Categories:

 1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o 17.00. Przed kościołem po każdej mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo dziękujemy.
 2. W tym tygodniu: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę –msze św. rano o 7.00, 8.00 i 18.00. Od 7.30 do 8.00 Adoracja w intencji pokoju, od 17.00 Adoracja i możliwość spowiedzi.
 3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu krócej tj. w poniedziałek od 16.00 do 17.45 i we środę od 16.00-17.00. W Wielki Piątek kancelaria jest nieczynna. Sprzątanie kościoła w poniedziałek ok. 18.30. Spotkania Klubu seniora dopiero 4 maja.
 4. We wtorek kolejna próba chóru o 19.00 w sali nad zakrystią. We środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej, a o 19.00 w sali nad zakrystią na II p. zapraszamy na spotkanie Lectio Divina – rozważanie Słowa Bożego.
 5. W Wielką Środę o 19.00 w kościele młodzież i dzieci z naszej szkoły podstawowej nr 120 pragną zaprosić na wielkanocne przedstawienie teatru cieni pt. „Mój Chrystus połamany”.TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

 • Rano nie ma Eucharystii
 • Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 z udziałem chóru i procesją do Ciemnicy. Kościół otwarty do 23.00, zapraszamy do Adoracji w Ciemnicy.

Wielki Piątek – obowiązuje nas post ścisły, kościół będzie otwarty cały dzień

 • Ciemna Jutrznia o godz. 7.00
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Taca na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Tak jak w ubiegłym roku, dla osób chętnych, będzie możliwość Adoracji przy Grobie Pańskim w nocy z piątku na sobotę w godz. od 22.00 do 7.00 rano. Zapisy na nocną modlitwę u siostry Ani – zakrystianki pod nr tel. 571 279 580 oraz na liście na stoliku przy wyjściu z kościoła. Jeżeli nie będzie chętnych na wszystkie godziny nocne, Adoracja się nie odbędzie.

Wielka Sobota

 • Ciemna Jutrznia o godz. 7.00
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego
 • Poświęcenie pokarmów od 8.00 do 17.00.
 • 9.00-13.00, 14.00-16.00 możliwość spowiedzi dla tych osób, które wcześniej nie mogły do niej przystąpić

Wielka Noc – Zmartwychwstanie Pańskie

 • Wigilia Paschalna o 19.30. Przynosimy świece chrzcielne.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św. – o 6.00 z procesją rezurekcyjną, o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz o 18.00 i 19.30.

 1. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Koszt wyjazdu ok. 1000 zł, zapisy u Ks. Proboszcza
 2. W tym tygodniu odbyły się spotkania rekolekcje dla szkoły podstawowej nr 120. Rekolekcje poprowadził Ks. Olgierd wraz z s. Moniką. Dziękujemy Im za piękną pracę i wspólną modlitwę. W tym tygodniu w poniedziałek o 13.00 i we wtorek o 10.00 swoje spotkania rekolekcyjne ma młodzież z Liceum Herberta i Wyspiańskiego. Pamiętajmy również o nich w modlitwie
 3. Od Wielkiego Czwartku na YouTube opublikowany zostanie nieodpłatnie film pt. Powołany, opowiadający o mocy i miłości Boga objawiającej się z kapłaństwie. Z serca polecamy
 4. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży 2023, które tym razem odbędą się w Lizbonie. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Olgierda
 5. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik Idziemy

Dziękujemy za liczny udział Parafian oraz wszystkim zaangażowanym za przygotowanie i poprowadzenie naszej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii, którą odprawiliśmy w ostatni piątek Bardzo dziękujemy za wspólne modlitwy w intencji pokoju, za hojność Serc dla uchodźców z Ukrainy. Otrzymaliśmy podziękowania od Ks. Dyrektora Caritas naszej diecezji za wielką pomoc. Tekst podziękowania jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Podziękowania otrzymaliśmy również od księdza z Kołomyi za przekazane dary. Dziękujemy za dary przyniesione do zakrystii, z których zostaną zrobione paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Te paczki, jeszcze w tym tygodniu, przed świętami, trafią do potrzebujących. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość, razem idziemy drogą zbawienia.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej

+ Maria Witkowska l. 82, która przez wiele lat była bardzo zaangażowana w służbie naszej wspólnocie parafialnej. Pogrzeb będzie w Wielki Wtorek o 11.30 w naszym kościele.

Módlmy się za ofiary wojny na Ukrainie, za ofiary pandemii, za zmarłych naszych parafian, za tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….