Categories:

 1. Dziś w I niedzielę miesiąca maja o 17.00 pierwsze nabożeństwo majowe, o 18.00 msza św. za Ojczyznę. O 19.00 spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ w sali nad zakrystią, zapraszamy.
 2. Jutro I poniedziałek miesiąca, a więc o 17.00 różaniec z wypominkami za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, o 18.00 msza św. o miłosierdzie dla nich.
 3. We wtorek 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski – przypada nasz drugi odpust parafialny. Tego dnia Msze św. odpustowe o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. O 17.00 nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i możliwości zyskania odpustu.
 4. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie po wieczornej mszy św. a w niedzielę o 17.00. Troszczmy się dalej o nasze parafialne kapliczki i Krzyże. W Polsce zwyczaj dekorowania kapliczek w maju sięga XII w.
 5. We środę wspomnienie św. Floriana patrona naszej diecezji. Zapraszamy na spotkanie do klubu Seniora o godz. 11.00. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
 6. We czwartek o 18.00 msza św. w intencji księży pracujących w naszej parafii, zamówiona przez parafian. Przed mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po mszy św. modlitwa uwielbienia prowadzi Odnowa w Duchu Świętym do godz. 20.00. W czasie uwielbienia możliwość spowiedzi.
 7. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od 16.30. O 17.00 dodatkowa msza św. Tego dnia kancelaria jest nieczynna.
 8. W I sobotę miesiąca o 8.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej Adoracja, różaniec i krótka konferencja. Tego dnia odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła, którą poprowadzi Wspólnota Spragnieni po mszy św. o 18.00.
 9. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na seminarium duchowne naszej diecezji. O 15.30 spotkanie TT.
 10. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Koszt wyjazdu ok. 1000 zł, zapisy u Ks. Proboszcza i prosimy o szybką decyzję.
 11. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową z naszej Parafii do Częstochowy 30 maja w poniedziałek. Koszt 60 zł. Wyjazd o 6:00, powrót po północy. Na Jasnej Górze spędzimy cały dzień. W programie: Msza Św., Droga Krzyżowa na Wałach, Apel Jasnogórski o 21:00. Jedzenie we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
 12. Centrum Życia i Rodziny w porozumieniu z Episkopatem Polski zwraca się z prośbą o zaangażowanie w Kampanię „Dzień Ojca na nowo”, której celem jest przeniesienia Dnia Ojca na 19 marca w Uroczystość św. Józefa. Kto ma życzenie poprzeć kampanię, może złożyć swój podpis przed kościołem.
 13. Planujemy pielgrzymkę do Kolonii, Lisieux, Lourdes, La Salette, Ars i wielu innych od 10 do 20 października. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem
 14. Intencja różańcowa na maj – o wiarę dla młodych i dzieci komunijnych.
 15. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

W tym tygodniu rozpoczęliśmy ostatni już etap wymiany okien w części plebanijnej. W sumie wymieniliśmy ponad 60 okien. Rozpoczęliśmy rozmowy z firmą zajmującą się ogrzewaniem podłogowym, myślimy o takim ogrzewaniu w kościele. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty

+ Elżbieta Pniewska l. 75, zam. przy ul. Majdańskiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin, za ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….