Ogłoszenia 2022

10 lipca 2022 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Jutro święto Benedykta, opata, patrona Europy.

2. We środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Jest to również 13 dzień miesiąca, a więc po mszy św. różaniec fatimski z procesją. Zapraszamy

3. W sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel

4. We środę grupa dzieci i młodzieży wyjechała na obóz letni nad morze do Lubiatowa. Serdecznie pozdrawiają, proszą o modlitwę i obiecują modlitwę za Dobrodziejów.

5. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.


Kochani, rozpoczęliśmy prace związane z instalacją ogrzewania podłogowego w kościele. Będą one trwały przez cały lipiec z różną intensywnością. Dziękujemy za wsparcie modlitewne, finansowe naszych inwestycji. Prosimy i dziękujemy za wyrozumiałość w momencie różnych niedogodności. Ufamy, że uda nam się wszystko szczęśliwie zakończyć.

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń w tych upalnych dniach. Rozpoczyna się czas urlopów, pamiętajmy o Bogu na naszych wyjazdach.

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin, Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….


3 lipca 2022 roku – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś o 17.00 nabożeństwo eucharystyczna, o godz. 18.00 msza św. za Ojczyznę.
  2. Jutro I poniedziałek miesiąca, o 17.00 różaniec z wypominkami rocznymi za zmarłych, o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  3. We środę grupa dzieci i młodzieży wyjeżdża na obóz letni nad morze do Lubiatowa po mszy św. o 7.00. Prosimy o wsparcie modlitewne i obiecujemy modlitwę za naszych Dobrodziejów. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii.
  4. W lipcu i w sierpniu nie będzie spotkań klubu seniora.
  5. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.
  6. Kochani, od jutra rozpoczynamy prace związane z instalacją ogrzewania podłogowego w kościele. Będą one trwały przez cały lipiec z różną intensywnością. Dziękujemy za wsparcie modlitewne, finansowe naszych inwestycji. Prosimy i dziękujemy za wyrozumiałość w momencie różnych niedogodności. Ufamy, że uda nam się wszystko szczęśliwie zakończyć.

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń w tych upalnych dniach. Rozpoczyna się czas urlopów, pamiętajmy o Bogu na naszych wyjazdach.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej 

+ Benedykt Zalewski l. 90, zam. przy ul. Kinowej

+ Krystyna Czopek l. 94, zam. przy ul. Grenadierów

+ Ewa Chodźko l. 61, zam. przy ul. Międzyborskiej

+ Eugenia Tomczak l. 87, którą pożegnaliśmy w piątek na mszy św. w naszym kościele

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….26 czerwca 2022 roku –  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Dziś o 17.00 nabożeństwo czerwcowe. Po mszy św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00 zgodnie z zapowiedzią, poświęcenie kierowców i pojazdów przed podróżami wakacyjnymi. Ofiary przeznaczone będą na misje, na zakup pojazdów dla misjonarzy. Porządek święcenie jak w ubiegłym roku, wjazd ul. Spalinową przy garażach, przejeżdżamy wzdłuż kościoła od Al. Stanów Zjednoczonych, a wyjazd bramą główną przed kościołem na ul. Spalinową. Każdy kierowca otrzyma mały upominek.

2. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza

3. We środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. godz. o 7.00, 8.00 i 18.00. Taca tego dnia jest przeznaczona na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Msza św. w intencji ks. Pawła o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy.

4. W piątek, pierwszy piątek miesiąca lipca. Spowiadamy rano i od 17.00. Tego dnia kancelaria jest nieczynna.

5. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Możemy przyjąć Komunie Św. wynagradzającą. Po mszy św. Adoracja, różaniec i krótka konferencja.

6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 18.00 modlić się będziemy na naszą Ojczyznę.

7. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.


Bardzo dziękujemy Wam Kochani, za piękne świadectwo wiary, za liczny udział w procesji na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w przygotowanie ołtarza przed kościołem. Dziękujemy wszystkim grupom, braciom z TT za ciężką pracę, dziękujemy naszym kółkom różańcowym, wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, poduszki. W wielką radością ogłaszamy, że w piątek Ks. Leonard obronił pracę doktorską na UKSW, gratulujemy!


Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń w tych upalnych dniach. Rozpoczyna się czas urlopów, pamiętajmy o Bogu na naszych wyjazdach.


Kochani Parafianie, na parkingu przed kościołem, stoi bus, z którego są rozdawane zdrowe, polskie jabłka. Przyjmujcie je w prezencie i życzymy smacznego!


W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Maria Dubińska l. 91, zam. przy ul. Kinowej

+ Leszek Berliner l. 88, zam. przy ul. Kirasjerów

+ Janina Węczewska l. 95, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Mieczysław Przyjemski l. 59, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00 w naszym kościele

+ Stanisława Lewandowska l. 87, której pogrzeb odbędzie się we środę o godz. 13.00 w naszym kościele


Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin, Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

19 czerwca 2022 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Dziś o 17.00 nabożeństwo czerwcowe i nieszpory eucharystyczne. W tygodniu w oktawie Bożego Ciała po mszy św. o 18.00 wraz z nabożeństwem czerwcowym odprawimy nieszpory eucharystyczne.

2. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży w 2023 roku w Lizbonie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek (21 czerwca) o godz. 19:15 w salce nad zakrystią. Więcej informacji u ks. Olgierda.

3. We środę przed mszą św. o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

4. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Na mszy św. o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja dookoła naszej świątyni. Cztery razy okrążymy naszą świątynię czytając za każdym razem przy ołtarzu przed wejściem do kościoła Ewangelię. Prosimy o udekorowanie jednego ołtarza przed wejściem do kościoła. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne na wspólne dziękczynienie za rok pracy, po mszy św. wspólne spotkanie integracyjne. Tego dnia zapraszamy również do modlitwy za naszych Ojców.

5. We czwartek przypada 17 rocznica święceń biskupich naszego Bp. Romualda Kamińskiego, pamiętajmy w naszych modlitwach.

6. Zapraszamy również dzieci i młodzież wraz z rodzinami do modlitwy dziękczynnej na zakończenie roku we czwartek o 18.00 lub piątek o godz. 8.00

7.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. Tego dnia nie ma postu.

8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

9. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę przed wakacjami, poświęcenie kierowców i pojazdów przed podróżami wakacyjnymi. Poświęcenie będzie po mszy św. o 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Ofiary złożone z poświęcenia będą przekazane i przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. Porządek poświęcenia jak w ubiegłym roku.


10. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki które znajduje się w Kościele Św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu. W programie Pielgrzymki będzie modlitwa przy grobie bł. Ks. Jerzego oraz zwiedzanie Muzeum. Wyjazd w sobotę 25 czerwca o godz.9.00, a powrót ok.godz.13.00. Koszt wyjazdu: 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.


11. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.


Bardzo dziękujemy Wam Kochani, za piękne świadectwo wiary i tak liczny udział w naszej parafialnej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości. Dziękujemy braciom z TT za ciężką pracę przy rozstawieniu i sprzątnięciu ołtarzy, dekorację ulic i troskę o nasze bezpieczeństwo. Dziękujemy naszemu parafialnemu chórowi na czele z p. Klaudiuszem, dziękujemy naszym kółkom różańcowym, wszystkim niosącym chorągwie, baldachim, poduszki, dzieciom komunijnym i rocznicowym pod opieką naszych Sióstr. Za przygotowanie I ołtarza dziękujemy mieszkańcom ul. Turbinowej, Rozłuckiej i Kinowej oraz wspólnocie Intronizacji NSJP. Dziękujemy za przygotowanie II ołtarza wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym wraz z mieszkańcami ul. Sygietyńskiego, Suchodolskiej, Walewskiej. Dziękujemy za przygotowanie III ołtarza ministrantom, lektorom, młodzieży przed bierzmowaniem oraz mieszkańcom ul. Międzyborskiej, Cyraneczki, Al. Stanów Zjednoczonych, I Praskiego Pułku. Bardzo dziękujemy za przygotowanie IV ołtarza na placu przed kościołem mieszkańcom ul. Majdańskiej, Grenadierów oraz wspólnocie Spragnieni na czele z s. Małgorzatą. Dziękujemy za piękne kwiaty naszym działkowcom oraz naszej zakrystiance s. Ani za przepiękne kompozycje kwiatowe. Dziękujemy Siostrom, Księżom i wszystkim naszym parafianom za wspólne świętowanie.


Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń i za nowe kwiatki przy figurce Matki Bożej. Zapraszamy na naszego parafialnego FB


W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

+ Andrzej Krzysztof Bobiński l. 63 którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 w naszym kościele

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin, Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

Uroczystość Trójcy Świętej – 12 czerwca 2022 roku


1. Dziś dzieci klas IV mają swoją rocznicę I Komunii Świętej w czasie mszy św. o 11.30. Prosimy Parafian o modlitwę za ich rodziny. O 17.00 nabożeństwo czerwcowe z nauką. Spotkanie z rodzicami przed obozem w Lubiatowie o godz. 19.00 w sali nad zakrystią.

2. Zapraszamy na spotkanie autorskie z poetką Panią Izą Marciniak pt. „O miłości aniołach i nie tylko”. Pani Iza utrzymuje, że otrzymała dar tworzenia poezji na spotkaniu z Ojcem Świętym Janem Pawłem II o czym opowie: dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00

3. Jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

4. We środę próba chóru o 19.30, zapraszamy. Przed mszą św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

5. We czwartek będzie Boże Ciało, msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po mszy św. o 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami Spalinową, Turbinową, Rozłucką, Kinową, Walewską i Międzyborską. Bardzo prosimy naszych Parafian o włączenie się w dekorację ołtarzy. Ołtarze Bracia z TT rozstawią już przed 8.00 rano. Prosimy naszych kochanych działkowców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy kwiatami, prosimy o zbieranie kwiatów na procesję, zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesji i sypaniu kwiatów. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne wraz z chorem. Uroczysta Eucharystię o 11.30 odprawi ks. Michał Siwek, który pochodzi z naszej diecezji i pracuje w Watykanie, w kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

6. W oktawie Bożego Ciała po mszy św. o 18.00 wraz z nabożeństwem czerwcowym odprawimy nieszpory eucharystyczne

7. W piątek wspomnienie św. Brata Alberta

8. Organizujemy spływ kajakowy po Wkrze w sobotę (18 VI). Jedziemy samochodami, wyjazd o godz. 9:00 spod kościoła, w planie ognisko, powrót wieczorem. Zapisy u ks. Olgierda do wtorku.

9. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży w 2023 roku w Lizbonie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 czerwca o godz. 19.15 w salce nad zakrystią. Więcej informacji u ks. Olgierda.

10. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki które znajduje się w Kościele Św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu. W programie Pielgrzymki będzie modlitwa przy grobie bł. Ks. Jerzego oraz zwiedzanie Muzeum. Wyjazd w sobotę 25 czerwca o godz.9.00, a powrót ok.godz.13.00. Koszt wyjazdu: 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

11. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi z TT za odnowienie naszej kapliczki z 1829 roku i wszystkim, którzy się do tego remontu przyczynili. Cieszymy się bardzo i gratulujemy naszemu zespołowi św. Cecylii, który prowadzi śpiew na mszy św. o 19.30 raz w miesiącu, za zajęcie II miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Scrosong 2022.Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.


W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej

+ Henryka Michalina Mackiewicz l. 84 zam. przy ul. Kinowej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin, Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022 roku


1. Dziś o 17.00 nabożeństwo czerwcowe z nauką. O 18.00 msza św. za Ojczyznę, a po niej spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ. Przez cały dzień przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, dziękujemy.

2. Jutro święto Matki Kościoła, msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. Różaniec z wypominkami o 17.00, a o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Pani Agnieszka, nasz parafialny psycholog przyjmuje od 17.00.

3. We wtorek próba chóru o 19.15, zapraszamy

4. Msza Św. w intencji uczestników pielgrzymki do Częstochowy i ich rodzin oraz Księży posługujących w naszej Parafii odbędzie się w środę o godz.18.00. Przed mszą św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

5. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej, dzieci klas IV mają swoją rocznicę I Komunii Świętej w czasie mszy św. o 11.30. Prosimy parafian o modlitwę za ich rodziny. Spotkanie z rodzicami przed obozem w Lubiatowie o godz. 19.00 w sali nad zakrystią.

8. 16 czerwca we czwartek będzie Boże Ciało, msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po mszy św. o 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami Spalinową, Turbinową, Rozłucką, Kinową, Walewską i Międzyborską. Za I ołtarz odpowiedzialna jest wspólnota dla Intronizacji NSPJ, za drugi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, za trzeci lektorzy, ministranci i młodzież do bierzmowania, za czwarty przed kościołem Spragnieni wraz z Siostrami. Bardzo prosimy naszych parafian o włączenie się w nasze parafialne święto. Prosimy naszych kochanych działkowców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy kwiatami, prosimy o zbieranie kwiatów na procesję, zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesji i sypaniu kwiatów.

9. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży w 2023 roku w Lizbonie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 czerwca o godz. 19.15 w salce nad zakrystią. Więcej informacji u ks. Olgierda.

10. Zapraszamy do odbioru kart obozowych do Lubiatowa, w zakrystii.

11. Zapraszamy na spotkanie autorskie z poetką Panią Izą Marciniak pt. „O miłości aniołach i nie tylko”. Pani Iza utrzymuje, że otrzymała dar tworzenia poezji na spotkaniu z Ojcem Świętym Janem Pawłem II o czym opowie: w przyszłą niedziele po Mszy Świętej o godz. 18.00

12. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego pikniku parafialnego na czele z Siostrami i ks. Olgierdem. Dziękujemy za czas Białego Tygodnia, za modlitwę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego całemu zespołowi na czele z ks. Pawłem. Dziękujemy naszemu Parafianinowi za ofertę podnośników. Troszczmy się o naszą osiedlową Ojczyznę – dziś wybory na członków Rad Osiedla Grochów Kinowa. Osiedlowa Komisja Wyborcza w szkole podstawowej nr 120. Uczestnictwo w wyborach każdego szczebla jest naszą powinnością i troską o Ojczyznę.


Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin, Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

Wniebowstąpienie Pańskie – 29 maja 2022 roku


1. Dziś o 17.00 nabożeństwo majowe wraz z nauką duchową św. Ludwika i kolejny dzień nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 zapraszamy wszystkich na piknik parafialny.

3. Dzieci kl. 3 mają swój Biały Tydzień. Spotykamy się na mszy św. o 18.00.

4. Pielgrzymka autokarowa z naszej Parafii do Częstochowy wyrusza jutro, 30 maja w poniedziałek. Zbiórka Pielgrzymów o godz. 5.45 przed starą kapliczką. Wyjazd o 6:00, powrót po północy. Jedzenie we własnym zakresie. Zapraszamy.

5. We wtorek święto Nawiedzenia NMP. Spotyka się również nasz parafialny chór, aby przygotować śpiew do Bożego Ciała, zapraszamy chętnych o 19.15 do sali nad zakrystią.

6. Zapraszamy osoby grające na instrumentach muzycznych (gitara, flet, skrzypce, i inne) i śpiewające, do włączenia się w grupę muzyczną do oprawy czuwania i Mszy Św. w Wigilię Zesłania Ducha Św. Spotkanie we wtorek o godz. 19.15 w kościele. Więcej informacji u ks. Pawła oraz w zakrystii.

7. We środę 1 czerwca modlimy się szczególnie za dzieci. Zapraszamy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

8. W pierwszy czwartek miesiąca o 18.00 msza św. za księży pracujących w naszej parafii, zamówiona przez parafian. Po mszy św. będzie Adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym do godz.20.00. Podczas Adoracji jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.

9. W I piątek miesiąca spowiadamy rano i od 16.30. O 17.00 dodatkowa msza św. Tego dnia kancelaria jest nieczynna. Zapraszamy młodzież na film, popcorn i dyskusję o godz. 19.00 w sali nad zakrystią na II p.

10. W I sobotę miesiąca o 8.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej Adoracja, różaniec i krótka konferencja. Tego dnia odwiedzimy chorych.

11. Zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego 4 czerwca w sobotę. Od godz.19.00 – czuwanie modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Eucharystia o godz. 21.00. Po Mszy Św. zapraszamy na Agapę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, by Zmartwychwstały Pan wylewał na nas obficie Swego Ducha i stwarzał nas na nowo, wypełniając wszelkie braki.

12. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w czasie mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie nowego obrazu Matki Bożej – patronki AK, który zostanie już w naszym kościele. Dziękujemy Panu Jerzemu, naszemu parafianinowi, za ufundowanie obrazu i przygotowanie naszych uroczystości.

13. Zapraszamy do odbioru kart obozowych do Lubiatowa, w zakrystii.

14. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Nasz Parafianin Pan Krystian jest prezesem Fundacji Agere zajmującą się aktywizacją Osób z niepełnosprawnością ruchową. Zachęcamy do zainteresowania się tymi Osobami, więcej informacji na stronie www.agere.org.pl


W tym tygodni zainstalowaliśmy już pierwszą pompę ciepła do ogrzewania wody i udało się nam przyciąć drzewo od strony zakrystii. Bardzo dziękujemy Braciom z TT za renowacje naszych parafialnych Krzyży. Są pewne trudności przy tych pracach renowacyjnych ze względu na wysokość krzyży i związanymi z tym kosztami wynajęcia podnośnika z koszem. Może ktoś z parafian miałby jakieś propozycje czy pomysły. Czekamy i dziękujemy za pomoc. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.


W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Marian Porzeziński l. 89, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Weronika Skorek l. 85, zam. przy ul. I Praskiego Pułku

+ Wiesława Pęcikiewicz l. 83, zam. przy ul. Suchodolskiej


Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 maja 2022 roku


1. Dziś o 17.00 nabożeństwo majowe wraz z nauką duchową św. Ludwika.

2. Jutro przyjmuje Pani Agnieszka, nasza Pani psycholog, w gabinecie obok kancelarii od 17.00.

3. We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Nasz parafialny chór rozpoczyna przygotowania do Bożego Ciała, zapraszamy chętnych o 19.15 do sali nad zakrystią.

4. We środę zapraszamy na spotkanie do klubu Seniora o godz. 11.00. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

5. We czwartek 26 maja zapraszamy do modlitwy za nasze Mamy.

6. W piątek swoją spowiedź przed Komunią świętą mają dzieci kl. III. Zapraszamy dzieci do spowiedzi o godz. 17.00, (tego dnia nie będzie Adoracji od 17.00), a dorosłych (rodziców) od 18.00. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy po mszy św. o 18.00.

7. W sobotę o godz. 12.00 dzieci kl. 3 mają swoją Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, czyli Pierwszego Pełnego Uczestnictwa w Eucharystii. Polecamy dzieci i ich Rodziny modlitwie parafian.

8. Za tydzień w niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Planujemy rodzinny piknik po Mszy Świętej o godz. 11:30. Będą gofry, lemoniada, malowanie twarzy, bańki mydlane, popcorn, dmuchana zjeżdżalnia i wiele innych atrakcji. Będzie też konkurs na najładniejszy wierszyk lub piosenkę z okazji Dnia Matki, zapraszamy dzieci do wzięcia udziału. Jeśli ktoś mógłby zrobić ciasto lub ciasteczka prosimy o zgłaszanie się do zakrystii do ks. Olgierda. Zapraszamy wszystkich Parafian od 12.15 do 15.30 – spotkajmy się!!!

9. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową z naszej Parafii do Częstochowy 30 maja w poniedziałek. Koszt 60 zł. Wyjazd o 6:00, powrót po północy. Na Jasnej Górze spędzimy cały dzień. Jedzenie we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii – zostało tylko kilka wolnych miejsc. Zapraszamy.

10. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. Zapisy do końca czerwca u ks. Olgierda.

11. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca będzie w naszej wspólnocie parafialnej poświęcenie nowego obrazu Matki Bożej – patronki AK. Od przyszłej niedzieli obraz, związany z Powstaniem Warszawskim, ten będzie wystawiony i przygotowany do poświęcenia. Na naszą uroczystość zostali zaproszeni AKowcy z Domu Powstańca przy ulicy Nowolipie, będzie najprawdopodobniej jeden powstaniec z „Baszty” ( ostatni z żyjących ). Dziękujemy Panu Jerzemu, naszemu parafianinowi, za ufundowanie obrazu i przygotowanie naszych uroczystości. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.

12. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

Nasz Parafianin Pan Krystian jest prezesem Fundacji Agere zajmującą się aktywizacją Osób z niepełnosprawnością ruchową. Chodzi o motywację i aktywizację tych Osób (o wyjścia do kawiarni, kina, wyjazdy, podróże, twórczość pisarską, muzyczną, zdjęcia), że każdy może być aktywny i działać, pomimo niepełnosprawności. Zachęcamy do zainteresowania się tymi Osobami, więcej informacji na stronie www.agere.org.pl


Nasza Parafianka ma do oddania profesjonalne krosno tkackie, kto jest zainteresowany proszony jest o kontakt z Ks. Proboszczem. Bardzo dziękujemy Braciom z TT za renowacje naszych parafialnych Krzyży. Dzięki Ich pięknej pracy nasze parafialne Krzyże będą publicznym znakiem naszej wiary jeszcze przez wiele lat. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.


Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin, Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 maja 2022 roku


1. Dziś o 17.00 nabożeństwo majowe. Zapraszamy młodych dorosłych (20+ 30+) na otwarte spotkania „Szałas na hałas”, na których poszerzymy horyzonty dzięki zaproszonym gościom. Po mszy św. o godzinie 19:30 w sali nad zakrystią, wraz z naszym gościem Panią Psycholog Agnieszką porozmawiamy o relacjach. Więcej informacji na stronie na Facebooku „Szałas na hałas”.

2. Jutro Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Męczennika Patrona Polski i metropolii warszawskiej. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej. Jutro od 17.00 przyjmuje Pani Agnieszka, nasza Pani psycholog, w gabinecie obok kancelarii.

3. Nasz parafialny chór rozpoczyna przygotowania do Bożego Ciała, zapraszamy chętnych we wtorek o 19.15 do sali nad zakrystią.

4. We środę zapraszamy na spotkanie do klubu Seniora o godz. 11.00. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

5. Zapraszamy na spływ kajakowy po rzece Wkrze i ognisko w sobotę (21 V). Jedziemy samochodami, wyjazd o godz. 9:00 spod kościoła, w planie ognisko, powrót wieczorem. Zapisy u ks. Olgierda do wtorku.

6. Planujemy rodzinny piknik 29 maja (niedziela). Jeśli ktoś chciałby pomóc przy organizacji prosimy o zgłaszanie się do ks. Olgierda.

7. Zapraszamy osoby grające na instrumentach muzycznych (gitara, flet, skrzypce, i inne) i śpiewające, do włączenia się w grupę muzyczną do oprawy czuwania i Mszy Św. w Wigilię Zesłania Ducha Św. Pierwsze spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele. Więcej informacji u ks. Pawła oraz w zakrystii.

8. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową z naszej Parafii do Częstochowy 30 maja w poniedziałek. Koszt 60 zł. Wyjazd o 6:00, powrót po północy. Na Jasnej Górze spędzimy cały dzień. Jedzenie we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii – zostało tylko kilka wolnych miejsc. Zapraszamy.

9. Rozważamy możliwość zawieszenia niedzielnej mszy św. o 13.00 w lipcu i sierpniu. Jest to godzina, na którą w te wakacyjne dni przychodzi najmniej wiernych ze względu na panujące upały. Jest to także czas urlopów księży. Prosimy Parafian o opinię w tej sprawie, osobiście lub drogą mailową. Dziękujemy za zainteresowanie i zajęcie stanowiska.

10. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy

11. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.


W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Jan Konopka l. 83 zam. przy ul. Świętosławskiej

+ Gabriela Janina Królikowska l. 86, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Andrzej Rajche l. 71, którego pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 12.30


Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8 maja 2022 roku


1. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium. Dziękujemy za złożone ofiary i pamiętajmy w naszych modlitwach o klerykach. O 15.30 spotkanie TT.

2. Jutro Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po mszy św. wieczornej. Jutro od 17.00 przyjmuje Pani Agnieszka, nasza Pani psycholog, w gabinecie obok kancelarii.

3. We środę zapraszamy na spotkanie do klubu Seniora o godz. 11.00. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

4. Zapraszamy na spotkanie Lectio Divina – rozważanie Słowa Bożego – w najbliższą środę o godz.19:00 w salce nad zakrystią (na drugim piętrze).

5. W piątek 13 maja po mszy św. o 18.00 różaniec Fatimski z procesją dookoła kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej.

6. Zapraszamy młodzież na Film, Popcorn i Dyskusję w najbliższy piątek (13 V) o godz. 19:00 w salce nad zakrystią na II piętrze.

7. Zapraszamy na wycieczkę rowerową do seminarium w najbliższą sobotę (14 V). Wyjazd spod kościoła o godz. 10:00. W planie zwiedzanie seminarium, mecz piłki nożnej i ognisko. Koszt 10zł. Zapisy wraz ze zgodą Rodziców do wtorku u ks. Olgierda.

8. W sobotę święto Macieja Apostoła, a w Warszawie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Stolicy.

9. Zapraszamy młodych dorosłych (20+ 30+) na otwarte spotkania „Szałas na hałas”, na których poszerzymy horyzonty dzięki zaproszonym gościom. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Niedzielę 15 maja po mszy o godzinie 19:30 w sali nad zakrystią, wraz z naszym gościem Panią Psycholog Agnieszką porozmawiamy o relacjach. Więcej informacji na stronie na Facebooku „Szałas na hałas”.

10. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci i młodzieży nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Koszt wyjazdu ok. 1000 zł, zapisy u Ks. Proboszcza, zostało kilka miejsc i prosimy o szybką decyzję.

11. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową z naszej Parafii do Częstochowy 30 maja w poniedziałek. Koszt 60 zł. Wyjazd o 6:00, powrót po północy. Na Jasnej Górze spędzimy cały dzień. W programie: Msza Św., Droga Krzyżowa na Wałach, Apel Jasnogórski o 21:00. Jedzenie we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii.

12. Planujemy pielgrzymkę do Kolonii, Lisieux, Lourdes, La Salette, Ars i wielu innych miejsc, od 10 do 20 października. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem

13. Rozważamy możliwość zawieszenia niedzielnej mszy św. o 13.00 w lipcu i sierpniu. Jest to godzina, na którą w te wakacyjne dni przychodzi najmniej wiernych ze względu na panujące upały. Jest to także czas urlopów księży. Prosimy Parafian o opinię w tej sprawie, osobiście lub drogą mailową. Dziękujemy za zainteresowanie i zajęcie stanowiska.

14. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy


Trwają prace związane z wymianą okien w części plebanijnej. W sumie wymieniliśmy już ponad 60 okien. Rozpoczęliśmy rozmowy z firmą zajmującą się ogrzewaniem podłogowym, myślimy o takim ogrzewaniu w kościele. Prosimy o opinię i rady Parafian. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy Pani Wiesławie za wieloletnią pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej w Kółkach Różańcowych. Jeżeli ktoś czuje przynaglenie Ducha Świętego, aby przewodzić teraz wspólnotom różańcowym prosimy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.


W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Małgorzata Jóźwikowska l. 68 zam. przy ul. Majdańskiej

+ Zbigniew Cieślik l. 85, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.30 (budował nasz kościół i mimo, że mieszkał poza naszą parafią, Jego życzeniem było, aby Jego pogrzeb odbył się w tej świątyni). Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin, Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 maja 2022 roku


1. Dziś w I niedzielę miesiąca maja o 17.00 pierwsze nabożeństwo majowe, o 18.00 msza św. za Ojczyznę. O 19.00 spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ w sali nad zakrystią, zapraszamy.

2. Jutro I poniedziałek miesiąca, a więc o 17.00 różaniec z wypominkami za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, o 18.00 msza św. o miłosierdzie dla nich.

3. We wtorek 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski – przypada nasz drugi odpust parafialny. Tego dnia Msze św. odpustowe o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. O 17.00 nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i możliwości zyskania odpustu.

4. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie po wieczornej mszy św. a w niedzielę o 17.00. Troszczmy się dalej o nasze parafialne kapliczki i Krzyże. W Polsce zwyczaj dekorowania kapliczek w maju sięga XII w.

5. We środę wspomnienie św. Floriana patrona naszej diecezji. Zapraszamy na spotkanie do klubu Seniora o godz. 11.00. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

6. We czwartek o 18.00 msza św. w intencji księży pracujących w naszej parafii, zamówiona przez parafian. Przed mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po mszy św. modlitwa uwielbienia prowadzi Odnowa w Duchu Świętym do godz. 20.00. W czasie uwielbienia możliwość spowiedzi.

7. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od 16.30. O 17.00 dodatkowa msza św. Tego dnia kancelaria jest nieczynna.

8. W I sobotę miesiąca o 8.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej Adoracja, różaniec i krótka konferencja. Tego dnia odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła, którą poprowadzi Wspólnota Spragnieni po mszy św. o 18.00.

9. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na seminarium duchowne naszej diecezji. O 15.30 spotkanie TT.

10. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Koszt wyjazdu ok. 1000 zł, zapisy u Ks. Proboszcza i prosimy o szybką decyzję.

11. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową z naszej Parafii do Częstochowy 30 maja w poniedziałek. Koszt 60 zł. Wyjazd o 6:00, powrót po północy. Na Jasnej Górze spędzimy cały dzień. W programie: Msza Św., Droga Krzyżowa na Wałach, Apel Jasnogórski o 21:00. Jedzenie we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.

12. Centrum Życia i Rodziny w porozumieniu z Episkopatem Polski zwraca się z prośbą o zaangażowanie w Kampanię „Dzień Ojca na nowo”, której celem jest przeniesienia Dnia Ojca na 19 marca w Uroczystość św. Józefa. Kto ma życzenie poprzeć kampanię, może złożyć swój podpis przed kościołem.

13. Planujemy pielgrzymkę do Kolonii, Lisieux, Lourdes, La Salette, Ars i wielu innych od 10 do 20 października. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem

14. Intencja różańcowa na maj – o wiarę dla młodych i dzieci komunijnych.

15. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy


W tym tygodniu rozpoczęliśmy ostatni już etap wymiany okien w części plebanijnej. W sumie wymieniliśmy ponad 60 okien. Rozpoczęliśmy rozmowy z firmą zajmującą się ogrzewaniem podłogowym, myślimy o takim ogrzewaniu w kościele. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.


W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty

+ Elżbieta Pniewska l. 75, zam. przy ul. Majdańskiej


Módlmy się za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin, za ofiary pandemii,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

NIEDZIELA Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 roku


1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Udziela się odpustu zupełnego tym wiernym, którzy dziś odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym NS. Zapraszamy do udziału. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas naszej diecezji, na hospicja, noclegownie, domy samotnej matki, domy dziecka. Dziękujemy za okazane serce. Przypominamy, że dziś o 16.00 msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. oraz dla ich rodziców.

2. Jutro 25 kwietnia jest święto Marka Ewangelisty, a we wtorek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00

3. We środę o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

4. Zapraszamy na spotkanie Lectio Divina – rozważanie Słowa Bożego – w najbliższą środę 27 kwietnia o godz.19:00 w salce nad zakrystią (na drugim piętrze).

5. Każdego dnia zapraszamy na Adorację NS rano od 7.30 do 8.00 (w intencji pokoju) i od 17.00 do 18.00.

6. Za tydzień, w I niedzielę miesiąca maja o 15.30 spotkanie TT, o 17.00 pierwsze nabożeństwo majowe, o 18.00 msza św. za Ojczyznę. O 19.00 spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ w sali nad zakrystią, zapraszamy.

7. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Koszt wyjazdu ok. 1000 zł, zapisy u Ks. Proboszcza i prosimy o szybką decyzję.

8. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży 2023, które tym razem odbędą się w Lizbonie. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Olgierda

9. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła, którą poprowadzi Wspólnota Spragnieni w sobotę 7 maja po mszy św. o 18.00

10. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy


Dziękujemy za udział naszych Parafian we wczorajszej pielgrzymce do Loreto i Ostrówka. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.


W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Jan Staszak l. 90, zam. przy al. Waszyngtona

+ Zenona Różańska l. 94 zam. przy al. Waszyngtona


Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, za ofiary pandemii, ofiary wojny na Ukrainie

Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek ….

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17 kwietnia 2022 roku


1. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św. o 6.00 z procesją rezurekcyjną, o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz o 18.00 i 19.30. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę, a taca przeznaczona będzie na KUL.

2. W przyszłą niedzielę będziemy oddawać nasze życie Bożemu Miłosierdziu. Msze św. jak w każdą niedzielę i o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas naszej diecezji.

3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy, możemy spożywać pokarmy mięsne.

4. Katecheza Dobrego Pasterza dla dzieci w wieku przedszkolnym odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 kwietnia o godz. 11:00 w salce nad zakrystią.

5. Wspólnota Spragnieni (20+30+) zaprasza na spotkanie w najbliższą sobotę 23 kwietnia o godz. 19:30 do salki nad zakrystią.

6. Pielgrzymka autokarowa z naszej Parafii do Loretto i Ostrówka, wyruszy za tydzień w sobotę 23 kwietnia o godz.9.00 spod Starej Kapliczki. Powrót ok.godz.17.00. W Loretto będzie Msza Św. Pielgrzymi zabierają swój prowiant na drogę.

7. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Koszt wyjazdu ok. 1000 zł, zapisy u Ks. Proboszcza

8. Od Wielkiego Czwartku na YouTube opublikowany jest film pt. Powołany, opowiadający o mocy i miłości Boga objawiającej się z kapłaństwie. Z serca polecamy.9. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży 2023, które tym razem odbędą się w Lizbonie. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Olgierda

10. Serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian, którzy z wielką hojnością włączyli się w tegoroczne akcje charytatywne. Dziękujemy bardzo za umożliwienie zbiórki żywności p. Sylwii i jej siostrze ze sklepu ”Delikatesy Lewiatan” z ul. Majdańskiej 11 oraz z ul. Międzyborskiej , p. Marcinowi ze sklepu „Big Market” z ul Kinowej 19. Udało się przygotować 60 paczek żywnościowo-chemicznych, także rozdysponować sumę 640 zł od prywatnych ofiarodawców. Dziękujemy harcerkom, harcerzom i wolontariuszkom za ofiarne włączenie się w akcję rozwożenia paczek chorym i samotnym. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem siostry Karoliny za kierowanie naszym parafialnym Caritasem.

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu ciemnicy i grobu Pańskiego. Dziękujemy s. Ani, s. Małgorzacie, p. Katarzynie, p. Laurze, p. Filipowi, braciom z TT: p. Tomaszowi, Zenonowi, Krzysztofowi, Darkowi, p. Barbarze oraz p. Kazimierzowi. Dziękujemy Paniom, które sprzątały w kościele oraz braciom z TT za pościąganie pajęczyn wewnątrz kościoła. Dziękujemy s. Monice i p. Joannie wraz z dziećmi i młodzieżą za piękne przedstawienie w Wielką Środę pt. Mój Chrystusa połamany.

12. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wam Kochani Parafianie, za wielką troskę modlitewną i materialną, słowa wsparcia, życzliwości i jedności, tak bardzo okazywane w ostatnich dniach. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, Księżom i Siostrom, Lektorom i Ministrantom za troskę o liturgię. Dziękujemy Braciom z TT za pilnowanie naszego bezpieczeństwa i porządku w kościele. Dziękujemy Panu Klaudiuszowi i naszemu chórowi parafialnemu za piękny śpiew w czasie ostatnich Liturgii. Dziękujemy p. Ewie za robienie zdjęć w czasie naszych liturgii. Dziękujemy naszym pracownikom parafialnym, Paniom Organistkom p. Agnieszce i p. Magdalenie oraz p. Markowi. Dziękujemy naszym wspólnotom modlitewnym, za pomoc, troskę i hojność. Pragniemy podziękować Bogu za każdą i każdego z Was. Modlimy się za Was, wypraszając Boga, aby błogosławił dalej za każde dobro uczynione i prowadził nasze Rodziny.

13.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy


Życzymy Wam Kochani, wiary i nadziei, która jest związana ze spotkaniem Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Bóg nas dalej prowadzi we wspólnocie Kościoła, naszej parafii i pozwala cieszyć się obecnością drugiego człowieka. Życzymy radości z drobnych rzeczy, zachwytu, czasu dla najbliższych i na sprawy najważniejsze. Niech Dobry Bóg obdarza nas błogosławieństwem, zdrowiem i jednością. Tego Wam życzymy – siostry zakonne i księża.


W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Grażyna Wdowiak l. 82, zam. przy ul. Kinowej

+ Bożena Waśko l. 90, zam. przy ul. Walewskiej

+ Marianna Wierzchowska l. 84, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we środę o godz. 10.00

+ Henryk Wasilewski l. 92, którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we środę o godz. 12.00

+ Jerzy Strąk l. 89, którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we czwartek o godz. 11.00


Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, za ofiary pandemii, ofiary wojny na Ukrainie

Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek ….

10 KWIETNIA 2022 – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ


1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o 17.00. Przed kościołem po każdej mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo dziękujemy.

2. W tym tygodniu: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę –msze św. rano o 7.00, 8.00 i 18.00. Od 7.30 do 8.00 Adoracja w intencji pokoju, od 17.00 Adoracja i możliwość spowiedzi.

3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu krócej tj. w poniedziałek od 16.00 do 17.45 i we środę od 16.00-17.00. W Wielki Piątek kancelaria jest nieczynna. Sprzątanie kościoła w poniedziałek ok. 18.30. Spotkania Klubu seniora dopiero 4 maja.

4. We wtorek kolejna próba chóru o 19.00 w sali nad zakrystią. We środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej, a o 19.00 w sali nad zakrystią na II p. zapraszamy na spotkanie Lectio Divina – rozważanie Słowa Bożego.

5. W Wielką Środę o 19.00 w kościele młodzież i dzieci z naszej szkoły podstawowej nr 120 pragną zaprosić na wielkanocne przedstawienie teatru cieni pt. „Mój Chrystus połamany”.


TRIDUUM PASCHALNE


Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

Rano nie ma Eucharystii

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 z udziałem chóru i procesją do Ciemnicy. Kościół otwarty do 23.00, zapraszamy do Adoracji w Ciemnicy.


Wielki Piątek – obowiązuje nas post ścisły, kościół będzie otwarty cały dzień

Ciemna Jutrznia o godz. 7.00

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Taca na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Tak jak w ubiegłym roku, dla osób chętnych, będzie możliwość Adoracji przy Grobie Pańskim w nocy z piątku na sobotę w godz. od 22.00 do 7.00 rano. Zapisy na nocną modlitwę u siostry Ani – zakrystianki pod nr tel. 571 279 580 oraz na liście na stoliku przy wyjściu z kościoła. Jeżeli nie będzie chętnych na wszystkie godziny nocne, Adoracja się nie odbędzie.


Wielka Sobota

Ciemna Jutrznia o godz. 7.00

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego

Poświęcenie pokarmów od 8.00 do 17.00.

9.00-13.00, 14.00-16.00 możliwość spowiedzi dla tych osób, które wcześniej nie mogły do niej przystąpić


Wielka Noc – Zmartwychwstanie Pańskie

Wigilia Paschalna o 19.30. Przynosimy świece chrzcielne.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św. – o 6.00 z procesją rezurekcyjną, o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz o 18.00 i 19.30.


7. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Koszt wyjazdu ok. 1000 zł, zapisy u Ks. Proboszcza

8. W tym tygodniu odbyły się spotkania rekolekcje dla szkoły podstawowej nr 120. Rekolekcje poprowadził Ks. Olgierd wraz z s. Moniką. Dziękujemy Im za piękną pracę i wspólną modlitwę. W tym tygodniu w poniedziałek o 13.00 i we wtorek o 10.00 swoje spotkania rekolekcyjne ma młodzież z Liceum Herberta i Wyspiańskiego. Pamiętajmy również o nich w modlitwie

9. Od Wielkiego Czwartku na YouTube opublikowany zostanie nieodpłatnie film pt. Powołany, opowiadający o mocy i miłości Boga objawiającej się z kapłaństwie. Z serca polecamy

10. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży 2023, które tym razem odbędą się w Lizbonie. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Olgierda

11. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik Idziemy

Dziękujemy za liczny udział Parafian oraz wszystkim zaangażowanym za przygotowanie i poprowadzenie naszej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii, którą odprawiliśmy w ostatni piątek Bardzo dziękujemy za wspólne modlitwy w intencji pokoju, za hojność Serc dla uchodźców z Ukrainy. Otrzymaliśmy podziękowania od Ks. Dyrektora Caritas naszej diecezji za wielką pomoc. Tekst podziękowania jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Podziękowania otrzymaliśmy również od księdza z Kołomyi za przekazane dary. Dziękujemy za dary przyniesione do zakrystii, z których zostaną zrobione paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Te paczki, jeszcze w tym tygodniu, przed świętami, trafią do potrzebujących. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość, razem idziemy drogą zbawienia.


W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej

+ Maria Witkowska l. 82, która przez wiele lat była bardzo zaangażowana w służbie naszej wspólnocie parafialnej. Pogrzeb będzie w Wielki Wtorek o 11.30 w naszym kościele.

Módlmy się za ofiary wojny na Ukrainie, za ofiary pandemii, za zmarłych naszych parafian, za tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

3 KWIETNIA 2022 – v niedziela wielkiego postu

1. Dziś I niedziela miesiąca o 15.30 spotkanie TT, o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 18.00 msza św. za Ojczyznę, o 19.00 spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ w sali nad zakrystią.

2. Jutro I poniedziałek miesiąca, o 17.00 różaniec z wypominkami za zmarłych, o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Od 17.00 przyjmuje Pani Agnieszka, nasza Pani psycholog.

3. Zapraszamy osoby chętne, które lubią i chcą śpiewać na próbę scholii we wtorek o 19.00 w sali nad zakrystią. Nasz chór parafialny przygotowuje śpiew na Triduum Paschalne.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na dodatkową Adorację Najświętszego Sakramentu każdego dnia od 7.30 do 8.00 w intencji pokoju. Dalej oczywiście Adorujemy Pana Jezusa w godzinach popołudniowych. We środę zapraszamy do klubu seniora. Nowenna do Matki Bożej NP we środę o 18.00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym po Mszy Św. o 18.00 do godz.20.00. Podczas Adoracji jest możliwość skorzystania ze spowiedzi

6. W piątek rano po mszy św. o 8.00 droga Krzyżowa (na prośbę starszych parafian), o 17.15 z udziałem dzieci. Po mszy św. o 18.00 planujemy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Trasa będzie przebiegała ulicami Spalinową, Międzyborską, Wąwolnicką, Rozłucką, Turbinową i ponownie Spalinową. Naszą Drogę Krzyżową planujemy zakończyć ok. 20.00. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, zapraszamy wszystkie grupy parafialne. Na drogę krzyżową możemy zabrać świece.

7. W najbliższą sobotę, 9 kwietnia o godz. 11:30 w salce nad zakrystią, odbędzie się kolejne spotkanie Akadami Młodego Polaka.

8. Za tydzień w Niedzielę Palmową przed kościołem będą do nabycia palmy, dochód przeznaczymy na cele parafialne.

9. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Loretto nad Bugiem oraz Domu Św. s. Faustyny w Ostrówku, w sobotę 23 kwietnia. Koszt wyjazdu: 30 zł, zapisy w zakrystii.

10. Do przyszłej niedzieli będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii.

11. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Koszt wyjazdu ok. 1000 zł, zapisy u Ks. Proboszcza

12. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę (o godz. 10.00, 11.00 i 12.00) swoje spotkania rekolekcje w kościele będzie miała szkoła podstawowa nr 120. Rekolekcje poprowadzi Ks. Olgierd wraz z s. Moniką, prosimy parafian o modlitwę za nasze dzieci i młodzież.

13. Intencja różańcowa na kwiecień – oddajemy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

14. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Bardzo dziękujemy Bogu i ludziom za piękny czas naszych rekolekcji wielkopostnych. Bardzo dziękujemy za wspólne modlitwy w intencji pokoju, za hojność Serc dla uchodźców z Ukrainy. Otrzymaliśmy podziękowania od Ks. Dyrektora Caritas naszej diecezji za wielką pomoc w organizacji transportów z Hiszpanii. Tekst podziękowania jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy za ufundowanie nowe kwiatki przy figurce Matki Bożej.


W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej

+ Cecylia Michalak l. 88, i + Marianna Byszewska l. 84, których pogrzeby odbyły się w piątek w naszym kościele

Módlmy się za ofiary wojny na Ukrainie, za ofiary pandemii, za zmarłych naszych parafian,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

27 MARCA 2022 – iv NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś o 16.00 msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzinami. O 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Jutro od 17.00 przyjmuje Pani Agnieszka, nasza Pani psycholog.

3. Zapraszamy osoby chętne, które lubią i chcą śpiewać na próbę we wtorek o 19.00 w sali nad zakrystią. Nasz chór parafialny przygotowuje śpiew na Triduum Paschalne.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na dodatkową Adorację Najświętszego Sakramentu każdego dnia od 7.30 do 8.00 w intencji pokoju. Dalej oczywiście Adorujemy Pana Jezusa w godzinach popołudniowych. Nowenna do Matki Bożej NP we środę o 18.00.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa drogi Krzyżowej; rano po mszy św. o 8.00 (na prośbę starszych parafian), o 17.15 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych – poprowadzi ją młodzież ze Wspólnoty Spragnieni. Zapraszamy. W ten piątek będzie trochę inaczej, bo jest I piątek miesiąca dlatego o 17.00 msza św. a po niej dopiero nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci.

6. Planujemy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii w piątek przed Niedzielą Palmową, 8 kwietnia po mszy św. o 18.00

7. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi (przyjmujemy Komunię św. wynagradzającą), po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i krótka konferencja. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Komunią Św.

8. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Loretto nad Bugiem oraz Domu Św. s. Faustyny w Ostrówku, w sobotę 23 kwietnia. Koszt wyjazdu: 30 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.z

9. Od 20 marca do 10 kwietnia będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii.

10. Zapraszamy na Światowe Dni Młodzieży 2023, które tym razem odbędą się w Lizbonie. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Olgierda

11. Rekolekcje wielkopostne prowadzi ks. Dr Arkadiusz Zawistowski – Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia.Plan naszych rekolekcji

IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 roku

7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

8.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

11.30 – Msza św. z nauką dla rodzin z dziećmi

13.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

16.00 – Msza św. dla dzieci komunijnych

17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną


Poniedziałek i Wtorek– 28 i 29 marca 2022 roku

7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

9.15 – Różaniec (prowadzony przez Parafian) i możliwość spowiedzi

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00 – Liturgia Słowa z nauką dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i osób dłużej pracujących


Środa – 30 marca 2022 roku

7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

9.15 – Różaniec (prowadzony przez Parafian) i możliwość spowiedzi

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży i osób dłużej pracujących


Pojednajmy się z Bogiem i prosimy o pamięć modlitewną całej naszej parafii, aby to był dla nas święty czas.


12. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie w dniach 6-15 lipca. Więcej informacji za tydzień.

13. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Bardzo dziękujemy za wspólne modlitwy w intencji pokoju, za hojność Serc, pomoc finansową i materialną dla uchodźców z Ukrainy. Kto ma życzenie może jeszcze pomóc. We środę wysłaliśmy dary do Tarnopola i Kołomyi. Dotarły także dary z Hiszpanii do Caritas naszej diecezji. Dziękujemy naszym parafianom. Zapraszamy do gorliwej modlitwy o pokój. Niech każdy z nas robi tyle ile może, a będzie dużo dobra. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, dziękujemy Pani Ani za ufundowanie poduszek na ławki w prezbiterium.


W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej

+ Anna Polakowska, l. 89 zam. przy ul. Darłowskiej

Módlmy się za ofiary wojny na Ukrainie, za ofiary pandemii, za zmarłych naszych parafian,

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….


2 PAŹDZIERNIKA 2022 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Dom Św. s. Faustyny w Ostrówku w naszej diecezji. Św. Faustyna przebywała w nim w latach 1924-25, pracując jako pomoc domowa w rodzinie Lipszyców. Dziękujemy za wsparcie.

2.    Jutro w naszej diecezji święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O 17.00 różaniec wypominkami za zmarłych, a o 18.00 msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 

3.    We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O 17.00 przed kościołem błogosławieństwo zwierząt domowych (jeżeli pogoda pozwoli).

4.    W środę wspomnienie św. Faustyny. O g. 11.00 spotkanie klubu Seniora w sali nad zakrystią. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.    We czwartek o 18.00 msza św. za księży pracujących w naszej parafii zamówiona przez parafian. Po mszy św. adoracja wraz z modlitwą uwielbienia, którą prowadzi Odnowa w Duchu Świętym do g. 20.00. W tym czasie także możliwość spowiedzi.

6.    W I piątek wspomnienie NMP Różańcowej. Spowiadamy rano i od 16.30. O 17.00 msza św. z udziałem dzieci. Tego dnia kancelaria jest nieczynna.

7.    W przyszła niedzielę o g. 15.30 spotkanie Braci z TT, o 19.00 spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” na wsparcie zdolnej młodzieży pochodzącej z potrzebujących rodzin.

8.    Nabożeństwa różańcowe są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.00. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci.

9.     Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca serdecznie zaprasza wszystkie osoby powyżej 17 roku życia, które pragną odnowienia osobistej relacji z Panem Bogiem i przemiany życia, do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 października o godz. 19.00 w naszym kościele. Cały cykl zamyka 13 spotkań. W trakcie spotkań jest przewidziana opieka dla dzieci.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na noc czuwania. Wyjazd w piątek, 21 października spod kościoła o godz. 13:00 a powrót w sobotę, 22 października rano o godz. 4:00. Zapisy u s. Ani w zakrystii. 

11. Kandydaci do bierzmowania są podzieleni na dwie grupy: Nowa grupa ma spotkanie w najbliższą środę o godz. 19:15, a zeszłoroczna w piątek o godz. 19:00.

12. Zapraszamy młodzież, która chce razem dobrze spędzić czas w piątkowy wieczór o godz. 19:00.

13. Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych 27 października o godz. 17:00. Przebranie za świętego obowiązkowe, zapisy w zakrystii.

14.  Szpital Grochowski przy ul. Grenadierów zaprasza do udziału w Dniu Profilaktyki na Grochowie, który odbędzie się 15 października 2022 na terenie Przychodni Szpitala Grochowskiego. Na końcu kościoła wyłożone są ulotki zachęcające do bezpłatnych porad, konsultacji i badań diagnostycznych.

15. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

16.  Intencja różańcowa na październik: o opiekę MB Różańcowej dla Wspólnot z naszej Parafii 

Kochani, w tym tygodniu wymieniliśmy wzmacniacze naszego nagłośnienia oraz uruchomiliśmy nową odsłonę strony internetowej pod starym adresem   meczennicy.waw.pl. Będziemy tam zamieszczać aktualne informacje dotyczące życia parafii. Zapraszamy też do polubienia strony FB. Udało nam się również dokończyć malowanie barierek. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+  Krystyna Sikora l. 100 zam. przy ul. Międzyborskiej,

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. 


9 PAŹDZIERNIKA 2022 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” św. Jana Pawła II na wsparcie zdolnej młodzieży pochodzącej z potrzebujących rodzin. Dziękujemy za wsparcie.

2.    Dziś o g. 15.30 spotkanie Braci z TT, o 17.00 różaniec (prowadzi młodzież przed bierzmowaniem), o 19.00 spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ.

3.    Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca serdecznie zaprasza wszystkie osoby powyżej 17 roku życia, które pragną odnowienia osobistej relacji z Panem Bogiem i przemiany życia, do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 października o godz. 19.00 w naszym kościele. Cały cykl zamyka 13 spotkań. W trakcie spotkań jest przewidziana opieka dla dzieci. Skorzystajmy z szansy pogłębienia naszej wiary.

4.    W środę o g. 11.00 spotkanie klubu Seniora w sali nad zakrystią. O 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5.    Wspólnota Spragnieni (20+ 30+) zaprasza na otwarte spotkanie z tematem: „Duchowość człowieka świeckiego” w najbliższą środę o godz. 19:15 w salce nad zakrystią. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

6.    We czwartek 13 października o 17.30 różaniec fatimski, a po mszy św. jak pozwoli pogoda, procesja fatimska. O godz. 18.00 msza św. za Ks. Prałata w dniu urodzin. 

7.    W piątek 14 października Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Zapraszamy do modlitwy za naszych pedagogów i pracowników szkół na mszę św. o godz. 18.00.

8.    Zapraszamy młodzież na film i popcorn w najbliższy piątek o godz. 19:00 do salki nad zakrystią.

9.    W przyszłą niedzielę msza św. za s. Małgorzatę w dniu imienin o godz. 11.30

10. Nabożeństwa różańcowe są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.00. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci.

11. Wczoraj czterech ministrantów otrzymało promocję lektorską. Serdecznie gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze Bogu i ludziom. Dziękujemy ks. Olgierdowi za opiekę nad ministrantami.

12. Tegoroczny Bal Wszystkich Świętych odbędzie się w naszej parafii 27 października o godz. 17:00. Zachęcamy żeby przebrać się za świętego lub anioła, zapisy w zakrystii.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na noc czuwania. Wyjazd w piątek, 21 października spod kościoła o godz. 13:00 a powrót w sobotę, 22 października rano o godz. 4:00. Zapisy u s. Ani w zakrystii. 

14. Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy się modlić w naszej wspólnocie parafialnej w następując sposób: 

a) 1 i 2 listopada w wypominkach jednorazowych w czasie procesji żałobnych,

b) przez cały listopad każdego dnia we mszy św.

c) wypominki roczne w każdy I poniedziałek miesiąca o 17.00 w różańcu i we mszy św. o 18.00

Zostały przygotowane kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku na końcu kościoła. Możemy je zabrać do domu i czytelnie wypisać osoby, za które chcemy się modlić. 

15. Szpital Grochowski przy ul. Grenadierów zaprasza do udziału w Dniu Profilaktyki na Grochowie, który odbędzie się 15 października 2022 na terenie Przychodni Szpitala Grochowskiego. Zachęcamy do bezpłatnych porad, konsultacji i badań diagnostycznych.

Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Kochani, uruchomiliśmy nową stronę internetową pod starym adresem   meczennicy.waw.pl. Zapraszamy do zajrzenia na naszą stronę, nowością są między innymi intencje mszalne zamówione na najbliższy tydzień. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

+  Dawid Paszczyk l. 35 zam. przy ul. Międzyborskiej,

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. 

16 PAŹDZIERNIKA 2022 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś o godz. 17.00 różaniec 

2.    We wtorek święto Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Również we wtorek wspólnota Przyjaciele Oblubieńca serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Już drugie spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w naszym kościele. Cały cykl zamyka 13 spotkań. W trakcie spotkań jest przewidziana opieka dla dzieci. Skorzystajmy z szansy.

3.    We środę zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniu liturgicznego wspomnienia. O 17.00 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa oraz rozważanie tekstów bł. Jerzego. 

4.    We czwartek nasze Liceum Ogólnokształcące im. Herberta będzie gościło inne szkoły herbertowskie z całej Polski. Świętowanie rozpocznie się o godz. 9.30 mszą św., której będzie przewodniczył nasz Ks. Bp Romuald Kamiński. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na mszę św.

5.    W piątek o godz. 13:00 wyjazd spod kościoła na czuwanie na Jasną Górę.

6.    W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. O 17.30 różaniec połączony z rozważaniami tekstów naszego Rodaka.

7.    W przyszłą niedzielę modlimy się za misje, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła misyjne. Tego dnia do naszej parafii przyjadą młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i powiedzą parę słów zachęcając młodzież do tej wspólnoty. Z serca polecamy. Tego dnia o godz. 17:00 kandydaci do Bierzmowania poprowadzą różaniec, a o 18:00 odbędzie się Msza Święta z udziałem kandydatów do Bierzmowania z nowej grupy, podczas której oficjalnie zostaną przyjęci na kandydatów.

8.    Nabożeństwa różańcowe są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.00. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci.

9.    Kandydaci do bierzmowania mają spotkania w następujących terminach: Nowa grupa – w najbliższą środę o godz. 19:15, a zeszłoroczna w piątek o godz. 19:00.  

10.Bal Wszystkich Świętych odbędzie się w naszej parafii 27 października o godz. 17:00. W planie Różaniec, Korowód Wszystkich Świętych, zabawy, poczęstunek, przedstawienie i konkurs na strój świętego. Zapisy w zakrystii.

11.Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy się modlić w naszej wspólnocie parafialnej w następując sposób: 

·      1 i 2 listopada w wypominkach jednorazowych w czasie procesji żałobnych, 

·      przez cały listopad każdego dnia we mszy św.

·      wypominki roczne w każdy I poniedziałek miesiąca o 17.00 w różańcu i we mszy św. o 18.00

Zostały przygotowane kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku na końcu kościoła. Możemy je zabrać do domu i czytelnie wypisać osoby, za które chcemy się modlić. 

12.Chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą. Od jutra możemy przynosić ubrania, ręczniki, koce, które zostaną zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. Rzeczy czyste i gotowe do użycia, prosimy przynosić do zakrystii.

13.Nasz parafianin poszukuje pokoju dla swojej mamy, która chce jeszcze sobie dorobić i popracować. Zgłoszenia prosimy kierować do Ks. Proboszcza.

14.Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Kochani, w tym tygodni udało nam się wylać ławę betonową przed kościołem pod pompę ciepła. Prosimy o wsparcie modlitewne tych prac. Dziękujemy naszym Parafianom za posadzone nowe kwiaty i wrzosy. Zapraszamy do zajrzenia na naszą stronę, nowością są między innymi intencje mszalne zamówione na najbliższy tydzień. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej

+  Maria Wężyk l. 83 zam. przy ul. Kirasjerów,

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. 


30 PAŹDZIERNIKA 2022 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś o godz. 17.00 różaniec. 

2.    We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych – układ mszy św. jak w każdą niedzielę, a o godz. 17.00 pierwsza procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi.

3.    We środę, 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00, a po niej procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi. Po południu  o godz. 17.00 kolejna procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi oraz msza św. o godz. 18.00.

4.    Przez cały listopad, począwszy od 2 listopada, każdego dnia o 18.00 mszy św. listopadowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy na wypominki na końcu kościoła, w zakrystii i w kancelarii. 

5.    Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych; odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

6.    Wznawia działalność nasz parafialny chór. Próby odbywają się we czwartki w godz. 19-21 w sali nad zakrystią. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć – zapraszamy. 

7.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek przed mszą św. o 18.00 koronka do Miłosierdzia prowadzona przez parafian, po mszy św. wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Odnowa w Duchu Świętym do godz. 20.00, w tym czasie możliwość spowiedzi. 

8.    W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano i od 16.30. Msza św. w intencji ks. Olgierda z racji imienin o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna. W pierwszą sobotę po mszy św. o 8.00, wystawienie, modlitwa różańcowa, krótka konferencja. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Najświętszym Sakramentem.

9.    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodych, którzy chcą poznawać Pana Boga i nowych ludzi, kształtować postawę Polaka patrioty, odkryć swoje powołanie, rozwijać się, brać udział w akcjach i wyjazdach. Założenie wspólnoty odbędzie się w piątek (4 X) po Mszy Świętej o godz. 18:00. Zapisy w zakrystii u ks. Olgierda. 

10.Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 15.30 spotkanie TT, o 17.00 nieszpory eucharystyczne, o godz. 18.00 msza św. za Ojczyznę. Msza św. w intencji ks. Leonarda z racji imienin o godz. 10.00.

11.Chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą. Do zakrystii możemy jeszcze w tym tygodniu przynosić czyste ubrania, ręczniki, koce, które zostaną zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. Jeden transport już zawieźliśmy.

12.Intencja różańcowa na listopad: Módlmy się za dusze czyśćcowe – o skrócenie ich męki.

13.Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Kochani, w tym tygodni udało nam się wreszcie podłączyć pompę ciepła przed kościołem. Czekamy na odbiór serwisu i uruchomienie. Pan kamieniarz wykonał wspaniałą pracę, reperacji dwóch filarów pod chórem, od których odpadał kamień. Odbyło się też spotkanie z Panem, który zaprojektował nowe oświetlenie w prezbiterium. Koszt nowego oświetlenia na dziś to ok. 12 tys. zł. Wiemy, że ceny idą w górę, musimy wspólnie zdecydować czy podejmujemy te prace. Czekamy na opinie Parafian i ewentualnych ofiarodawców. Projekt oświetlenia jest w gablocie. 

W tym tygodniu przeżyliśmy Bal Wszystkich Świętych, w którym uczestniczyło ponad 50 dzieci, wielu rodziców i wolontariuszy. Dziękujemy siostrom Małgorzacie, Ani, Monice i ks. Olgierdowi wraz z Rodzicami i wolontariuszami za przygotowanie zabawy dla dzieci.

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+  Wojciech Truchel l. 60 zam. przy ul. Turbinowej,

+ Krzysztof Krajewski l. 71 zam. przy ul. Walewskiej,

+ Barbara Smolińska l. 81 zam. przy ul. Kirasjerów,

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. 

6 LISTOPADA 2022 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś o godz. 15.30 spotkanie Braci z TT, o 17.00 nieszpory eucharystyczne, o godz. 18.00 msza św. za Ojczyznę.

2.    We środę zapraszamy na spotkanie klubu seniora od 11.00 do 13.00 w sali nad zakrystią. Tego dnia przypada również święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. 

3.    Nowa grupa kandydatów do bierzmowania ma spotkanie w najbliższą środę o godz. 19:15.

4.    Wznawia działalność nasz parafialny chór. Próby odbywają się we czwartki w godz. 19-21 w sali nad zakrystią. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć – zapraszamy. 

5.    W piątek 11 listopada wspomnienie św. Marcina i 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Odpust. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00 i uroczysta Msza św. Odpustowa godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ks. Dziekan Andrzej Kuflikowski. Po mszy św. Centrum Promocji Kultury Praga-Południe wraz z naszą parafią zapraszają na koncert religijno-patriotyczny z naszym chórem, a przy organach p. Michał Dąbrowski. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne i Parafian do wspólnego świętowania.

6.    W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiorka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

7.    Przez cały listopad o godz. 18.00 mszy św. listopadowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne w zakrystii i w kancelarii. 

8.    W piątek powstał przy naszej parafii nowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Bardzo się cieszymy i w dalszym ciągu zapraszamy młodych. Zapisy w zakrystii u ks. Olgierda. 

9.    Zapraszamy na wyjazd na narty do Krynicy Zdrój od 18 do 24 lutego 2023. Zapisy do końca listopada w zakrystii. Więcej informacji u ks. Olgierda. 

10.Dalej chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą. Do zakrystii możemy jeszcze w tym tygodniu przynosić czyste ubrania, ręczniki, koce, które zostaną zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. Jeden transport już zawieźliśmy. 

W zakrystii można zgłaszać osoby i rodziny z terenu naszej parafii, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej do Programu Szlachetnej Paczki.

11.Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy. 

Kochani, w tym tygodniu zakończyliśmy projekt ogrzewania podłogowego w kościele, a panowie z serwisu odebrali i uruchomili pompę ciepła. Jesteśmy w okresie próbnym, ufamy, że wszystko będzie właściwie działało. Czekamy na opinie Parafian w sprawie projektu nowego oświetlenia prezbiterium i ewentualnych Ofiarodawców. Stare oświetlenie jest bardzo energochłonne stąd koniczność ewentualnego remontu.

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły na nasze konto parafialne w tym tygodniu.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

+  Artur Frel l. 78 zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Eugenia Wojtowicz l. 96 zam. przy ul. I Pułku Praskiego

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. 


20 LISTOPADA 2022 – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś ofiary złożone na tace w całej naszej diecezji przeznaczone są na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji. Dziękujemy.  

2.    Jutro Ofiarowanie NMP, a we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Msza św. w intencji naszych Pań Organistek, scholi dziecięcej i naszego chóru za wstawiennictwem św. Cecylii o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy za ich posługę.

3.    We środę zapraszamy na spotkanie klubu seniora od 11.00 do 13.00 w sali nad zakrystią. Adoracje od 17.00 prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ

4.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny. Po mszy św. o 7.00 zostaną pobłogosławione opłatki na nasza stół wigilijny. Duchowy plan Adwentu wraz z rekolekcjami podamy w przyszłą niedzielę.

5.    Msza Święta z udziałem kandydatów do Bierzmowania z nowej grupy odbędzie się w przyszłą niedzielę (27 listopada) o godz. 18:00, obecność obowiązkowa. 

6.    Zapraszamy na spektakl „Pinokio” przedstawiany przez naszych kleryków z seminarium duchownego na Tarchominie. Wyjazd w sobotę 17 grudnia o godz. 14:00, a powrót ok. godz.17.00. Koszt wyjazdu: 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

7.    Zapraszamy na wyjazd na narty do Krynicy Zdrój od 18 do 24 lutego 2023. Zapisy z zaliczką 100 zł do końca listopada u ks. Olgierda. 

8.    Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy. 

Kochani, na mszy świętej o godz. 11:30 czterech kandydatów zostało ministrantami. Gratulujemy i cieszymy się razem z Wami.

Kochani, w przyszłą niedzielę o 10.00 chcemy podziękować Ks. Leonardowi za posługę w naszej parafii. Myślimy o tym, żeby ufundować Ks. Leonardowi bilet lotniczy do Ugandy, a resztę pieniędzy ofiarować na motor, którym będzie dojeżdżał do wielu kaplic w Ugandzie. Kto z Parafian ma życzenie, po każdej mszy św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszki.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+  Maria Zegarska l. 73 zam. przy ul. Waszyngtona,

+ Włodzimierz Tulwin l. 75. Zam. przy ul. Garibaldiego

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. 


27 LISTOPADA 2022 – I NIEDZIELA ADWENTU

 1.Rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny. Na mszy św. o 7.00 zostały pobłogosławione opłatki na nasz stół wigilijny. W naszym sklepiku są również do nabycia świece Caritas – z których dochód jest przeznaczony na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest wyznaczona minimalna cena, kto ma życzenie może ofiarować więcej. 

2.    Nasz parafialny duchowy plan Adwentu 

a) Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. W naszych rozważaniach w tym roku towarzyszyć nam będzie św. Joachim. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego Mesjasza. Zapraszamy wszystkich Parafian do tego błogosławionego wysiłku, również dzieci. Roraty z kazaniem dla dzieci będą we wtorek o godz. 18.00 i we czwartek o godz. 6.45. Na liturgię przynosimy lampiony.

b) Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu do wtorku włącznie (11-13 grudnia). Poprowadzi je o. Leon Barczak, franciszkanin. Hasło: „Jesteśmy dziećmi Światłości którym Bóg daje wolność! Plan:

Dzień I – Konsekwencje duchowe i fizyczne wynikające z braku przebaczenia.

Dzień II – Dialog z Bogiem fundamentem budowania dialogu międzyludzkiego.

Dzień III – Kryzys komunikacyjny w rodzinach. Porozumienie bez przemocy.

Dokładny rozkład nauk podamy w przyszłą niedzielę, prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na nasze rekolekcje.

c) W dniach od 4 do 18 grudnia będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii lub w koszykach znajdujących się w wybranych sklepach na terenie parafii. Zachęcamy również do pisania kartek z życzeniami, które będą dołączone do paczek świątecznych. Kartki należy wrzucić do przygotowanej skrzynki, leżącej na stoliku pod chórem. Osoby, które chciałyby pomóc w akcji jako wolontariusz prosimy o zgłoszenie się do s. Karoliny.

d) Chcemy także w tym czasie wypełnić dzieło jałmużny adwentowej. Zaprzyjaźniona parafia z Ukrainy, z Kołomyi, której pomagamy od początku wojny, prosi nas o przysłanie agregatu prądotwórczego. Aktualnie odprawiają mszę św. po ciemku, bo są odcięci od prądu przez ataki rakietowe. Chcemy na taki agregat zebrać pieniądze (ok. 8 tys. zł) kupić i go zawieść. To będzie dar „od parafii dla parafii”. Więcej informacji w kolejne niedziele.

e) Przez cały adwent możemy złożyć deklarację kolędową. Kolęda odbędzie się w styczniu. Możemy zaprosić księdza do domu, wypełniając deklarację (wyłożona na stoliku na końcu kościoła) lub drogą internetową przez naszą stronię parafialną w zakładce KOLĘDA.

3.    Nasz chór rozpoczął przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Spotykamy się we wtorki o 19.00 w sali nad zakrystią i śpiewamy kolędy. Zapraszamy nowe osoby!

4.    We środę święto Apostoła Andrzeja i ostatnia msza św. listopadowa za naszych zmarłych o godz. 18.00. Zapraszamy

5.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek przed mszą św. wieczorną koronka do Miłosierdzia prowadzona przez parafian, a o 18.00 msza św. zamówiona przez Parafian w intencji księży pracujących w naszej wspólnocie. Dziękujemy! Po mszy św. o 18.00 adwentowy wieczór uwielbienia zakończony indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym do godz. 20.00, w tym czasie będzie możliwość spowiedzi. W pierwszy piątek po mszy św. o 7.00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dodatkowa msza św. o 17.00, po mszy św. o 18.00 również Litania do NSPJ. Tego dnia spowiadamy rano i od 16.30. Kancelaria będzie nieczynna. W sobotę po mszy św. o 8.00, wystawienie NS, modlitwa różańcowa. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Najświętszym Sakramentem.

6.    W przyszłą niedzielę w całej naszej diecezji przed kościołami zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Spotkanie Braci z TT o godz. 15.30, o 17.00 nieszpory eucharystyczne, o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

7.    Zapraszamy na spektakl „Pinokio” przedstawiany przez naszych kleryków z seminarium duchownego na Tarchominie. Wyjazd w sobotę 17 grudnia o godz. 14:00, a powrót ok. godz.17.00. Koszt wyjazdu: 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

8.    Zapraszamy na wyjazd na narty do Krynicy Zdrój od 18 do 24 lutego 2023. Zapisy z zaliczką 100 zł do końca listopada u ks. Olgierda. 

9.    Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy. 

Kochani, w tym tygodniu udało nam się zamontować nowe energooszczędne oświetlenie w prezbiterium. Koszt to 12 tys. zł. Dziękujemy tym, którzy poparli słownie i wsparli finansowo nasz projekt. 

Ks. Leonard niestety jutro wraca do Ugandy. Dziękujemy za Jego piękną posługę w naszej wspólnocie parafialnej, dziękujemy Parafianom za wielką hojność okazaną Ks. Leonardowi. Z zebranych pieniędzy kupiliśmy bilet lotniczy i z pewnością starczy na nowy motor w Ugandzie.

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+  Zbigniew Kasiura l. 65, zam. przy ul. Grenadierów

+ Longin Jankowski l. 82 zam. przy ul. Fundamentowej

+ Krystyna Kardas l. 75 zam. przy ul. Sygietyńskiego

+ Helena Sałek l 91 zam. przy ul. Sygietyńskiego

+ Tadeusza Suchocki l. 82 zam. przy ul. Kinowej, za którego msza św. będzie we czwartek o godz. 8.00

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. 


4 GRUDNIA 2022 – II NIEDZIELA ADWENTU

1.    Dziś spotkanie Braci z TT o godz. 15.30, o 17.00 nieszpory eucharystyczne, o 18.00 msza św. za Ojczyznę. 

2.    Dziś obchodzimy po raz 23 Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej: na Białorusi, Litwie, Ukrainie, Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie. Aktualnie Kościołowi za wschodnią granicą służy prawie 600 księży, 320 sióstr zakonnych i 40 braci zakonnych z Polski. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

3.    Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Zapraszamy wszystkich Parafian do tego błogosławionego wysiłku, również dzieci. Roraty z kazaniem dla dzieci będą we wtorek o godz. 18.00, a we czwartek rano o godz. 6.45 (po której będą bułki i herbata dla dzieci). Na liturgię przynosimy lampiony.

4.    Jutro I poniedziałek miesiąca, o 17.00 modlitwa różańcowa z wypominkami rocznymi, o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Od 16.00 przyjmuje Pani psycholog przy kancelarii, a kolejna katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. o 19.00 w kościele.

5.    We wtorek wspomnienie św. Mikołaja. Nasz chór rozpoczął przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Spotykamy się o 19.00 w sali nad zakrystią i śpiewamy kolędy. Zapraszamy nowe osoby!

6.    We środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.    We czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.45, 8.00 i 18.00. Po Roratach zapraszamy do zakrystii osoby, które chcą włączyć się do modlitwy kółek różańcowych. Jest kilka wolnych miejsc w istniejących już Różach.

8.    W sobotę zapraszamy na skupienie adwentowe w ciszy „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, które poprowadzi ks. Jacek Domański dla Wspólnoty Spragnieni ( 20+ 30+) w godz. 9:00-16:00 w Rembertowie. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

9.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe do wtorku włącznie (11-13 grudnia). Poprowadzi je o. Leon Barczak, franciszkanin. Hasło: „Jesteśmy dziećmi Światłości którym Bóg daje wolność! 

Niedziela – 11 grudnia 2022 roku – 

Temat: Konsekwencje duchowe i fizyczne wynikające z braku przebaczenia.

7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

8.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

11.30 – Msza św. z nauką dla rodzin z dziećmi

13.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00-18.00 – Adoracja w ciszy

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną (z udziałem młodzieży przed bierzmowaniem)

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek – 12 grudnia 2022 roku 

Temat: Dialog z Bogiem fundamentem budowania dialogu międzyludzkiego.

6.45 – Roraty (z krótką nauką rekolekcyjną)

9.15 – Adoracja, różaniec i możliwość spowiedzi

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną 

17.00 – Nabożeństwo Słowa dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Wtorek – 13 grudnia 2022 roku

Temat: Kryzys komunikacyjny w rodzinach. Porozumienie bez przemocy.

6.45 – Roraty (z krótką nauką rekolekcyjną) 

9.15 – Adoracja, różaniec i możliwość spowiedzi

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną 

17.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Prośmy Boga o błogosławione owoce naszych rekolekcji!!!

10. Od dziś do 18 grudnia będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii. Zachęcamy również do pisania kartek z życzeniami, które będą dołączone do paczek świątecznych. Osoby, które chciałyby pomóc w akcji jako wolontariusz prosimy o zgłoszenie się do s. Karoliny.

11. Chcemy także w tym czasie wypełnić dzieło jałmużny adwentowej. Zaprzyjaźniona parafia z Ukrainy, z Kołomyi, której pomagamy od początku wojny, prosi nas o przysłanie agregatu prądotwórczego. Aktualnie odprawiają mszę św. po ciemku, bo są odcięci od prądu przez ataki rakietowe. Chcemy na taki agregat zebrać pieniądze (ok. 8 tys. zł) kupić i go zawieść. To będzie dar „od parafii dla parafii”. W III i IV niedziele adwentu, kto ma życzenie, będzie mógł wesprzeć zakup agregatu składając ofiarę do puszki przed kościołem.

12. Przez cały adwent możemy złożyć deklarację kolędową. Kolęda odbędzie się w styczniu. Możemy zaprosić księdza do domu, wypełniając deklarację (wyłożona na stoliku na końcu kościoła) lub drogą internetową przez naszą stronię parafialną. Prosimy o przekazanie tej informacji swoim starszym sąsiadom, którzy mogą mieć utrudniony kontakt z parafią. 

13. Zapraszamy na spektakl „Pinokio” przedstawiany przez naszych kleryków z seminarium duchownego na Tarchominie. Wyjazd w sobotę 17 listopada o godz. 14:00, a powrót ok. godz.17.00. Koszt wyjazdu: 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii do 14 grudnia.

14. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy. 

W naszym sklepiku są do nabycia pobłogosławione opłatki i świece Caritas – z których dochód jest przeznaczony na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest wyznaczona minimalna cena, kto ma życzenie może ofiarować więcej. Intencja różańcowa na grudzień – o błogosławione owoce naszych rekolekcji adwentowych.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

+  Mirosław Kanig l. 40 zam. przy ul. Grenadierów

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. 

11 GRUDNIA 2022 – III NIEDZIELA ADWENTU

1.    Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe do wtorku włącznie. Prowadzi je o. Leon Barczak, franciszkanin. Hasło: „Jesteśmy dziećmi Światłości którym Bóg daje wolność! 

Niedziela – 11 grudnia 2022 roku – 

Temat: Konsekwencje duchowe i fizyczne wynikające z braku przebaczenia.

7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

8.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

11.30 – Msza św. z nauką dla rodzin z dziećmi

13.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00-18.00 – Adoracja w ciszy

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną (z udziałem bierzmowanych)

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek – 12 grudnia 2022 roku 

Temat: Dialog z Bogiem fundamentem budowania dialogu międzyludzkiego.

6.45 – Roraty (z krótką nauką rekolekcyjną)

9.15 – Adoracja, różaniec i możliwość spowiedzi

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną 

17.00 – Nabożeństwo Słowa dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Wtorek – 13 grudnia 2022 roku

Temat: Kryzys komunikacyjny w rodzinach. Porozumienie bez przemocy.

6.45 – Roraty (z krótką nauką rekolekcyjną) 

9.15 – Adoracja, różaniec i możliwość spowiedzi

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną 

17.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Prośmy Boga o błogosławione owoce naszych rekolekcji!!!

2. Do przyszłej niedzieli będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii. Dziękujemy.

3. Chcemy także w tym czasie wypełnić dzieło jałmużny adwentowej. Zaprzyjaźniona parafia z Ukrainy, z Kołomyi, której pomagamy od początku wojny, prosi nas o przysłanie agregatu prądotwórczego. Aktualnie odprawiają mszę św. po ciemku, bo są odcięci od prądu przez ataki rakietowe. Kto ma życzenie, może wesprzeć zakup agregatu składając ofiarę do puszki przed kościołem. Dziękujemy.

4. Przez cały adwent możemy złożyć deklarację kolędową. Kolęda odbędzie się w styczniu. Możemy zaprosić księdza do domu, wypełniając deklarację (wyłożona na stoliku na końcu kościoła) lub drogą internetową przez naszą stronię parafialną. Prosimy o przekazanie tej informacji swoim starszym sąsiadom, którzy mogą mieć utrudniony kontakt z parafią. 

5. Na terenie naszej parafii działa mediator rodzinny prowadzący mediacje sądowe i pozasądowe. Osoby, które chciałyby, potrzebują skorzystać z nieodpłatnej pomocy mediatora prosimy o kontakt pod numerem telefonu 606285837.

6. Zapraszamy młodzież na parafialnego Sylwestra, zapisy w zakrystii.

7. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy. 

Dziękujemy naszemu Parafianinowi za pomoc w organizacji zakupy agregatu prądotwórczego dla parafii w Kołomyi. W naszym sklepiku są do nabycia pobłogosławione opłatki i świece Caritas – z których dochód jest przeznaczony na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest wyznaczona minimalna cena, kto ma życzenie może ofiarować więcej. 

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej

+  Elżbieta Danielewska l. 67 zam. przy ul. Międzyborskiej

+ Irena Jabłońska l. 85 zam. przy ul. Waszyngtona

+ Luiza Kazimierczyk l. 91 zam. przy ul. Trubinowej

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, ofiary wojny na Ukrainie, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….    


25 GRUDNIA 2022 – NARODZENIE PAŃSKIE

1. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Pasterki w Nocy – o 21.00 i o północy. W ciągu dnia, pierwsza msza św. o godz.  8.30 (nie będzie mszy św. o 7.00) później jak w każdą niedzielę o 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30.

2. W drugi dzień świąt, w poniedziałek, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca będzie przeznaczona na budowę świątyń w naszej diecezji.

3. We wtorek święto Jana Apostoła Ewangelisty, w czasie każdej mszy św. o 7.00, 8.00 i 18.00 obrzęd błogosławieństwa wina. 

4. W piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00

5. W sobotę 31 grudnia msza św. na zakończenie roku o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież na parafialnego Sylwestra, zapisy w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Msza św. jak w każdą niedzielę.

7. Do jutra możemy jeszcze złożyć deklarację kolędową. Kolęda odbędzie się w styczniu. Możemy zaprosić księdza do domu, wypełniając deklarację (wyłożona na stoliku na końcu kościoła) lub drogą internetową przez naszą stronię parafialną. Prosimy o przekazanie tej informacji swoim starszym sąsiadom, którzy mogą mieć utrudniony kontakt z parafią. 

8. Zapraszamy po mszy św. do zakrystii chętne osoby, które chcą dołączyć do modlitwy Kół Różańcowych w naszej parafii.

9. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00 i polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Parafian, za świadectwo wiary i udział w naszych rekolekcjach adwentowych i Roratach. Dziękujemy tym, którzy z wielką hojnością włączyli się w adwentowe akcje charytatywne: zakup agregatu prądotwórczego dla zaprzyjaźnionej parafii z Ukrainy, której pomagamy od początku wojny oraz zbiórkę żywności i artykułów chemicznych. Dziękujemy bardzo za umożliwienie zbiórki żywności p. Sylwii ze sklepu ”Lewiatan” z ul. Majdańskiej 11, p. Marcinowi ze sklepu „Big Market” z ul Kinowej 19, p. Aleksandrze ze sklepu „Carrefour” z ul. Międzyborskiej 57/65 oraz p. Gościńskim za zorganizowanie zbiórki żywności na terenie LO im. Z. Herberta. Udało się przygotować 53 paczki żywnościowo-chemiczne, a także rozdysponować sumę 550 zł od prywatnych ofiarodawców. 

Dziękujemy s. Karolinie, harcerzom, wolontariuszkom, p. Tomaszowi i Piotrowi  za rozwiezienie prezentów seniorom oraz p. Barbarze za pomoc przy ich pakowaniu.

Dziękujemy s. Ani, p. Katarzynie, p. Januszowi, p. Tomaszowi, p. Krzysztofowi, p. Wacławowi, Braciom z TT i p. Markowi za ustawienie choinek w kościele, p. Sylwestrowi za pracę w sklepiku oraz wszystkim Parafianom, którzy pomogli w sprzątaniu naszej świątyni. 

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Emilian Rodziewicz l. 31 zam. przy ul. Kinowej

+ Halina Maciejewska l. 78 zam. przy ul. Majdańskiej

+ Piotr Majdański l. 80 zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Tadeusz Kotoński l. 81 zam. przy ul. Majdańskiej

+ Zofia Kwiatkowska l. 87 zam. przy ul. Grenadierów

+ Teresa Rybka l. 90, zam. przy ul. Kirasjerów

+ Barbara Gregorczyk l. 81, której pogrzeb będzie w naszym kościele we czwartek o 12.00

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….