Categories:

 1. Dziś o 17.00 nabożeństwo majowe wraz z nauką duchową św. Ludwika i kolejny dzień nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 zapraszamy wszystkich na piknik parafialny.
 3. Dzieci kl. 3 mają swój Biały Tydzień. Spotykamy się na mszy św. o 18.00.
 4. Pielgrzymka autokarowa z naszej Parafii do Częstochowy wyrusza jutro, 30 maja w poniedziałek. Zbiórka Pielgrzymów o godz. 5.45 przed starą kapliczką. Wyjazd o 6:00, powrót po północy. Jedzenie we własnym zakresie. Zapraszamy.
 5. We wtorek święto Nawiedzenia NMP. Spotyka się również nasz parafialny chór, aby przygotować śpiew do Bożego Ciała, zapraszamy chętnych o 19.15 do sali nad zakrystią.
 6. Zapraszamy osoby grające na instrumentach muzycznych (gitara, flet, skrzypce, i inne) i śpiewające, do włączenia się w grupę muzyczną do oprawy czuwania i Mszy Św. w Wigilię Zesłania Ducha Św. Spotkanie we wtorek o godz. 19.15 w kościele. Więcej informacji u ks. Pawła oraz w zakrystii.
 7. We środę 1 czerwca modlimy się szczególnie za dzieci. Zapraszamy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca o 18.00 msza św. za księży pracujących w naszej parafii, zamówiona przez parafian. Po mszy św. będzie Adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym do godz.20.00. Podczas Adoracji jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 9. W I piątek miesiąca spowiadamy rano i od 16.30. O 17.00 dodatkowa msza św. Tego dnia kancelaria jest nieczynna. Zapraszamy młodzież na film, popcorn i dyskusję o godz. 19.00 w sali nad zakrystią na II p.
 10. W I sobotę miesiąca o 8.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej Adoracja, różaniec i krótka konferencja. Tego dnia odwiedzimy chorych.
 11. Zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego 4 czerwca w sobotę. Od godz.19.00 – czuwanie modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Eucharystia o godz. 21.00. Po Mszy Św. zapraszamy na Agapę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, by Zmartwychwstały Pan wylewał na nas obficie Swego Ducha i stwarzał nas na nowo, wypełniając wszelkie braki.
 12. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w czasie mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie nowego obrazu Matki Bożej – patronki AK, który zostanie już w naszym kościele. Dziękujemy Panu Jerzemu, naszemu parafianinowi, za ufundowanie obrazu i przygotowanie naszych uroczystości.
 13. Zapraszamy do odbioru kart obozowych do Lubiatowa, w zakrystii.
 14. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Nasz Parafianin Pan Krystian jest prezesem Fundacji Agere zajmującą się aktywizacją Osób z niepełnosprawnością ruchową. Zachęcamy do zainteresowania się tymi Osobami, więcej informacji na stronie www.agere.org.pl

W tym tygodni zainstalowaliśmy już pierwszą pompę ciepła do ogrzewania wody i udało się nam przyciąć drzewo od strony zakrystii. Bardzo dziękujemy Braciom z TT za renowacje naszych parafialnych Krzyży. Są pewne trudności przy tych pracach renowacyjnych ze względu na wysokość krzyży i związanymi z tym kosztami wynajęcia podnośnika z koszem. Może ktoś z parafian miałby jakieś propozycje czy pomysły. Czekamy i dziękujemy za pomoc. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Marian Porzeziński l. 89, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Weronika Skorek l. 85, zam. przy ul. I Praskiego Pułku

+ Wiesława Pęcikiewicz l. 83, zam. przy ul. Suchodolskiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….