Categories:

 1. Dziś o 17.00 nabożeństwo majowe wraz z nauką duchową św. Ludwika.
 2. Jutro przyjmuje Pani Agnieszka, nasza Pani psycholog, w gabinecie obok kancelarii od 17.00.
 3. We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Nasz parafialny chór rozpoczyna przygotowania do Bożego Ciała, zapraszamy chętnych o 19.15 do sali nad zakrystią.
 4. We środę zapraszamy na spotkanie do klubu Seniora o godz. 11.00. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
 5. We czwartek 26 maja zapraszamy do modlitwy za nasze Mamy.
 6. W piątek swoją spowiedź przed Komunią świętą mają dzieci kl. III. Zapraszamy dzieci do spowiedzi o godz. 17.00, (tego dnia nie będzie Adoracji od 17.00), a dorosłych (rodziców) od 18.00. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy po mszy św. o 18.00.
 7. W sobotę o godz. 12.00 dzieci kl. 3 mają swoją Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, czyli Pierwszego Pełnego Uczestnictwa w Eucharystii. Polecamy dzieci i ich Rodziny modlitwie parafian.
 8. Za tydzień w niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Planujemy rodzinny piknik po Mszy Świętej o godz. 11:30. Będą gofry, lemoniada, malowanie twarzy, bańki mydlane, popcorn, dmuchana zjeżdżalnia i wiele innych atrakcji. Będzie też konkurs na najładniejszy wierszyk lub piosenkę z okazji Dnia Matki, zapraszamy dzieci do wzięcia udziału. Jeśli ktoś mógłby zrobić ciasto lub ciasteczka prosimy o zgłaszanie się do zakrystii do ks. Olgierda. Zapraszamy wszystkich Parafian od 12.15 do 15.30 – spotkajmy się!!!
 9. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową z naszej Parafii do Częstochowy 30 maja w poniedziałek. Koszt 60 zł. Wyjazd o 6:00, powrót po północy. Na Jasnej Górze spędzimy cały dzień. Jedzenie we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii – zostało tylko kilka wolnych miejsc. Zapraszamy.
 10. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. Zapisy do końca czerwca u ks. Olgierda.
 11. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca będzie w naszej wspólnocie parafialnej poświęcenie nowego obrazu Matki Bożej – patronki AK. Od przyszłej niedzieli obraz, związany z Powstaniem Warszawskim, ten będzie wystawiony i przygotowany do poświęcenia. Na naszą uroczystość zostali zaproszeni AKowcy z Domu Powstańca przy ulicy Nowolipie, będzie najprawdopodobniej jeden powstaniec z „Baszty” ( ostatni z żyjących ). Dziękujemy Panu Jerzemu, naszemu parafianinowi, za ufundowanie obrazu i przygotowanie naszych uroczystości. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.
 12. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Nasz Parafianin Pan Krystian jest prezesem Fundacji Agere zajmującą się aktywizacją Osób z niepełnosprawnością ruchową. Chodzi o motywację i aktywizację tych Osób (o wyjścia do kawiarni, kina, wyjazdy, podróże, twórczość pisarską, muzyczną, zdjęcia), że każdy może być aktywny i działać, pomimo niepełnosprawności. Zachęcamy do zainteresowania się tymi Osobami, więcej informacji na stronie www.agere.org.pl

Nasza Parafianka ma do oddania profesjonalne krosno tkackie, kto jest zainteresowany proszony jest o kontakt z Ks. Proboszczem. Bardzo dziękujemy Braciom z TT za renowacje naszych parafialnych Krzyży. Dzięki Ich pięknej pracy nasze parafialne Krzyże będą publicznym znakiem naszej wiary jeszcze przez wiele lat. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin, Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….