Działalność charytatywna

Nasza parafia prowadzi działalność charytatywną

S. Karolina jest odpowiedzialna w naszej wspólnocie parafialnej za dzieła charytatywne i na co dzień opiekuje się osobami chorymi, starszymi i samotnymi. Jej praca polega na wsparciu rozmową, opiece duchowej jak również na robieniu zakupów, czy załatwieniu drobnych usług domowych.

Siostra w okresie adwentu organizuje zbiórkę: żywności długoterminowej, chemii i kosmetyków, do paczek, które są wręczane potrzebującym z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Jednocześnie, co roku rusza akcja „Bombka” która ma na celu pomoc ubogim dzieciom i cieszy się dużym zainteresowaniem. Ochotnicy z parafii losują jedno dziecko i w czasie adwentu otaczają je szczególną modlitwą oraz przygotowują dla danego dziecka prezent pod choinkę.

Również w każdą środę na godzinę 11.00-13.00, siostra zaprasza wszystkich seniorów do klubu Seniora na tematyczne spotkania przy kawie i ciastku. Do tradycji już należą spotkania organizowane dla osób starszych, chorych i samotnych z okazji świąt Bożego Narodzenia, świąt Wielkanocnych i dnia chorych. Jest to okazja do wspólnej modlitwy, ale też radosnego spotkania we wspólnocie i dzielenia się sobą.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą mieć swój udział w tych i innych dziełach w naszej parafii, do zgłoszenia się u s. Karoliny.