Categories:

 1. Dziś o 17.00 nabożeństwo majowe. Zapraszamy młodych dorosłych (20+ 30+) na otwarte spotkania „Szałas na hałas”, na których poszerzymy horyzonty dzięki zaproszonym gościom. Po mszy św. o godzinie 19:30 w sali nad zakrystią, wraz z naszym gościem Panią Psycholog Agnieszką porozmawiamy o relacjach. Więcej informacji na stronie na Facebooku „Szałas na hałas”.
 2. Jutro Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Męczennika Patrona Polski i metropolii warszawskiej. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej. Jutro od 17.00 przyjmuje Pani Agnieszka, nasza Pani psycholog, w gabinecie obok kancelarii.
 3. Nasz parafialny chór rozpoczyna przygotowania do Bożego Ciała, zapraszamy chętnych we wtorek o 19.15 do sali nad zakrystią.
 4. We środę zapraszamy na spotkanie do klubu Seniora o godz. 11.00. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
 5. Zapraszamy na spływ kajakowy po rzece Wkrze i ognisko w sobotę (21 V). Jedziemy samochodami, wyjazd o godz. 9:00 spod kościoła, w planie ognisko, powrót wieczorem. Zapisy u ks. Olgierda do wtorku.
 6. Planujemy rodzinny piknik 29 maja (niedziela). Jeśli ktoś chciałby pomóc przy organizacji prosimy o zgłaszanie się do ks. Olgierda.
 7. Zapraszamy osoby grające na instrumentach muzycznych (gitara, flet, skrzypce, i inne) i śpiewające, do włączenia się w grupę muzyczną do oprawy czuwania i Mszy Św. w Wigilię Zesłania Ducha Św. Pierwsze spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele. Więcej informacji u ks. Pawła oraz w zakrystii.
 8. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową z naszej Parafii do Częstochowy 30 maja w poniedziałek. Koszt 60 zł. Wyjazd o 6:00, powrót po północy. Na Jasnej Górze spędzimy cały dzień. Jedzenie we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii – zostało tylko kilka wolnych miejsc. Zapraszamy.
 9. Rozważamy możliwość zawieszenia niedzielnej mszy św. o 13.00 w lipcu i sierpniu. Jest to godzina, na którą w te wakacyjne dni przychodzi najmniej wiernych ze względu na panujące upały. Jest to także czas urlopów księży. Prosimy Parafian o opinię w tej sprawie, osobiście lub drogą mailową. Dziękujemy za zainteresowanie i zajęcie stanowiska.
 10. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy
 11. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Jan Konopka l. 83 zam. przy ul. Świętosławskiej

+ Gabriela  Janina Królikowska l. 86, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Andrzej Rajche l. 71, którego pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 12.30

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….