Categories:

 1. Dziś o 17.00 nabożeństwo czerwcowe z nauką. O 18.00 msza św. za Ojczyznę, a po niej spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ. Przez cały dzień przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, dziękujemy.
 2. Jutro święto Matki Kościoła, msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. Różaniec z wypominkami o 17.00, a o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Pani Agnieszka, nasz parafialny psycholog przyjmuje od 17.00.
 3. We wtorek próba chóru o 19.15, zapraszamy
 4. Msza Św. w intencji uczestników pielgrzymki do Częstochowy i ich rodzin oraz Księży posługujących w naszej Parafii odbędzie się w środę o godz.18.00. Przed mszą św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
 5. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej, dzieci klas IV mają swoją rocznicę I Komunii Świętej w czasie mszy św. o 11.30. Prosimy parafian o modlitwę za ich rodziny. Spotkanie z rodzicami przed obozem w Lubiatowie o godz. 19.00 w sali nad zakrystią.
 8. 16 czerwca we czwartek będzie Boże Ciało, msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po mszy św. o 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami Spalinową, Turbinową, Rozłucką, Kinową, Walewską i Międzyborską. Za I ołtarz odpowiedzialna jest wspólnota dla Intronizacji NSPJ, za drugi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, za trzeci lektorzy, ministranci i młodzież do bierzmowania, za czwarty przed kościołem Spragnieni wraz z Siostrami. Bardzo prosimy naszych parafian o włączenie się w nasze parafialne święto. Prosimy naszych kochanych działkowców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy kwiatami, prosimy o zbieranie kwiatów na procesję, zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesji i sypaniu kwiatów.
 9. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży w 2023 roku w Lizbonie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 czerwca o godz. 19.15 w salce nad zakrystią. Więcej informacji u ks. Olgierda.
 10. Zapraszamy do odbioru kart obozowych do Lubiatowa, w zakrystii.
 11. Zapraszamy na spotkanie autorskie z poetką Panią Izą Marciniak pt. „O miłości aniołach i nie tylko”. Pani Iza utrzymuje, że otrzymała dar tworzenia poezji na spotkaniu z Ojcem Świętym Janem Pawłem II  o czym opowie: w przyszłą niedziele po Mszy Świętej o godz. 18.00
 12. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego pikniku parafialnego na czele z Siostrami i ks. Olgierdem. Dziękujemy za czas Białego Tygodnia, za modlitwę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego całemu zespołowi na czele z ks. Pawłem. Dziękujemy naszemu Parafianinowi za ofertę podnośników. Troszczmy się o naszą osiedlową Ojczyznę – dziś wybory na członków Rad Osiedla Grochów Kinowa. Osiedlowa Komisja Wyborcza w szkole podstawowej nr 120. Uczestnictwo w wyborach każdego szczebla jest naszą powinnością i troską o Ojczyznę.

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….