmową przed kościołem będą do nabycia palmy, dochód przeznaczymy na cele parafialne.

9. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Loretto nad Bugiem oraz Domu Św. s. Faustyny w Ostrówku, w sobotę 23 kwietnia. Koszt wyjazdu: 30 zł, zapisy w zakrystii.

10. Do przyszłej niedzieli będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii.

11. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Koszt wyjazdu ok. 1000 zł, zapisy u Ks. Proboszcza.

12. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę (o godz. 10.00, 11.00 i 12.00) swoje spotkania rekolekcje w kościele będzie miała szkoła podstawowa nr 120. Rekolekcje poprowadzi Ks. Olgierd wraz z s. Moniką, prosimy parafian o modlitwę za nasze dzieci i młodzież.

13. Intencja różańcowa na kwiecień – oddajemy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

14. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Bardzo dziękujemy Bogu i ludziom za piękny czas naszych rekolekcji wielkopostnych. Bardzo dziękujemy za wspólne modlitwy w intencji pokoju, za hojność Serc dla uchodźców z Ukrainy. Otrzymaliśmy podziękowania od Ks. Dyrektora Caritas naszej diecezji za wielką pomoc w organizacji transportów z Hiszpanii. Tekst podziękowania jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za ufundowanie nowe kwiatki przy figurce Matki Bożej.

W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej

+ Cecylia Michalak l. 88, i + Marianna Byszewska l. 84, których pogrzeby odbyły się w piątek w naszym kościele

Módlmy się za ofiary wojny na Ukrainie, za ofiary pandemii, za zmarłych naszych parafian,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….