Categories:

 1. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium. Dziękujemy za złożone ofiary i pamiętajmy w naszych modlitwach o klerykach. O 15.30 spotkanie TT.
 2. Jutro Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej. Jutro od 17.00 przyjmuje Pani Agnieszka, nasza Pani psycholog, w gabinecie obok kancelarii.
 3. We środę zapraszamy na spotkanie do klubu Seniora o godz. 11.00. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
 4. Zapraszamy na spotkanie Lectio Divina – rozważanie Słowa Bożego – w najbliższą środę o godz.19:00 w salce nad zakrystią (na drugim piętrze).
 5. W piątek 13 maja po mszy św. o 18.00 różaniec Fatimski z procesją dookoła kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej.
 6. Zapraszamy młodzież na Film, Popcorn i Dyskusję w najbliższy piątek (13 V) o godz. 19:00 w salce nad zakrystią na II piętrze.
 7. Zapraszamy na wycieczkę rowerową do seminarium w najbliższą sobotę (14 V). Wyjazd spod kościoła o godz. 10:00. W planie zwiedzanie seminarium, mecz piłki nożnej i ognisko. Koszt 10zł. Zapisy wraz ze zgodą Rodziców do wtorku u ks. Olgierda.
 8. W sobotę święto Macieja Apostoła, a w Warszawie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Stolicy.
 9. Zapraszamy młodych dorosłych (20+ 30+) na otwarte spotkania „Szałas na hałas”, na których poszerzymy horyzonty dzięki zaproszonym gościom. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Niedzielę 15 maja po mszy o godzinie 19:30 w sali nad zakrystią, wraz z naszym gościem Panią Psycholog Agnieszką porozmawiamy o relacjach. Więcej informacji na stronie na Facebooku „Szałas na hałas”.
 10. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci i młodzieży nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Koszt wyjazdu ok. 1000 zł, zapisy u Ks. Proboszcza, zostało kilka miejsc i prosimy o szybką decyzję.
 11. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową z naszej Parafii do Częstochowy 30 maja w poniedziałek. Koszt 60 zł. Wyjazd o 6:00, powrót po północy. Na Jasnej Górze spędzimy cały dzień. W programie: Msza Św., Droga Krzyżowa na Wałach, Apel Jasnogórski o 21:00. Jedzenie we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii.
 12. Planujemy pielgrzymkę do Kolonii, Lisieux, Lourdes, La Salette, Ars i wielu innych miejsc, od 10 do 20 października. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem
 13. Rozważamy możliwość zawieszenia niedzielnej mszy św. o 13.00 w lipcu i sierpniu. Jest to godzina, na którą w te wakacyjne dni przychodzi najmniej wiernych ze względu na panujące upały. Jest to także czas urlopów księży. Prosimy Parafian o opinię w tej sprawie, osobiście lub drogą mailową. Dziękujemy za zainteresowanie i zajęcie stanowiska.
 14. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Trwają prace związane z wymianą okien w części plebanijnej. W sumie wymieniliśmy już ponad 60 okien. Rozpoczęliśmy rozmowy z firmą zajmującą się ogrzewaniem podłogowym, myślimy o takim ogrzewaniu w kościele. Prosimy o opinię i rady Parafian. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy Pani Wiesławie za wieloletnią pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej w Kółkach Różańcowych. Jeżeli ktoś czuje przynaglenie Ducha Świętego, aby przewodzić teraz wspólnotom różańcowym prosimy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza.Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Małgorzata Jóźwikowska l. 68 zam. przy ul. Majdańskiej

+ Zbigniew Cieślik l. 85, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.30 (budował nasz kościół i mimo, że mieszkał poza naszą parafią, Jego życzeniem było, aby Jego pogrzeb odbył się w tej świątyni). Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….