Ogłoszenia duszpasterskie 2023

1 STYCZNIA 2023 – ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1.    Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę.

2.    Jutro I poniedziałek miesiąca, o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w naszych wypominkach rocznych, a o 18.00 msza św. w ich intencji.

3.    We środę o 17.00 Adorację prowadzi Wspólnota dla INSPJ, o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, intencje możemy składać przed mszą św. w zakrystii.

4.    5 stycznia, w pierwszy czwartek miesiąca o 18.00 msza św. za księży posługujących w parafii, zamówiona przez parafian. Bardzo dziękujemy. Po mszy św. Adoracja, modlitwa uwielbienia prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym. 

5.    W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. tak jak w każdą niedzielę, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej mszy św. Z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne.

Tego dnia podamy również plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie stycznia. Kolędę do rodzin, które zaprosiły księży,  rozpoczniemy w poniedziałek 9 stycznia.

6.    W I sobotę miesiąca po mszy św. o 8.00 wystawienie NS, różaniec fatimski i rozważania fatimskie. 

7.    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Chrztu Pańskiego.

8.    W przyszły poniedziałek, 9 stycznia, kolejna katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

9.    Zapraszamy po mszy św. do zakrystii chętne osoby, które chcą dołączyć do modlitwy Kół Różańcowych w naszej parafii. Intencja różańcowa na styczeń – aby wychowawcy byli wiarogodnymi świadkami miłości.

10.Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy.

Od trzech tygodni trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Ufamy, że zakończymy je w połowie stycznia. Agregat prądotwórczy, dar naszej parafii, dotarł już do Lwowa, w tym tygodniu zostanie dostarczony już do Kołomyi. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Barbara Kaczyńska l. 63 zam. przy ul. Grenadierów

+ Teresa Janowska l. 94 zam. przy ul. Ostrobramskiej

+ Janina Kozińska l. 95 zam. przy ul. Suchodolskiej

+ Barbara Karykowska l. 89, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we czwartek o 10.00

Módlmy się za zmarłego papieża Benedykta XVI, poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….   


8 STYCZNIA 2023 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1.    Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego – kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

2.    Jutro, w poniedziałek, 9 stycznia, kolejna katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej o godz. 19.00.

3.    Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Plan odwiedzin Rodzin, które zaprosiły nas do swoich domów, wywieszony jest na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła, na stronie parafialnej.

4.    We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Kartki z intencjami możemy składać przed mszą św. w zakrystii.

5.    W najbliższą sobotę 14 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo do Ducha Świętego, które polega na comiesięcznym uczestniczeniu we Mszy św. wotywnej ku czci Ducha Świętego, wiążąc je z intencją pokoju i prośbą o dar rady w trudnych sprawach.

Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym będziemy odprawiać w drugą sobotę miesiąca o godz. 18.00. Nabożeństwo do Ducha Świętego ma swoje źródło w objawieniach   św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, nazywanej Małą Arabką, karmelitanki bosej pochodzącej z Palestyny, żyjącej w XIX wieku, której Jezus powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę, zaprawdę, pragnę żarliwie, aby Kościół celebrował jednego dnia w każdym miesiącu Mszę o Duchu Świętym, i daję wam jako dowód na to, co mówię: ten, kto ją odprawi lub jej wysłucha, nie wyjdzie bez odczucia jakiejś łaski w głębi swej duszy. Jeśli ktoś chce Mnie szukać, to znajdzie Mnie przez Niego; jego wiara będzie coraz bardziej umocniona, pokój będzie w jego sercu i w jego rodzinie, i nie umrze w ciemnościach”. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nabożeństwie, aby prawda, radość i pokój na nowo napełniły nasze serca

6.    Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano

Od połowy grudnia trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Ufamy, że zakończymy je w połowie stycznia. Agregat prądotwórczy, dar naszej parafii, dotarł do Kołomyi. Ks. Andrzej Tanasijczuk, proboszcz parafii bardzo dziękuje naszej wspólnocie za ten potrzebny dar. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej

+ Maria Kozińska l. 70 zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Anna Niedbalska l. 71 zam. przy ul. Waszyngtona

Módlmy się za zmarłego papieża Benedykta XVI, poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….   


15 STYCZNIA 2023 – 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. 

2.    Trwa wizyta duszpasterska zwana Kolędą. Plan odwiedzin Rodzin, które zaprosiły nas do swoich domów, wywieszony jest na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła, na stronie parafialnej.

3.    Jutro, w poniedziałek, przyjmuje Pani psycholog od 17.00 w gabinecie przy kancelarii.

4.    We wtorek próba chóru o 19.15 w sali nad zakrystią, zapraszamy chętne osoby.

5.    Zapraszamy na spotkanie do Klubu Seniora we środę od 11.00 do 13.00.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Kartki z intencjami możemy składać przed mszą św. w zakrystii.

6.    We czwartek wspomnienie św. Mariusza, męczennika. Imieniny naszego ks. Proboszcza. Msza święta w intencji ks. Proboszcza o 18:00.

7.    W piątek, 20 stycznia, będzie 5 rocznica ingresu naszego Biskupa Romualda Kamińskiego, pamiętajmy w modlitwie.

8.    W sobotę wspomnienie św. Agnieszki i Dzień Babci. Pamiętajmy o naszych Babciach. 

9.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego. W naszej wspólnocie parafialnej po każdej mszy św. zapraszamy naszych Parafian do wspólnego czytania fragmentów Nowego Testamentu. Jest to również Dzień Dziadka, pamiętajmy w modlitwie.

10.W niedzielę, 29 stycznia, będziemy gościli w naszej wspólnocie Biskupa Romualda Kamińskiego. Na mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenia obrazu bł. Ks. Józefa Stanka, a na mszy św. o godz. 13.00 Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. 

11. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Od połowy grudnia trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Ufamy, że zakończymy je do końca stycznia. Dziękujemy za wielką życzliwość i gościnność w czasie naszych spotkań kolędowych. Dziękujemy za ofiary składane z okazji Kolędy, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Danuta Barbara Sułkowska, l. 89, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek o 10.00

+ Bogusław Stolarski, l. 91, którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we czwartek o 10.00

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. D


22 STYCZNIA 2023 – 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś obchodzimy w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego. W naszej wspólnocie parafialnej po każdej mszy św. zapraszamy naszych Parafian do pozostania w kościele i wspólnego czytania fragmentów Nowego Testamentu. 

2.    Dziś także przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, pamiętajmy w modlitwie o poległych powstańcach. 

3.    Trwa wizyta duszpasterska zwana Kolędą. Plan odwiedzin Rodzin, które zaprosiły nas do swoich domów, jest na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła, na stronie parafialnej.

4.    We wtorek próba chóru o 19.15 w sali nad zakrystią, zapraszamy chętne osoby.

5.    We środę święto Nawrócenia św. Pawła. Zapraszamy na spotkanie do Klubu Seniora we środę od 11.00 do 13.00.  O 17.00 Adorację prowadzi wspólnota dla ISPJ, a Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Kartki z intencjami możemy składać przed mszą św. w zakrystii. 

6.    Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na Katechezę Dobrego Pasterza w najbliższą sobotę o godz. 11:00 do salki nad zakrystią. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

7.    Wspólnota Spragnieni organizuje spotkanie otwarte z dr Agatą Rujner – wykładowcą Teologii moralnej na temat ” Padłeś – powstań… czyli o świętości w codzienności” w środę, 8 lutego o godz. 19:30 w salce nad zakrystią. Więcej informacji na ulotkach z tyły kościoła. Zapraszamy!

8.    Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na półkolonie w dniach od 13-14 lutego w godz. od 10:00 – 13:00. Koszt 50 zł. Zapisy u s. Moniki, tel. 518 312 593

9.    W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, będziemy gościli w naszej wspólnocie Biskupa Romualda Kamińskiego. Na mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie obrazu bł. Ks. Józefa Stanka przez Księdza Biskupa, a na mszy św. o godz. 13.00 Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z naszym Biskupem i wszystkie grupy parafialne. 

10. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Od połowy grudnia trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Ufamy, że zakończymy je do końca stycznia. Dziękujemy za wielką życzliwość i gościnność w czasie naszych spotkań kolędowych. Dziękujemy za ofiary składane z okazji Kolędy, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu. Dziękujemy naszemu Parafianinowi, za ufundowanie kolejnego już obrazu, tym razem, bł. ks. Józefa Stanka. Na naszej stronie parafialnej jest biografia Bł. Ks. Stanka.

Wszystkim Dziadkom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i łaski zdrowia, dziękując jednocześnie za Wasze świadectwo wiary.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Irena Tańska l. 86, zam. przy ul. I Praskiego Pułku

+ Tadeusz Dąbrowski l. 89, zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Aleksander Nasiłowski l. 90, zam. przy ul. Majdańskiej, Brat z TT, pogrzeb będzie na cmentarzu Bródnowskim w piątek o 10.40

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….  


29 STYCZNIA 2023 – 4 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś cieszymy się obecnością w naszej wspólnocie Biskupa Romualda Kamińskiego. Na mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie obrazu bł. Ks. Józefa Stanka przez Księdza Biskupa, a na mszy św. o godz. 13.00 Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z naszym Biskupem i wszystkie grupy parafialne.

2.    We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko patrona Salezjanów. 

3.    We środę zapraszamy na spotkanie do Klubu Seniora we środę od 11.00 do 13.00.  O 17.00 Adorację prowadzi wspólnota dla ISPJ, a Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Kartki z intencjami możemy składać przed mszą św. w zakrystii. 

4.    We pierwszy czwartek miesiąca święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00, 18.00 i 19.00. O 18.00 msza św. zamówiona przez Parafian w intencji księży pracujących w naszej wspólnocie. Dziękujemy! Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się za Siostry posługujące w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy do modlitwy za Siostry na godz. 18.00. Taca tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe. 

5.    W pierwszy piątek po mszy św. o 7.00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dodatkowa msza św. o 17.00, po mszy św. o 18.00 również Litania do NSPJ. Tego dnia spowiadamy rano i od 16.30. Kancelaria będzie nieczynna. W sobotę po mszy św. o 8.00, wystawienie NS, modlitwa różańcowa i rozważanie fatimskie. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Najświętszym Sakramentem.

6.    W przyszłą niedzielę, o 17.00 Nieszpory, a o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

7.    Wspólnota Spragnieni organizuje spotkanie otwarte z dr Agatą Rujner – wykładowcą Teologii moralnej na temat ” Padłeś – powstań… czyli o świętości w codzienności” w środę, 8 lutego o godz. 19:30 w salce nad zakrystią. Więcej informacji na ulotkach z tyły kościoła. Zapraszamy!

8.    Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na półkolonie w dniach od 13-14 lutego w godz. od 10:00 – 13:00. Koszt 50 zł. Zapisy u s. Moniki, tel. 518 312 593

9.    Nasz Parafianin, właściciel, Klubokawiarnia ITepe znajdujący się przy Alei Stanów Zjednoczonych w 67, organizuje półkolonie sceniczne w ferie zimowe 4 godzinne od 20 do 24 lutego wraz z wyżywieniem. Będą warsztaty scenograficzne, aktorskie, taneczne i muzyczne. Zgłoszenia na półkolonie oraz więcej informacji pod numerem 530 990 047 lub bezpośrednio w kawiarni koszt kolonii to 630 zł

10.Na terenie naszej parafii działa mediator rodzinny prowadzący mediacje sądowe i pozasądowe. Osoby, które chciałyby, potrzebują skorzystać z nieodpłatnej pomocy mediatora prosimy o kontakt pod numerem telefonu 606285837.

11. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Od połowy grudnia trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Ufamy, że zakończymy je do końca stycznia. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Dziękujemy za wielką życzliwość i gościnność w czasie naszych spotkań. Dziękujemy za ofiary składane z okazji Kolędy, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu. Dziękujemy naszemu Parafianinowi, za ufundowanie już kolejnego obrazu, tym razem, bł. ks. Józefa Stanka. Na naszej stronie parafialnej jest biografia Bł. Ks. Stanka. 

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za parafian, z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….  

5 LUTEGO 2023 – 5 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś o 15.30 spotkanie TT, o 17.00 Nieszpory, a o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

2.    Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, o 17.00 różaniec z wypominkami za zmarłych, o 18.00 msza św. za wszystkich polecanych w wypominkach rocznych. Zapraszamy do modlitwy.

3.    We wtorek dzień imienin naszego Biskupa Romualda, pamiętajmy w modlitwie.

4.    Wspólnota Spragnieni organizuje spotkanie otwarte z dr Agatą Rujner o świętości w codzienności we środę o godz. 19:30 w salce nad zakrystią. Więcej informacji na ulotkach z tyły kościoła. Zapraszamy!

5.    W sobotę 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa msza św. w intencji chorych z naszej parafii, o godz. 10.00. wraz z sakramentem namaszczenia chorych. Tego dnia wypada również druga sobota miesiąca, o msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 18.00.

6.    W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. przed kościołem zbiorka do puszek na hospicja, domy samotnej matki, ogrzewalnie dla bezdomnych prowadzone przez Caritas naszej diecezji. Dziękujemy.

7.    Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na półkolonie w dniach od 13-14 lutego w godz. od 10:00 – 13:00. Koszt 50 zł. Zapisy u s. Moniki, tel. 518 312 593

8.    Nasz Parafianin, właściciel, Klubokawiarnia ITepe znajdujący się przy Alei Stanów Zjednoczonych w 67, organizuje półkolonie sceniczne w ferie zimowe od 20 do 24 lutego wraz z wyżywieniem. Będą warsztaty scenograficzne, aktorskie, taneczne i muzyczne. Zgłoszenia na półkolonie oraz więcej informacji pod numerem 530 990 047 lub bezpośrednio w kawiarni koszt kolonii to 630 zł

9.    Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. W tym tygodniu założyliśmy nową skrzynkę elektryczną. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Leszek Dubielecki l. 83, zam. przy ul. Rozłuckiej

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za parafian, z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….  


12 LUTEGO 2023 – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś po każdej mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Środki zostaną przekazane Caritas Polska, dziękujemy za wsparcie.

2.    Jutro, nasz parafialny psycholog, Pani Agnieszka, pełni dyżur psychologiczny od godz. 17.00 w gabinecie przy kancelarii parafialnej.

3.    We wtorek  14 lutego święto Cyryla i Metodego, patronów Europy. Również wspomnienie św. Walentego, który żył w III w. i był kapłanem rzymskim. Tam w czasie prześladowań (Klaudiusza II Gota), wraz ze św. Mariuszem i krewnymi, asystował męczennikom w czasie ich procesów i egzekucji. Wkrótce sam został pojmany i doprowadzony do prefekta Rzymu, który przeprowadził rutynowy proces polegający na wymuszaniu odstępstwa od Chrystusa. W tym celu kazał użyć kijów. Ponieważ nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu, kazał ściąć Walentego. Stało się to 14 lutego 269 roku. W średniowieczu święty był wzywany jako orędownik podczas ciężkich chorób, zwłaszcza nerwowych i epilepsji. Obecnie na zachodzie, czczą św. Walentego jako patrona zakochanych. 

4.    Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Nasz Parafianin, właściciel, Klubokawiarnia ITepe znajdujący się przy Alei Stanów Zjednoczonych w 67, organizuje półkolonie sceniczne w ferie zimowe od 20 do 24 lutego wraz z wyżywieniem. Będą warsztaty scenograficzne, aktorskie, taneczne i muzyczne. Zgłoszenia na półkolonie oraz więcej informacji pod numerem 530 990 047 lub bezpośrednio w kawiarni koszt kolonii to 630 zł

Trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Marian Szymoński, zam. przy ul. Międzyborskiej   

 Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …

19 LUTEGO 2023 – 7 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    We środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do celebrowania Paschy. We Środę Popielcową msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 oraz 17.00, 18.00 i 19.00. Na wszystkich mszach św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz 3 posiłki w tym jeden do syta. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko od 16.00 do 16.45

2.    Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki w ciągu roku. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.

3.    W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa drogi Krzyżowej; dla osób starszych po mszy św. o g. 8.00, o godz. 17.15 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. 

4.    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.    Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na Katechezę Dobrego Pasterza w najbliższą sobotę, 25 lutego o godz. 11:00 do salki nad zakrystią. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

6.    Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej wspólnocie w 4 Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 19 marca. Będzie z nami o. Michał Pac – dominikanin. Prosimy o pamięć modlitewną całej naszej parafii, aby to był dla nas święty czas.

7.    Zapraszamy na pielgrzymkę na Święty Krzyż. Jako najstarsze polskie sanktuarium i miejsce złożenia Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, od średniowiecza jest miejscem licznych pielgrzymek. Wyjazd planujemy 25 marca w sobotę. Zapisy wraz z wpłatą 75 zł w zakrystii. 

8.    Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

W tym tygodniu grupa dzieci z Akademii Młodego Polaka była na wycieczce w Krakowie. Dziękujemy wszystkim opiekunom, Siostrom wraz z wolontariuszami za organizację. Wczoraj, w  sobotę grupa młodzieży wraz z Ks. Olgierdem, rozpoczęła tygodniowy obóz narciarski do Krynicy Górskiej.

Niestety mamy awarię ogrzewania w kościele, przez tydzień kościół się wyziębił. Bardzo przepraszamy, robimy wszystko, aby usterkę solidnie naprawić. Dziękujemy za wyrozumiałość. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. Wszystkim udającym się na ferie zimowe życzymy dobrego, bezpiecznego i błogosławionego odpoczynku.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Andrzej Metylski l. 61, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Andrzeja Bucholc l. 63, zam. przy ul. Fundamentowej

+ Maria Wasiak l. 79, zam. przy ul. Fundamentowej

+ Teresa Zadruska l. 87, zam. przy ul. Grenadierów

+ Krystyna Amanowicz l. 93, zam. przy ul. Ostrobramskiej

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za parafian, z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….    


26 LUTEGO 2023 R. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.    Jutro kolejna katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej o godz. 19.00 w kościele.

3.    Zapraszamy na spotkanie naszego chóru, który przygotowuje liturgię Triduum Paschalnego. Próby są w każdy wtorek o godz. 19.30 w sali nad zakrystią.

4.    We środę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Będziemy modlić się za nich w niedzielę w czasie mszy św. o godz. 18.00.

5.    W pierwszy czwartek miesiąca o 18.00 msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, a po mszy wielkopostny wieczór uwielbienia przed NS prowadzony przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

6.    W pierwszy piątek marca po mszy św. o 8.00 Droga Krzyżowa, dodatkowa msza św. o 17.00, po mszy św. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, po mszy św. o 18.00 również nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Tego dnia spowiadamy rano i od 16.30. Kancelaria będzie nieczynna. W sobotę po mszy św. o 8.00, wystawienie NS, modlitwa różańcowa i rozważanie fatimskie. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Najświętszym Sakramentem.

7.    W przyszłą niedzielę, o 15.30 spotkanie TT, o 17.00 Gorzkie Żale, a o 18.00 msza św. za Ojczyznę, a po niej modlitwa przy tablicy „Inki”.

8.    Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej wspólnocie w 4 Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 19 marca. Będzie z nami o. Michał Pac – dominikanin. Prosimy o pamięć modlitewną całej naszej parafii, aby to był dla nas święty czas.

9.    Organizujemy parafialną pielgrzymkę na Święty Krzyż. Wszystkie miejsca już są zajęte, ale mamy kilka miejsc rezerwowych. Wyjazd planujemy 25 marca w sobotę. Zapisy wraz z wpłatą 75 zł w zakrystii. 

10.Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Udało nam się usunąć awarię ogrzewania w kościele. Dziękujemy za wyrozumiałość naszych Parafian. Wielkie podziękowania dla Pana Włodzimierza, Pana Marka i Pana Tomasza za pracę przy usunięciu awarii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. 

Intencja różańcowa na marzec – o błogosławione owoce naszych rekolekcji wielkopostnych. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Zdzisław Zaręba l. 89, zam. przy Waszyngtona,

+ Zdzisław Błaszczyk l. 92, zam. przy Waszyngtona

+ Maria Mikusek l. 83, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek o 11.00

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za parafian, z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….    


5 MARCA 2023 R. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dziś o 15.30 spotkanie Braci z TT, o 17.00 Gorzkie Żale, a o 18.00 msza św. za Ojczyznę, a po niej modlitwa przy tablicy „Inki”.

2.    Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, o 17.00 modlitwa różańcowa z wypominkami. O 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3.    Zapraszamy na spotkanie naszego chóru, który przygotowuje liturgię Triduum Paschalnego. Próby są w każdy wtorek o godz. 19.30 w sali nad zakrystią.

4.    Wspólnota Spragnieni (20+ 30+) zaprasza na spotkanie w najbliższą środę, 8 marca o godz. 19:15 do salki nad zakrystią. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

5.    W piątek nabożeństwa drogi Krzyżowej; dla osób starszych po mszy św. o g. 8.00, o godz. 17.15 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. 

6.    W sobotę o 18.00 msza św. wotywna o Duchu Świętym.

7.    Od 13 marca do 2 kwietnia będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii lub w koszykach znajdujących się w wybranych sklepach na terenie parafii. Zachęcamy również do pisania kartek z życzeniami, które będą dołączone do paczek świątecznych. Kartki należy wrzucić do przygotowanej skrzynki, leżącej na stoliku pod chórem. Osoby, które chciałyby pomóc w akcji jako wolontariusz prosimy o zgłoszenie się do s. Karoliny.

8.    KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się w naszej parafii 17 marca 2023 r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych narzeczonych z terenu naszej parafii. Kolejna edycja kursu planowana jest jesienią. Spotkania stacjonarne będą prowadzone w piątki o 19.00. Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Gościńska (nr tel. 793750931,  e-mail: goscinska@vp.pl) 

9.    Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej wspólnocie w 4 Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 19 marca. Będzie z nami o. Michał Pac – dominikanin. Plan rekolekcji wywieszony na tablicy ogłoszeń. Prosimy o pamięć modlitewną całej naszej parafii, aby to był dla nas święty czas.

10.Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Chcemy wypełnić dzieło wielkopostnej jałmużny. W adwencie pomogliśmy parafii na Ukrainie (wysyłając agregat prądotwórczy), teraz chcemy pomóc szkole w Ugandzie, w której uczy dzieci ks. Leonard. Na końcu kościoła i na naszym FB są zdjęcia przysłane przez Ks. Leonarda. Dziś i w przyszłą niedzielę będzie można złożyć swoją jałmużnę wielkopostną do puszek przed kościołem po każdej mszy św. Możemy również przelać jałmużnę na nasze konto parafialne z dopiskiem Uganda. Zebrane ofiary prześlemy do ks. Leonarda. 

Dziękujemy za ofiary składane na tacę, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Zofia Witczak l. 87, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Ryszard Kniej l. 93, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Henryk Matuszak l. 95, zam. przy ul. Waszyngtona

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….    


12 MARCA 2023 R. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Jutro 10 rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy w modlitwie.

3. Zapraszamy na spotkanie naszego chóru, który przygotowuje liturgię Triduum Paschalnego. Próby są w każdy wtorek o godz. 19.30 w sali nad zakrystią.

4. W piątek nabożeństwa drogi Krzyżowej; dla osób starszych po mszy św. o g. 8.00, o godz. 17.15 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych.

5. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się w naszej parafii w najbliższy piątek. Kolejna edycja kursu planowana jest jesienią. Spotkania będą o godz. 19.00. Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Gościńska (nr tel. 793750931, e-mail: goscinska@vp.pl)

6. Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na Katechezę Dobrego Pasterza w najbliższą sobotę, o godz. 11: 00 do salki nad zakrystią. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Michał Pac – Dominikanin.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 roku

7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

8.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

11.30 – Msza św. z nauką dla rodzin z dziećmi

13.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek – Wtorek – Środa

7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

8.00 – 9.00 Adoracja w ciszy, o 9.00 różaniec, Koronka i możliwość spowiedzi

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00 – 18.00 Adoracja w ciszy i od 17.30 możliwość spowiedzi

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Rekolekcje szkolne dla dzieci będą 29 i 30 marca (środa i czwartek).

Rekolekcje szkolne dla LO będą 3 i 4 kwietnia (poniedziałek i wtorek).

8. Do 2 kwietnia będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii lub w koszykach znajdujących się w wybranych sklepach na terenie parafii.

9. Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykład „Najtrudniej jest kochać najbliższych, czyli jak twórczo pokonać kryzys.” w środę 22 marca do salki nad zakrystią. Spotkanie poprowadzi Beata i Adam Gościńscy. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

10. W sobotę 25 marca ruszamy na parafialną pielgrzymkę na Święty Krzyż. Zbiórka o godz. 6.00 przy starej kapliczce. Prosimy zabrać prowiant, a powrót w godzinach wieczornych.

11.Składanie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 26 marca w czasie mszy św. o godz. 10:00 i 18:00. Deklaracje przyrzeczeń będą do pobrania na stoliku pod chórem.

12.Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Chcemy wypełnić dzieło wielkopostnej jałmużny. W adwencie pomogliśmy parafii na Ukrainie (wysyłając agregat prądotwórczy), teraz chcemy pomóc szkole w Ugandzie, w której uczy dzieci ks. Leonard. Na końcu kościoła i na naszym FB są zdjęcia przysłane przez Ks. Leonarda. Dziś możemy złożyć swoją jałmużnę wielkopostną do puszek przed kościołem po każdej mszy św. lub przelać jałmużnę na nasze konto parafialne z dopiskiem Uganda. Zebrane ofiary prześlemy do ks. Leonarda.

Nasz parafianin ma do oddania biurko (tel. 502 089 806), dziękujemy za ofiary składane na tacę, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Marta Kowalska l. 90, zam. przy ul. Ostrobramskiej

+ Marianna Górecka l. 83, zam. przy ul. Grenadierów,

+ Urszula Szymot l. 91, zam. przy ul. Kinowej

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin, Zdrowaś Maryjo….

19 MARCA 2023 R. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dziś rozpoczęliśmy święty czas rekolekcji wielkopostnych. Na każdej mszy św. nauki rekolekcyjne o. Michała, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Poniedziałek – Wtorek – Środa

7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

8.00 – 9.00 Adoracja w ciszy, o godz. 9.00 różaniec, Koronka i możliwość spowiedzi

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną 

17.00 – 18.00 Adoracja w ciszy i od 17.30 możliwość spowiedzi

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Rekolekcje szkolne dla dzieci będą 29 i 30 marca (środa i czwartek).

Rekolekcje szkolne dla LO będą 3 i 4 kwietnia (poniedziałek i wtorek).

2.    Jutro Uroczystość Św. Józefa, od 17.00 przyjmuje Pani Agnieszka, nasz parafialny psycholog w gabinecie obok kancelarii.

3.    Zapraszamy na spotkanie naszego chóru, który przygotowuje liturgię Triduum Paschalnego. Próby są w każdy wtorek o godz. 19.30 w sali nad zakrystią.

4.    Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykład „Najtrudniej jest kochać najbliższych, czyli jak twórczo pokonać kryzys.” w środę do salki nad zakrystią. Spotkanie poprowadzi Beata i Adam Gościńscy. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

5.    W piątek nabożeństwa drogi Krzyżowej; dla osób starszych po mszy św. o g. 8.00, o godz. 17.15 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. 

6.    W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia ruszamy na parafialną pielgrzymkę na Święty Krzyż. Zbiórka o godz. 6.00 przy starej kapliczce. Prosimy zabrać prowiant, a powrót w godzinach wieczornych.

7.    Do 2 kwietnia będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii lub w koszykach znajdujących się w wybranych sklepach na terenie parafii. 

8.    W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii, w czasie mszy św. o godz. 10:00 i 18:00 składanie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje przyrzeczeń są do pobrania na stoliku pod chórem. O Godz. 10.00 nastąpi również poświęcenie obrazu św. Andrzeja Boboli. 

9.    Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Dziękujemy Ofiarodawcy za kolejny obraz do naszego kościoła, dziękujemy za ofiary składane na tacę, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Mariola Szemczak l. 59, zam. przy ul. Kinowej,

+ Zdzisław Jedynak l. 71, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Alicja Nowak l. 89, zam. przy ul. Kinowej

+ Danuta Jakubowska l. 95, zam. przy ul. Suchodolskiej

+ Radi Todorov l. 77, zam. przy ul. Majdańskiej

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….    


26 MARCA 2023 R. – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2.    Zapraszamy na spotkanie naszego chóru we wtorek o godz. 19.30 w sali nad zakrystią.

3.    Rekolekcje szkolne dla dzieci będą 29 i 30 marca (środa i czwartek).

4.    W najbliższy piątek nabożeństwo drogi Krzyżowej dla osób starszych po mszy św. o g. 8.00. Wieczorem odprawimy tradycyjną Drogę Krzyżową ulicami parafii. Droga rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele, a po niej ok. 18.40 wyruszy procesja. Trasa będzie przebiegała ulicami Spalinową, Międzyborską, Wąwolnicką, Rozłucką, Turbinową i ponownie Spalinową. Zapraszamy wszystkich Parafian, grupy parafialne do wspólnej modlitwy i świadectwa wiary. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.15. 

5.    W sobotę, pierwsza sobota kwietnia, po mszy św. o 8.00, wystawienie NS, modlitwa różańcowa i rozważanie fatimskie. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Najświętszym Sakramentem. Intencja różańcowa na kwiecień – o wyrzeczenie się przemocy w naszych rodzinach, Ojczyźnie. 

6.    Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Na każdej mszy św. błogosławieństwo palm. Palmy, zwyczajem lat ubiegłych, będą do nabycia przed kościołem. Przed kościołem po każdej mszy św. będziemy zbierać do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7.    Do przyszłej niedzieli będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Paczki przygotowane z darów zostaną później przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii lub w koszykach znajdujących się w wybranych sklepach na terenie parafii. 

8.    Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.


Zaczynamy świąteczne porządki, w tym tygodniu udało nam się umyć okna na końcu kościoła. W Wielki Poniedziałek po mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnego sprzątania naszego kościoła. Dziękujemy za uczestnictwo w naszych rekolekcjach parafialnych, dziękujemy Ofiarodawcy za kolejny obraz do naszego kościoła, dziękujemy za nowe kwiatki przy kościele, za ofiary składane na tacę, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu, przeznaczone na utrzymanie naszej parafii. 


W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Władysław Błaszczyk l. 94, którego pogrzeb odbył się we czwartek,

+ Wanda Terajemicz l. 71, zam. przy ul. Kinowej

+ Krzysztof Ścibor l. 80, zam. przy ul. Kinowej

+ Marcin Dobosz l. 49, zam. przy al. Stanów Zjednoczonych


Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….  

2 KWIETNIA 2023 R. – NIEDZIELA Palmowa MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o 17.00. Przed kościołem po każdej mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo dziękujemy.

2. W tym tygodniu: W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę –  msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. Od 7.30 do 8.00 Adoracja i od 17.00 Adoracja i możliwość spowiedzi.

3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu krócej tj. w poniedziałek od 16.00 do 17.45 i we środę od 16.00-17.00. W Wielki Piątek kancelaria jest nieczynna. Sprzątanie kościoła jutro ok. 18.30, zapraszamy. Jutro również katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w sali nad zakrystią o godz. 19.00.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

·      Rano nie ma Eucharystii

·      Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 z udziałem chóru i procesją do Ciemnicy. Kościół otwarty do 23.00, zapraszamy do Adoracji w Ciemnicy.

Wielki Piątek – obowiązuje nas post ścisły, kościół będzie otwarty cały dzień

·      Ciemna Jutrznia o godz. 7.00

·      Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego 

·      Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Taca na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracji przy Grobie Pańskim do 23.00

Wielka Sobota  

·      Ciemna Jutrznia o godz. 7.00

·      Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego

·      Błogosławieństwo pokarmów od 8.00 do 16.00. 

·      możliwość spowiedzi dla tych osób, które wcześniej nie mogły do niej przystąpić w godz. 9.00-13.00, 14.00-16.00

Zmartwychwstanie Pańskie 

·      Wigilia Paschalna o 19.00. Przynosimy świece chrzcielne.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św.

– o 6.00 z procesją rezurekcyjną, o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz o 18.00 i 19.30.

4. W Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek będą rekolekcje dla młodzieży z LO. Prosimy parafian o modlitwę w ich intencji.

5. Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykładu Agaty Rujner, pt. „Dlaczego mam robić komuś łaskę – czyli (cała) prawda o przebaczeniu” w środę 12 kwietnia o godz. 19:00 do salki nad zakrystią. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

6. Polecamy tygodnik Idziemy cena 5 zł

Dziękujemy za liczny udział Parafian oraz wszystkim zaangażowanym za przygotowanie i poprowadzenie naszej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii, którą odprawiliśmy w ostatni piątek. Dziękujemy za dary przyniesione do zakrystii, z których zostaną zrobione paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Te paczki, jeszcze w tym tygodniu, przed świętami, trafią do potrzebujących. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu. Bardzo dziękujemy Wam Kochani za wielką życzliwość, razem idziemy drogą zbawienia.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Halina Buhowicz, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Stefan Cybulski, zam. przy ul. Majdańskiej 

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, za zmarłych z naszych rodzin

Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek….

9 KWIETNIA 2023 R. – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św. o 6.00 z procesją rezurekcyjną, o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz o 18.00 i 19.30. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę, a taca przeznaczona będzie na KUL. 

2. W przyszłą niedzielę będziemy oddawać nasze życie Bożemu Miłosierdziu. Msze św. jak w każdą niedzielę i o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas naszej diecezji, na hospicja, domy samotnej matki, ogrzewalnie dla bezdomnych, jadłodajnie. Dziękujemy.

3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy, możemy spożywać pokarmy mięsne.

4. KSM zaprasza młodzież na warsztaty z robienia świeczek, które odbędą się w piątek o godz. 19:00 w salce nad zakrystią. Zapisy w zakrystii

5. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie na początku lipca. Więcej informacji w przyszłym tygodniu.

6. Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykładu Agaty Rujner pt. „Dlaczego mam robić komuś łaskę – czyli (cała) prawda o przebaczeniu” w środę o godz. 19:00 do salki nad zakrystią. 

7. Serdeczne podziękowania dla Wszystkich parafian, którzy z wielką hojnością włączyli się w tegoroczne akcje charytatywne: życzenia dla seniora oraz zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Dziękujemy bardzo za umożliwienie zbiórki żywności p. Sylwii ze sklepu ”Groszek” z ul. Majdańskiej 11, p. Marcinowi i całemu zespołowi ze sklepu „Big Market” z ul Kinowej 19, p. Marcie ze sklepu „Kasia” z ul. Międzyborskiej oraz Wolontariatowi za zorganizowanie zbiórki żywności na terenie LO im. Stanisława Wyspiańskiego. Udało się przygotować 70 paczek żywnościowo-chemicznych, a także rozdysponować sumę 570 zł od prywatnych ofiarodawców. Dziękujemy harcerzom i harcerkom, wolontariuszom, p. Tomaszowi i Majom za rozwiezienie prezentów seniorom oraz p. Barbarze za pomoc przy ich pakowaniu. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem siostry Karoliny za kierowanie naszym parafialnym Caritasem.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu ciemnicy i grobu Pańskiego. Dziękujemy s. Annie, p. Katarzynie i p. Krzysztofowi, p. Markowi, Piotrowi, braciom z TT: p. Tomaszowi, Zenonowi, Januszowi, Krzysztofowi, za pomoc w przywiezieniu kwiatów p. Dariuszowi, za gałązki do bukietów p. Dorocie z rodziną, p. Tomaszowi i Zenonowi za pomoc w zakupie i transporcie materiałów do dekoracji. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się trudu sprzątania naszej świątyni przed świętami.

9. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wam Kochani Parafianie, za wielką troskę modlitewną i materialną, słowa wsparcia, życzliwości i jedności, tak bardzo okazywane w ostatnich dniach. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, Księżom i Siostrom, Lektorom i Ministrantom za troskę o liturgię. Dziękujemy Braciom z TT za pilnowanie naszego bezpieczeństwa i porządku w kościele. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu za piękny śpiew w czasie ostatnich Liturgii. Dziękujemy p. Ewie za robienie zdjęć w czasie naszych liturgii. Dziękujemy naszym pracownikom parafialnym, Paniom Organistkom p. Agnieszce i p. Magdalenie oraz p. Markowi. Dziękujemy naszym wspólnotom modlitewnym, za pomoc, troskę i hojność.  Pragniemy podziękować Bogu za każdą i każdego z Was. Modlimy się za Was, wypraszając Boga, aby błogosławił dalej za każde dobro uczynione i prowadził nasze Rodziny.

Życzymy Wam Kochani, wiary i nadziei, która jest związana ze spotkaniem Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Bóg nas dalej prowadzi we wspólnocie Kościoła, naszej parafii i pozwala cieszyć się obecnością drugiego człowieka. Życzymy radości z drobnych rzeczy, zachwytu, czasu dla najbliższych i na sprawy najważniejsze. Niech Dobry Bóg obdarza nas błogosławieństwem, zdrowiem i jednością. 

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin

Zdrowaś Maryjo….

Wieczny odpoczynek ….


16 KWIETNIA 2023 R. – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś o 15.00 Godzina Miłosierdzia i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas naszej diecezji, na hospicja, domy samotnej matki, ogrzewalnie dla bezdomnych, jadłodajnie. Dziękujemy.

2. We środę o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy przed mszą św. w zakrystii. Adorację przed mszą św. prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

3. Wczoraj nasz parafianin br. diakon Adam Barłowski z Zakonu Karmelitów Bosych w Lublinie przyjął święcenia prezbiteratu. Mszę Św. Prymicyjną w naszym kościele o. Adam odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy

4. Zapraszamy na pielgrzymkę na Roztocze –Zamość – Radecznica – Krasnobród – Górecko Kościelne w dniach 19-21 maja (piątek-sobota-niedziela) Koszt 690 zł. Zapisy i więcej informacji u ks. Proboszcza.

5. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie w dniach 3-13 lipca. Zapisy u Ks. Proboszcza i prosimy o szybką decyzję.

6. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

 W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty

+ Teresa Jadwiga Flic, której pogrzeb odbędzie się we środę o godz. 12.30

+ Danuta Zofia Dominik, której pogrzeb odbędzie się we czwartek o godz. 13.30

Zdrowaś Maryjo….Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Wieczny odpoczynek ….


30 KWIETNIA 2023 R. – 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Jutro pierwszy poniedziałek maja, o godz. 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych, o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Jutro również wspomnienie św. Józefa. Kancelaria jest czynna od 16.00 do 17.45.

2.    Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie są po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17.15. Troszczmy się dalej o nasze parafialne kapliczki i Krzyże. W Polsce zwyczaj dekorowania kapliczek w maju sięga XII w.

3.    We środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski – przypada nasz drugi odpust parafialny. Tego dnia Msze św. odpustowe o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. O 17.15 nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i możliwości zyskania odpustu. Kancelaria jest nieczynna

4.    We czwartek wspomnienie św. Floriana patrona naszej diecezji. Msza św. w intencji maturzystów o godz. 7.00, zapraszamy do modlitwy za nich. O 18.00 msza św. w intencji księży pracujących w naszej parafii, zamówiona przez parafian. Przed mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5.    W I piątek miesiąca spowiadamy rano i od 17.00. Tego dnia kancelaria jest czynna od 16.00 do 17.00.

6.    W I sobotę miesiąca o 8.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej Adoracja, konferencja z sanktuarium fatimskiego, różaniec. Tego dnia odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. 

7.    Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca o 15.30 spotkanie TT, o 17.15 nabożeństwo majowe, o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

8.    Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie: mamy, córki, babcie na kurs ewangelizacyjno-formacyjny Maria Magdalena, który odbędzie się w dniach 19-21 maja 2023 w naszej parafii. To będzie czas odkrywania swojej wartości i tożsamości w oczach Jezusa, porządkowania relacji z sobą i z innymi, obalania fałszywego myślenia o sobie i … dużo więcej!!! Zapisy na kurs do dnia 10 maja 2023 poprzez formularz zapisów:   https://forms.gle/ic2ZPtpUknv3cYJT9 lub pod nr tel. 792866627 (Basia). 

9.    Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy (cena 7 zł, bo numer jest podwójny)  i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

10.Intencja różańcowa na maj – o mocną wiarę dla dzieci komunijnych i ich rodzin.

Dziękujemy Panu Januszowi z TT za pomysł, a Panu Michałowi Grudniewskiemu za wykonanie gabloty do starego Krzyża z naszej kapliczki z 1829 roku. Krzyż zdjęliśmy z kapliczki, bo chcieli go ukraść złomiarze. Uratowany Krzyż wraz z gablotą będzie zawieszony w kaplicy MB Nieustającej Pomocy. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń i nowe kwiatki.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty

+ Andrzej Namara l. 82, zam. przy ul. Majdańskiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo….

Wieczny odpoczynek ….


7 MAJA 2023 R. – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Dziś pierwsza niedziela miesiąca o 15.30 spotkanie TT, o 17.15 nabożeństwo majowe, o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

2.    Jutro Uroczystość Św. Stanisława, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00

3.    Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie są po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17.15. Troszczmy się dalej o nasze parafialne kapliczki i Krzyże. W Polsce zwyczaj dekorowania kapliczek w maju sięga XII w.

4.    We środę spotkanie seniorów od godz. 11.00 w salce nad zakrystią, o 18.00 nowenna.

5.    Wspólnota Spragnieni zaprasza na spotkanie otwarte w środę 10 maja o godz. 19:00 do salki nad zakrystią.

6.    Zapraszamy chętnych śpiewających i grających na instrumentach muzycznych do przygotowania czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego we środę o 19.30.

7.    Katecheza Dobrego Pasterza dla dzieci w wieku przedszkolnym odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 w salce nad zakrystią.

8.     W sobotę 13 maja Msza św. wotywna o Duchu Świętym o godz. 18.00. Po mszy św. różaniec fatimski z procesją, zabieramy świece.

9.    W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego seminarium Duchownego.

10.Na terenie naszej parafii działa mediator rodzinny prowadzący mediacje sądowe i pozasądowe. Osoby, które potrzebują skorzystać z nieodpłatnej pomocy mediatora prosimy o kontakt pod numerem telefonu 606285837

11.Jak każdego roku planujemy piknik rodzinny w niedzielę 4 czerwca po mszy św. o godz. 11.30. Osoby, które chcą włączyć się w jego przygotowanie zapraszamy na spotkanie organizacyjne przy kawie, w przyszłą niedzielę 14 maja o godz. 16.00 na plebanii.

12.Prosimy o wpłacanie zaliczek do Ks. Proboszcza za obóz do Ostródy.

13.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy (cena 7 zł, bo numer jest podwójny)  i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł


Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń i nowe kwiatki.

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Ewa Byrzyńska l. 66, zam. przy ul. Wąwolnickiej,

+ Edward Kwiatkowski l. 73, zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Jan Przybysz l. 85, zam. przy ul. Majdańskiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo….

Wieczny odpoczynek ….

21 MAJA 2023 R. – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1.    Dziś o godz. 17.15 nabożeństwo majowe.

2.    We wtorek będziemy modlić się za młodzież klas VIII o błogosławieństwo Boże na czas egzaminów. 

3.    We środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.    Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykładu otwarty ks. Jacka pt. „Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły” we środę 24 maja 2023 roku o godz. 19:15 do salki nad zakrystią.  

5.    W piątek o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą przeżywały sakrament pokuty i pojednania. W sobotę o godz. 11.00 będzie w naszej parafii I Komunia Święta, prosimy o modlitwę za te rodziny.

6.    Zapraszamy na mszę Wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o 18.00. Po mszy modlitwa o dary Ducha Świętego i odnowienie Sakramentu Bierzmowania. Przychodzimy ze świecami.

7.    W przyszłą niedzielę będzie Niedziela Zesłania Ducha Świętego. S. Monika i s. Karolina będą obchodziły swoje jubileusze życia zakonnego w czasie mszy św. o godz. 13.00. 

8.    Parafianie, którzy chcą i mogą włączyć się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało zapraszamy na spotkanie organizacyjne przy kawie, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 na plebanii.

9.    Zapraszamy na spływ kajakowy po Świdrze 17 czerwca (sobota). Wyjazd o godz. 9:00 spod kościoła, w planie ognisko, powrót wieczorem. Koszt 50 zł za osobę. Zapisy u ks. Olgierda

10.Prosimy o wpłacanie zaliczek 200 zł do Ks. Proboszcza za obóz do Ostródy.

11.Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie od 9 do 16 września, koszt 1800 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda.

12.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Odbyło się spotkanie dotyczące naszego pikniku parafialnego. Piknik chcemy zorganizować w niedzielę 4 czerwca po mszy św. o 11.30. Będą dmuchańce, konkurs dla dzieci na wierszyk lub piosenkę „Dla Mamy i Taty”, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, popcorn, kiełbaski z grilla, gofry, lemoniada i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do pomocy „mamy fryzjerki” do robienia warkoczyków, babcie, które mogą upiec ciasto dla dzieci, ojców do prowadzenia gier zręcznościowych. Zgłoszenia możemy nadsyłać drogą mailową lub zapisać się w zakrystii. Za ofiary zbierane w czasie pikniku chcemy kupić stół pingpongowy dla dzieci oraz maszynę do robienia waty cukrowej. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Janina Ornoch l. 85, zam. przy ul. Ostrobramskiej,

+ Halina Jankowska l. 71, zam. przy ul. Suchodolskiej,

+ Anna Czarnecka l. 89, zam. przy al. Waszyngtona,

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

28 MAJA 2023 R. – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1.    Parafianie, którzy chcą i mogą włączyć się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało zapraszamy dziś na spotkanie organizacyjne przy kawie, o godz. 16.00 na plebanii.

2.    Dziś o godz. 17.15 nabożeństwo majowe.

3.    Jutro święto NMP Matki Kościoła, msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. 

4.    Dzieci kl. III przeżywają swój Biały Tydzień na mszy św. o 18.00

5.    We wtorek msza św. w intencji Pani Magdaleny naszej organistki o godz. 8.00. Bardzo dziękujemy za służbę Pani Magdaleny w naszej wspólnocie.

6.    1 czerwca pierwszy czwartek miesiąca o 18.00 msza św. za kapłanów posługująych w naszej parafii, zamówiona przez Parafian. Po mszy św. Adorację prowadzi Odnowa w Duchu Świętym. 

7.    W pierwszy piątek czerwca spowiadamy rano i od 17.00 – spowiadają się również dzieci klas IV. Kancelaria będzie czynna od 16.00 do 17.00. W sobotę po mszy św. o 8.00, wystawienie NS, modlitwa różańcowa i rozważanie fatimskie. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Najświętszym Sakramentem.

8.    W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia dzieci kl. 4 mają również swoją rocznicę I Komunii Świętej w czasie mszy św. o 11.30. Po mszy św. zapraszamy na nasz piknik parafialny. Będą dmuchańce, konkurs dla dzieci na wierszyk lub piosenkę „Dla Mamy i Taty”, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, popcorn, kiełbaski z grilla, gofry, lemoniada i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do pomocy „mamy fryzjerki” do robienia warkoczyków, prosimy o ciasto dla dzieci. Za ofiary zbierane w czasie pikniku chcemy kupić stół pingpongowy dla dzieci oraz maszynę do robienia waty cukrowej. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

9.    We czwartek 8 czerwca Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami Spalinową, Turbinową, Rozłucką, Kinową, Walewską i Międzyborską. Bardzo prosimy naszych Parafian o włączenie się w dekorację ołtarzy. Ołtarze Bracia z TT rozstawią już przed 8.00 rano. Prosimy naszych kochanych działkowców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy kwiatami, prosimy o zbieranie kwiatów na procesję, zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesji i sypaniu kwiatów. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne i Parafian do świadectwa wiary.

10.Zapraszamy do wspólnego, parafialnego wyjścia do teatru Współczesnego. 14 czerwca we środę o godz. 19.15 zapraszamy na komedię pt. Berlin, Berlin. Mamy 20 biletów, cena 75 zł, zapisy dziś u Ks. Proboszcza w zakrystii.

11.Zapraszamy na spływ kajakowy po Świdrze 17 czerwca (sobota). Wyjazd o godz. 9:00 spod kościoła, w planie ognisko, powrót wieczorem. Koszt 50 zł za osobę. Zapisy u ks. Olgierda

12.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty

+ Adam Andrzejewski l. 73, zam. przy Al. Waszyngtona 

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

4 CZERWCA 2023 R. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1.    Dziś dzieci kl. 4 mają swoją rocznicę I Komunii Świętej w czasie mszy św. o 11.30. Po mszy św. zapraszamy na nasz piknik parafialny. Będą dmuchańce, konkurs dla dzieci na wierszyk lub piosenkę „Dla Mamy i Taty”, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, popcorn, kiełbaski z grilla, gofry, lemoniada i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do pomocy „mamy fryzjerki” do robienia warkoczyków, prosimy o ciasto dla dzieci. Za ofiary zbierane w czasie pikniku chcemy kupić stół pingpongowy dla dzieci oraz maszynę do robienia waty cukrowej. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

2.    Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dalszą budowę Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 15.30 na plebanii spotkanie Braci TT, a o 17.15 nabożeństwo czerwcowe. 

3.    Jutro o 17.00 różaniec z wypominkami, a o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 

4.    Zapraszamy Parafian do pomocy w przygotowaniu Uroczystości Bożego Ciała. Potrzebujemy pomocy Panów we środę o 19.30 do wyniesienia konstrukcji ołtarzy z dolnego kościoła i w Boże Ciało tj. we czwartek o 6.00 zbiórka przy bramie. Panie zapraszamy od jutra do sali nad zakrystią – będą już do dekoracji ramy ołtarzowe.

5.    W Boże Ciało msze św. będą o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00. Po mszy św. o 11.30  wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami Spalinową, Turbinową, Rozłucką, Kinową, Walewską i Międzyborską. 

·      I ołtarz – prace koordynuje wspólnota dla Intronizacji NSPJ wraz z mieszkańcami ul. Rozłuckiej i Kinowej

·      II ołtarz – prace koordynują ministranci i KSM wraz z mieszkańcami ul. Kinowej, Walewskiej

·      III ołtarz – prace koordynuje Odnowa w Duchu Świętym wraz z mieszkańcami ul. Cyraneczki, Kirasjerów, al. Waszyngtona i Międzyborskiej

·      IV ołtarz – prace koordynują Siostry, wspólnota Spragnieni, Przyjaciele Oblubieńca wraz z mieszkańcami ul. Majdańskiej, Grenadierów, al. Stanów Zjednoczonych, I Praskiego Pułku, Ostrobramskiej.

6.    Prosimy naszych kochanych działkowców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy kwiatami, prosimy o zbieranie kwiatów na procesję, zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesji i sypaniu kwiatów. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne i Parafian do świadectwa wiary.

Po uroczystościach Bożego Ciała zapraszamy na Wieczór z Tańcem – z miłości i z miłością do salek katechetycznych. Zapisy i kontakt na plakatach

7.    Msza św. wotywna do Ducha Świętego będzie w sobotę o godz. 18.00

8.    Zapraszamy do odbioru kart obozowych do Ostródy w zakrystii.

9.    Zapraszamy do wspólnego, parafialnego wyjścia do teatru Współczesnego. 14 czerwca we środę o godz. 19.15 zapraszamy na komedię pt. Berlin, Berlin. Mamy jeszcze kilka biletów, cena 75 zł, zapisy dziś u Ks. Proboszcza w zakrystii.

10.Zapraszamy na spływ kajakowy po Świdrze 17 czerwca (sobota). Wyjazd o godz. 9:00 spod kościoła, w planie ognisko, powrót wieczorem. Koszt 50 zł za osobę. Zapisy u ks. Olgierda

11. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie od 9 do 16 września, koszt 1800zł. Zapisy wraz z zaliczką 300zl do 16 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda.

12.Na terenie naszej parafii działa mediator rodzinny prowadzący mediacje sądowe i pozasądowe. Osoby, które potrzebują skorzystać z nieodpłatnej pomocy mediatora prosimy o kontakt pod numerem telefonu 606285837

13.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Intencja różańcowa na czerwiec – za młodzież z naszej parafii. W tym tygodniu rozpoczęliśmy wymianę ostatnich okien na plebanii. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

 W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Ireneusz Antosiewicz l. 71, zam. przy ul. Kirasjerów

+ Stanisława Supeł l. 92, zam. przy al. Waszyngtona

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

18 CZERWCA 2023 R. – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce, o którą troszczy się nasza diecezja. Dziękujemy za wsparcie. O 17.15 nabożeństwo czerwcowe.

2.    Jak informowaliśmy w ostatnią niedzielę, decyzją Rady generalnej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, Siostry niestety opuszczają naszą Parafię. Dziękujemy Bogu i Siostrom za ich prawie 27 letnią posługę w naszej Parafii, w czasie mszy św. o 11.30. 

3.    Dziś o godzinie 19:00 w sali nad zakrystią odbędzie się spotkanie z Rodzicami przed wyjazdem do Ostródy. 

4.    W piątek 23 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Jest to również Dzień Ojca, zapraszamy do modlitwy.  Msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. Na mszy św. o 8.00 zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkół do wspólnego dziękczynienia za rok szkolny. 

5.    W przyszła niedzielę, ostatnią niedzielę czerwca, po każdej mszy św. błogosławieństwo kierowców i samochodów przed podróżami wakacyjnymi. Porządek wjazdu samochodów jak w zeszłym roku.

6.    Najbliższe spotkanie Seniorów w klubie będzie w przyszłą środę 28 czerwca o g.11.00

7.    Bardzo dziękujemy ze wspólne celebrowanie Oktawy Bożego Ciała i pomoc w przygotowaniu ołtarza. Dziękujemy za zrobienie i rozprowadzenie wianków, zebraliśmy 80 zł. Dziękujemy

8.    W lipcu i sierpniu, w czasie czas urlopów, nie będzie mszy św. w niedzielę o 11.30. 

9.    Na ołtarzu są wystawione relikwie św. Brata Alberta, wczoraj było jego wspomnienie. Po mszy św. zapraszamy do uczczenia relikwii. 

10.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń i zasadzone nowe kwiatki.

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

25 CZERWCA 2023 R. – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś po każdej mszy św. błogosławieństwo kierowców i samochodów przed podróżami wakacyjnymi. Porządek wjazdu samochodów jak w zeszłym roku. O 17.15 nabożeństwo czerwcowe.

2.    Jutro od 17.00, ostatni raz przez wakacjami, będzie Pani Agnieszka, nasz parafialny psycholog. Porady są bezpłatne i anonimowe dla naszych Parafian.

3.    We środę będzie spotkanie Seniorów w klubie o g.11.00

4.    We czwartek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. Tego dnia taca jest przeznaczona na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.    W sobotę, 1 lipca, po mszy św. o 8.00 Adoracja, rozważanie fatimskie i modlitwa różańcowa.

6.    W przyszłą niedzielę o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

7.    W poniedziałek 3 lipca, grupa dzieci i młodzieży (49 osób) wyjeżdża z Ks. Proboszczem i wychowawcami na obóz letni do Ostródy, prosimy o modlitwę.

8.    Lipiec i sierpień to czas urlopów, także w naszej parafii. Prosimy Parafian o wyrozumiałość dla następujących zmian:

·      w niedzielę nie będzie mszy św. o 11.30

·      w tygodniu spowiadamy 15 min. przed mszą św. oraz od 7.30 do 8.00

·      w tygodniu nie na każdej mszy św. będzie Pani Organistka, zachęcamy do czytania i śpiewania psalmów

·      kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.00-17.45.

·      w razie potrzeby jest zawsze dostępny telefon do Ks. Dyżurnego

Bardzo dziękujemy za zrozumienie.

9.    Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

W tym tygodniu zrobiliśmy próby farb na ścianach naszego kościoła. Myślimy poważnie o malowaniu naszego kościoła. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:

+ Sylwester Sekunda l. 67, zam. przy ul. Grenadierów

+ Zbigniew Szkutnik l. 80, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Jerzy Iwańczuk l. 93, zam. przy ul. Grenadierów

+ Ks. Tomasz Borowski, pallotyn, l. 54, wielki czciciel Matki Bożej Fatimskiej. Pomagał rok temu w naszej parafii. Odszedł zaopatrzony sakramentami, na plebanii parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy. 

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….


2 LIPCA 2023 R. – 13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś o 15.30 spotkanie Braci TT na plebanii, o 17.15 nieszpory eucharystyczne, o 18.00 msza św. za Ojczyznę. 

2.    Jutro święto Tomasza Apostoła. Po mszy św. o 7.00 grupa dzieci i młodzieży (49 osób) wyjeżdża z Ks. Proboszczem i wychowawcami na obóz letni do Ostródy, prosimy o modlitwę. O 17.00 różaniec z wypominkami rocznymi, o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

3.    W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano i od 17.00.

4.    Lipiec i sierpień to czas urlopów, także w naszej parafii. Prosimy Parafian o wyrozumiałość dla następujących zmian:

·      w niedzielę nie ma mszy św. o 11.30

·      w tygodniu spowiadamy 15 min. przed mszą św. oraz od 7.30 do 8.00

·      w tygodniu nie na każdej mszy św. jest Pani Organistka, zachęcamy Parafian do czytania i śpiewania psalmów

·      kancelaria jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.00-17.45.

·      w razie potrzeby jest zawsze dostępny telefon do Ks. Dyżurnego

Bardzo dziękujemy za zrozumienie.

5.    Cieszymy się, że Pani Ania zgodziła się na prowadzenie naszego parafialnego Żywego Różańca. Szukamy chętnych Parafian do układania kwiatów przy ołtarzu. Osoby chętne proszone są o kontakt z Ks. Proboszczem. Może być nawet kilka osób.

6.    Bardzo dziękujemy Siostrze Ani za wzorowe uporządkowanie zakrystii przed wyjazdem.

7.    Intencja różańcowa na lipiec – o dobre i błogosławione urodzaje w naszej Ojczyźnie. 

8.    Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Przymierzamy się do malowania naszego kościoła. Parafianie, którzy chcą włączyć się w prace i w konsultacje, proszeni są o kontakt i konstruktywne uwagi. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:

+ Eryka Suchacka l. 83, zam. przy ul. Kinowej

+ Halina Pękala l. 96, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Piotr Ciunel l. 51, którego pogrzeb odbył się w naszym kościele w piątek

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

23 LIPCA 2023 R. – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      W poniedziałek młodzież wraz z ks. Olgierdem i klerykiem Krzysztofem wylatują na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2.      We wtorek święto Apostoła św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa. Msza św. w intencji Księdza Prałata o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy.

3.      We środę wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. O godz.  18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.      Lipiec i sierpień to czas urlopów, także w naszej parafii. Przypominamy, że:a

·      w niedzielę nie ma mszy św. o godz. 11.30

·      w tygodniu spowiadamy 15 min. przed mszą św. oraz od 7.30 do 8.00

·      w tygodniu nie na każdej mszy św. jest Pani Organistka, zachęcamy Parafian do czytania i śpiewania psalmów 

·      kancelaria jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.00-17.45.

·      w razie potrzeby jest zawsze dostępny telefon do Ks. Dyżurnego

Bardzo dziękujemy za zrozumienie.

4. Zapraszamy na diecezjalną Warszawsko-Praską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 5-14 sierpnia. Hasło tegorocznej, 40-tej już pielgrzymki – Wierzę w Kościół Chrystusowy. Długość trasy 315 km. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej i w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej. 

5. Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….


30 LIPCA 2023 R. – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    We wtorek, 1-go sierpnia 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego modlimy się za obrońców naszej Ojczyzny i pomordowanych mieszkańców Warszawy przez Niemców.

2.    We środę o 11.00 spotkanie Klubu Seniora, a o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  

3.    We czwartek o 18.00 msza św. za księży pracujących w naszej parafii zmówiona przez Parafian. Bardzo dziękujemy.

4.    W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano i od 17.00. Kancelaria jest nieczynna.

5.    W sobotę, 5 sierpnia, już po raz 40 wyruszy z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Hasło tegorocznej pielgrzymki – Wierzę w Kościół Chrystusowy. Długość trasy 315 km. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej i w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Komu zdrowie i obowiązki nie pozwalają zapraszamy do duchowego pielgrzymowania – w czasie mszy św. o 18.00.

6.    W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. o 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Intencja różańcowa na sierpień – modlimy się o trzeźwość naszego Narodu.

7.    Lipiec i sierpień to czas urlopów, także w naszej parafii. Przypominamy, że:

·      w niedzielę nie ma mszy św. o 11.30

·      w tygodniu spowiadamy 15 min. przed mszą św. oraz od 7.30 do 8.00

·      w tygodniu nie na każdej mszy św. jest Pani Organistka, zachęcamy Parafian do czytania i śpiewania psalmów

·      kancelaria jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.00-17.45.

·      w razie potrzeby jest zawsze dostępny telefon do Ks. Dyżurnego

8.    Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł


Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

6 SIERPNIA 2023 R. – 18 NIEDZIELA ZWYKŁA -PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

1.    Dziś o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

2.    Jutro o 17.00 różaniec z wypominkami za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o 18.00 msza św. za nich. 

3.    We środę święto Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. O 11.00 spotkanie w klubie seniora, a o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

4.    We czwartek święto Wawrzyńca, diakona i męczennika, a w piątek wspomnienie św. Klary. 

5.    W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, o godz. 17.00 różaniec fatimski z procesją.

6.Wczoraj i dziś wyruszają z Warszawy pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania w naszej wspólnocie. Warunkami duchowego pielgrzymowania są:

·      intencja pielgrzymowania

·      odmówienie w ciągu dnia jednej części różańca w łączności z Kościołem

·      podjęcie się jakiegoś wyrzeczenia lub postu. Mogą to być również dobre uczynki i niech będzie ich jak najwięcej. 

·      uczestnictwo w eucharystii wieczornej i wysłuchanie konferencji pielgrzymkowej

7.    Na terenie naszej parafii działa mediator rodzinny prowadzący mediacje sądowe i pozasądowe. Osoby, które potrzebują skorzystać z nieodpłatnej pomocy mediatora prosimy o kontakt pod numerem telefonu 606285837

8.    Zapraszamy serdecznie na koncert organowo-kameralny, który odbędzie
się w naszym kościele w piątek 18.08.2023 r. o godz. 18.45. Wystąpi
trio stroikowe z Zielonej Góry oraz organista Mateusz Rzewuski. Więcej
szczegółów na plakatach. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

9.    Lipiec i sierpień to czas urlopów, także w naszej parafii. Przypominamy, że:

·      w niedzielę nie ma mszy św. o 11.30

·      w tygodniu spowiadamy 15 min. przed mszą św. oraz od 7.30 do 8.00

·      w tygodniu nie na każdej mszy św. jest Pani Organistka, zachęcamy Parafian do czytania i śpiewania psalmów

·      kancelaria jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.00-17.45.

·      w razie potrzeby jest zawsze dostępny telefon do Ks. Dyżurnego

10.    Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy konsultacje dotyczące malowania naszego kościoła. Dziękujemy Parafianom za uwagi, dziękujemy tym, którzy przyszli na spotkanie we środę i piątek. W tym tygodniu rozpoczynamy prace. Koszt malowania naszego kościoła to ok. 90 tys. zł. Mamy odłożone na ten cel 40 tys. Dziękujemy za wsparcie naszej inwestycji. W kościele jest skarbona przy obrazie Matki Bożej. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, z dopiskiem na malowanie kościoła, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:

+ Józef Fabisiak l. 84, zam. przy al. Stanów Zjednoczonych

+ Sabina Walczak l. 87, zam. przy ul. Międzyborskiej

+ Teresa Krawczyk l. 89 zam. przy ul. Kinowej

+ Jadwiga Poniedziałek l. 90 zam. przy ul. Majdańskiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych powstańców warszawskich

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

20 SIERPNIA 2023 R. – 20 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    We środę o 17.00 Adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy do puszki przy obrazie. 

2.    We czwartek święto Apostoła Bartłomieja. 

3.    W sobotę 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. O 6.30 zaśpiewamy Godzinki.

4.    W przyszłą niedzielę odbędą się Diecezjalne Dożynki w Postoliskach. O godz. 12.00 będzie msza św. dziękczynna Bożej Opatrzności za żniwa, rolników, sadowników i hodowców.

5.    Lipiec i sierpień to czas urlopów, także w naszej parafii. Przypominamy, że:

·      w niedzielę nie ma mszy św. o 11.30

·      w tygodniu spowiadamy 15 min. przed mszą św. oraz od 7.30 do 8.00

·      w tygodniu nie na każdej mszy św. jest Pani Organistka, zachęcamy Parafian do czytania i śpiewania psalmów

·      kancelaria jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.00-17.45.

·      w razie potrzeby jest zawsze dostępny telefon do Ks. Dyżurnego

6.    Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Trwają prace remontowania i malowania naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń. 


W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:

+ Zofia Bazylczuk l. 92 zam. przy ul. Grenadierów,

+ Jadwiga Tuszyńska l. 87 zam. przy ul. Darłowskiej

+ Irena Witorska l. 98 zam. przy ul. Grenadierów

+ Jadwiga Brzezińska l. 72, której pogrzeb odbył się w naszym kościele w piątek

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych powstańców warszawskich

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….


27 SIERPNIA 2023 R. – 21 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Jutro wspomnienie św. Augustyna, a we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. 

2.    We środę nie będzie spotkania Klubu Seniora. O 17.00 Adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kartki z intencjami składamy do puszki przy obrazie. 

3.    W piątek 1-go września 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny. Jest to również 1-szy piątek miesiąca, spowiadamy rano i od 17.00. Tego dnia kancelaria jest czynna od 16.00 do 17.00.

4.    W I sobotę miesiąca po mszy św. o 8.00, rozważania fatimskie i różaniec. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Komunią Świętą. 

5.    W przyszłą niedzielę jest pierwsza niedziela miesiąca. O 15.30 spotkanie Braci TT na plebanii, o 17.00 nabożeństwo eucharystyczne, a o 18.00 msza św. za Ojczyznę. Po mszy św. będzie koncert patriotyczny w wykonaniu „Ferajny z Hoovera”. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na plakatach.  Serdecznie zapraszamy. Z powodu koncertu pewnie opóźni się msza św. o 19.30.

6.    W przyszłą niedzielę w całej naszej diecezji po każdej mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, który pomaga dzieciom w adopcji.

7.    Po przyszłej niedzieli, od 4 września, przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024.

8.    Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Trwają prace remontowania i malowania naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń. 

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:

+ Marta Marek l. 70, której pogrzeb odbył się w piątek w naszym kościele

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych powstańców warszawskich

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

24 WRZEŚNIA 2023 R. – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Msza Święta z częściami stałymi po łacinie odbędzie się dzisiaj o godz. 19:30. Takie Msze będą w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. 

2.    Wczoraj rozpoczęła się w naszym kościele 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie do godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na ten modlitewny czas.

3.    Jutro rozpoczynamy nabór do nowej grupy do Bierzmowania – zapraszamy uczniów klas 8 i starszych na spotkanie organizacyjne w kościele o godz. 19:00

4.    We środę Adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ, o 18.00 nowenna.

5.    We czwartek wspomnienie św. Wacława, w piątek rocznica poświęcania naszej diecezjalnej Bazyliki Katedralnej, a w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

6.    W przyszłą niedzielę będzie pierwszy dzień października. W naszej wspólnocie parafialnej będzie wprowadzenie relikwii bł. rodziny Ulmów.  Przez cały październik będziemy modlić się do Boga za Ich wstawiennictwem w czasie nabożeństw różańcowych w intencji rodzin z naszej parafii. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.00. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci.

7.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 11.30 w czasie której będzie poświęcenie różańców.

8.    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Dom św. s. Faustyny w Ostrówku w naszej diecezji. Św. Faustyna przebywała w nim w latach 1924-25, pracując jako pomoc domowa w rodzinie Lipszyców i zbierając na posag przed wstąpieniem do zakonu. Ostrówek, jest jedynym miejscem wskazanym św. Faustynie przez Pana Jezusa, za pośrednictwem Ks. Jakuba Dąbrowskiego.  

9.    Zapraszamy na kajaki po Świdrze, w najbliższą sobotę (30 IX). Koszt 50zł za osobę, zapisy do środy u ks. Olgierda. Zbiórka o godz. 9:00 z tyłu kościoła. 

10.Tych którzy chcieliby się włączyć w organizowanie Balu Wszystkich Świętych zapraszamy dzisiaj o godz. 17:00 do zakrystii. 

11.Chcemy ruszyć z korepetycjami dla dzieci i młodzieży. Osoby chętne do pomocy prosimy o zgłaszanie się drogą mailową lub bezpośrednio do Ks. Proboszcza.

12.Zapraszamy na 3 dniową pielgrzymkę wraz z parafią Nawrócenia św. Pawła. Jedziemy do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Łańcuta, Markowej i innych miejsc. Wyjazd w dniach 20-22 października. Koszt 660 zł. Więcej informacji u Ks. Proboszcza.

13.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Trwają prace remontowania i malowania naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń, dziękujemy Pani Ewie za ułożenie kwiatów w prezbiterium. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Piotr Jeleński l. 86 zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Andrzej Rak, którego pogrzeb odbył się w naszym kościele we czwartek

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych powstańców warszawskich, za pomordowanych Polaków przez sowietów,

 Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

1 PAŹDZIERNIKA 2023 R. – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś o 15.30 spotkanie Braci z TT na plebanii, a o 17.00 pierwsze nabożeństwo różańcowe.Przez cały październik będziemy modlić się do Boga za wstawiennictwem bł. rodziny Ulmów w intencji rodzin z naszej parafii. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.00. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci. Dziś o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

2.    Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, o 17.00 modlitwa różańcowa z wypominkami za zmarłych. Tego dnia wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.

3.    Nowa grupa do Bierzmowania ma spotkanie we wtorek (3 X) o godz. 17:00 w salce nad zakrystią na drugim piętrze. 

4.    We środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, o 17.00 przed kościołem modlitwa i błogosławieństwo świata zwierząt. Psy przyprowadzamy na smyczy.

5.    We czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Po mszy św. o 18.00 Adorację prowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

6.    W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano i od 17.00. Kancelaria tego dnia jest czynna od 16.00 do 17.00. 

7.    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież na wieczór filmowy, tym razem będziemy oglądać “Władcę Pierścieni – Dwie wieże” w piątek (6 X) o 18:45 do salki nad zakrystią. 

8.    W sobotę wspomnienie NMP Różańcowej i pierwsza sobota miesiąca. Po mszy św. o 8.00 Adoracja, konferencja i modlitwa różańcowa. Tego dnia odwiedzimy chorych z Komunią Świętą.  

9.    Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Akademia Młodego Polaka. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę o 11.00 w sali nad zakrystią.

10.Zeszłoroczna grupa do Bierzmowania ma spotkanie w kościele 9 października (poniedziałek) o godz. 19:00.

11.Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 30 października o godz. 17:00. Konieczne przebranie za świętego. Zapisy w zakrystii.

12.Zapraszamy na 3 dniową pielgrzymkę wraz z parafią Nawrócenia św. Pawła. Jedziemy do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Łańcuta, Markowej i innych miejsc. Wyjazd w dniach 20-22 października. Koszt 660 zł. Więcej informacji u Ks. Proboszcza.

13.KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – rozpocznie się w naszej parafii 13 października 2023r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych narzeczonych.  Kolejna edycja kursu planowana jest wiosną. Spotkania stacjonarne będą prowadzone w piątki o 19.00. 

Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Gościńska (nr tel. 793750931,  e-mail: goscinska@vp.pl) 

14.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

15.Intencja różańcowa na październik – za naszą Ojczyznę.

Dziękujemy za wspólną modlitwę w czasie 24-godzinnej Adoracji. Kończymy prace malowania naszego kościoła. Przed nami uszczelnianie 2 dużych okien w prezbiterium. Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jerzy Narożniak l. 81, zam. przy ul. Walewskiej

+ Krystyna Wójtowicz l. 86, zam. przy ul. Waszyngtona

+ Emilia Maciątek l. 90, zam. przy ul. Międzyborskiej

+ Konrad Lipski l. 42, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Wanda Sadłomska l. 88, której pogrzeb będzie jutro w naszej parafii o 10.00

+ Antonina Nowotniak l. 93, której pogrzeb będzie we wtorek w naszej parafii o 10.30

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych powstańców warszawskich, za pomordowanych Polaków przez sowietów,

 Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….

15 PAŹDZIERNIKA 2023 R. – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś przeżywamy 23 Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Przed kościołem jest zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla zdolnej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dziękujemy za wsparcie.

2.    Dziś o 17.00 nabożeństwo różańcowe. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.00. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci. 

3.    Wczoraj dwaj nasi ministranci Michał Nagraba i Przemek Kuraszkiewicz zostali przez biskupa Jacka wprowadzeni w naszej katedrze w posługę lektora. Cieszymy się nowymi lektorami w naszej parafii, dziękujemy Rodzicom i ks. Olgierdowi.

4.    Jutro nowa grupa do Bierzmowania ma spotkanie w salce nad zakrystią o godz. 17:00.

5.    We środę święto św. Łukasza ewangelisty. 

6.    Wspólnota Spragnieni zaprasza na spotkania osoby świeckie do kontynuacji swojej formacji religijnej, aby pogłębiać relację z Panem Bogiem i ze sobą. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu we środy o godz. 19:00 w salce nad zakrystią. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 października.

7.    We czwartek będzie wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika, którego relikwie są w naszym kościele.

8.    W piątek rano rusza 3 dniowa pielgrzymka z naszej parafii, wraz z parafią Nawrócenia św. Pawła, na Podkarpacie. Obiecujemy modlitwę z naszą wspólnotę parafialną.

9.    W piątek drugie spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w godz. 19.00 w sali nad zakrystią. Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Gościńska (tel. 793750931)

10.W najbliższą sobotę kleryk III roku Krzysztof Górka, pochodzący z naszej parafii, otrzyma sutannę. Obłóczyny będą w parafii św. Łukasza o godz. 11.00 na Tarchominie. Cieszymy się i prosimy o modlitwę za naszego kleryka, aby dobrze rozeznał swoje powołanie.  

11.W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. 

12.Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 30 października o godz. 17:00. Konieczne przebranie za świętego. Zapisy w zakrystii.

13.Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy się modlić w naszej wspólnocie parafialnej w następując sposób: 

a) 1 i 2 listopada w wypominkach jednorazowych w czasie procesji żałobnych, 

b) przez cały listopad każdego dnia we mszy św. listopadowej wieczornej

c) wypominki roczne w każdy I poniedziałek miesiąca o 17.00 w różańcu i we mszy św. o 18.00. Zostały przygotowane kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku na końcu kościoła. Możemy je zabrać do domu i czytelnie wypisać osoby, które chcemy polecić modlitwie kościoła. 

14.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

W tym tygodniu dalej pracujemy nad uszczelnianiem okien w prezbiterium, malowaniem ścian zewnętrznych oraz remontem zarwanego dachu nad boczną kaplicą. Wykonujemy również prace przed wejściem do kancelarii. Mimo, że nie mamy pieniędzy musimy te prace wykonać przed zimą, bo nam zalewa dolny kościół. Firma zgodziła się poczekać na płatność. Koszt prac przed kancelarią to ponad 32 tys. zł. 

Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Anna Tomaszewska l. 66, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Zofia Kręt l. 84, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Henryk Stelcer l. 91, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Sławomir Rostkowski l. 93, zam. przy ul. Kinowej 

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny …

22 PAŹDZIERNIKA 2023 R. – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje. Dziękujemy za wsparcie dzieła misyjnego. Nasza diecezja jest odpowiedzialna za Sierra Leone, najbiedniejszy kraj w Afryce. Tam budujemy szkoły, szpitale, parafie.

2.    Dziś o 17.00 nabożeństwo różańcowe. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 17.30. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci. 

3.    Wczoraj kleryk Krzysztof Górka, pochodzący z naszej parafii, otrzymał sutannę. Cieszymy się i prosimy o modlitwę za naszego kleryka, aby dobrze rozeznawał swoje powołanie.  

4.    We środę nie będzie spotkania Klubu Seniora. Najbliższe spotkanie będzie 8 listopada. 

5.    W przyszłą niedzielę chcemy poświęcić obraz Matki Bożej Częstochowskiej wystawiony dziś w prezbiterium. Zapraszamy fundatorów obrazu i wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania na mszę św. o godz. 10.00.

6.    W sobotę święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

7.    Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 30 października o godz. 17:00. Konieczne przebranie za świętego. Zapisy w zakrystii do 25 października.

8.    Jak każdego roku chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą. Od jutra możemy przynosić ubrania, ręczniki, koce, które zostaną zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. Rzeczy czyste i gotowe do użycia, prosimy przynosić do zakrystii. najbardziej potrzebne są ubrania dla mężczyzn. 

9.    Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy się modlić w naszej wspólnocie parafialnej w następując sposób: 

a) 1 i 2 listopada w wypominkach jednorazowych w czasie procesji żałobnych, 

b) przez cały listopad każdego dnia we mszy św. listopadowej wieczornej

c) wypominki roczne w każdy I poniedziałek miesiąca o 17.00 w różańcu i we mszy św. o 18.00. Zostały przygotowane kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku na końcu kościoła. Możemy je zabrać do domu i czytelnie wypisać osoby, za które chcemy się modlić. Dziś na końcu kościoła, przy stoliku, ksiądz też przyjmuje na wypominki.

10.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

W tym tygodniu dalej pracowaliśmy nad uszczelnianiem okien w prezbiterium, malowaniem ścian zewnętrznych oraz remontem zarwanego dachu nad boczną kaplicą. Wykonujemy również prace przed wejściem do kancelarii. Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. Dziękujemy p. Ewie ze ułożenie kwiatów w prezbiterium.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wojciech Kopacz l. 53, zam. przy ul. Ostrobramskiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …

29 PAŹDZIERNIKA 2023 R. – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś poświęciliśmy obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który został zawieszony w naszym kościele. Dziękujemy Fundatorom obrazu i wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania.

2.    Dziś o 17.00 nabożeństwo różańcowe.

3.    Dzieci, które zapisały się na Bal Wszystkich Świętych zapraszamy jutro do kościoła na godz. 17:00, rozpoczniemy różańcem, a później przejdziemy do salek na dalszą zabawę. Ciasto prosimy przynieść pokrojone do salki nad zakrystią.

4.    We środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych – układ mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 pierwsza procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi.

5.    We czwartek, 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00, a po niej procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi. Po południu  o godz. 17.00 kolejna procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi oraz msza św. o godz. 18.00.

6.    Przez cały listopad, począwszy od 2 listopada, każdego dnia o 18.00 mszy św. listopadowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy na wypominki na końcu kościoła, w zakrystii i w kancelarii. 

7.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek po mszy św. wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Odnowa w Duchu Świętym do godz. 20.00. 

8.    W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano i od 17.00. Tego dnia kancelaria jest czynna od 16.00 do 17.00. 

9.    Msza św. w intencji ks. Olgierda z racji imienin w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

10.W pierwszą sobotę po mszy św. o 8.00, wystawienie, modlitwa różańcowa i konferencja. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Najświętszym Sakramentem.

11.Akademia Młodego Polaka zaprasza na kolejne spotkanie. Odbędzie się ono w sobotę 4 listopada o godzinie 11:00 w salce nad zakrystią.

12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 15.30 spotkanie TT na plebanii, o 17.00 nieszpory eucharystyczne, o godz. 18.00 msza św. za Ojczyznę. Po mszy św. wraz z Grochowem Patriotycznym na ścianie naszego kościoła odsłonimy pamiątkową tablicę w 60 rocznicę zamordowania ostatniego Żołnierza Niezłomnego Józefa Franczaka ps. Lalek. Serdecznie zapraszamy.

13.Intencja różańcowa na listopad: Módlmy się za dusze czyśćcowe – o skrócenie ich męki.

14.Młodzież przygotowującą się od zeszłego roku do Bierzmowania, prosimy o przynoszenie brakujących dokumentów do ks. Olgierda.

15.Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych; odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

16.Jak każdego roku chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą. Od jutra możemy przynosić ubrania, ręczniki, koce, które zostaną zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. Rzeczy czyste i gotowe do użycia, prosimy przynosić do zakrystii. Potrzebne są bardziej ubrania dla mężczyzn. 

17.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł

W tym tygodniu dalej pracowaliśmy nad uszczelnianiem i myciem okien w prezbiterium. Wykonujemy również prace przed wejściem do kancelarii. Niestety mamy awarię starej skrzynki elektrycznej w zakrystii, jak widać po zapalonych światłach w kościele. Ufamy, że elektrycy naprawią usterkę. Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 


W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Zofia Rusin l. 83, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Bogdan Orzada l. 77, którego pogrzeb odbędzie się w piątek o 10.00 w naszym kościele

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …


5 LISTOPADA 2023 R. – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś o godz. 15.30 spotkanie TT na plebanii, o 17.00 nieszpory eucharystyczne, o godz. 18.00 msza św. za Ojczyznę. Po mszy św. wraz z Grochowem Patriotycznym na ścianie naszego kościoła odsłonimy pamiątkową tablicę w 60 rocznicę zamordowania ostatniego Żołnierza Niezłomnego Józefa Franczaka ps. Lalek. 

2.    Jutro przyjmuje nasz parafialny psycholog p. Agnieszka od 17.00 w gabinecie przy kancelarii. Porady dla naszych parafian są anonimowe i bezpłatne. 

3.    Jutro również katecheza dla rodziców dzieci komunijnych o 19.00 w kościele.

4.    We środę zapraszamy do Klubu Seniora od 11.00. Od 17.00 Adorację prowadzi wspólnota Intronizacji NSPJ.

5.    W sobotę 11 listopada 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej wspólnocie parafialnej odpust. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00 oraz uroczysta msza św. odpustowa o godz. 18.00, w czasie której Ks. Biskup pomocniczy diecezji łowickiej, Wojciech Osial, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.    W przyszłą niedzielę spotkanie rady duszpasterskiej o 17.00 na plebanii.

7.    W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom prześladowanym

8.    Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykład otwarty pod tytułem „Misja Kazachstan”. Wolontariuszki misyjne opowiedzą zarówno o swoich przeżyciach, jak i przygodach podczas wyjazdu. Spotkanie odbędzie się w środę 15.11. o godz. 19:00 w salce nad zakrystią. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

9.    Przez cały listopad, począwszy od 2 listopada, każdego dnia o 18.00 mszy św. listopadowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy na wypominki w zakrystii i w kancelarii. 

10.Jak każdego roku chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą. Prosimy przynosić do zakrystii ubrania, ręczniki, koce, które zostaną zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. 

11.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł

Bardzo dziękujemy za Panu Włodzimierzowi (naszemu Parafianinowi) za naprawienie awarii w starej skrzynce elektrycznej w zakrystii. Dziękujemy Parafianom, na czele z ks. Olgierdem, za przygotowanie i przeprowadzenie Balu Wszystkich Świętych. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne naszych inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wiesław Depczyk l. 98 zam. przy ul. Ostrobramskiej

+ Eugeniusz Składowski l. 73 zam. przy ul. Grenadierów

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …

12 LISTOPADA 2023 R. – 32 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś po każdej mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom prześladowanym. O godz. 17.00 spotkanie rady duszpasterskiej o 17.00 na plebanii. 

2.    Dziś o godzinie 19:00 w sali nad zakrystią odbędzie się spotkanie Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ. Zapraszamy również nowe osoby do poznania tej wspólnoty, do wspólnotowej modlitwy.

3.    Najbliższe spotkania do Bierzmowania odbędą się: poniedziałek (13XI), godz. 17:00, wtorek (14 XI) o godz. 17:00 i 17:15. 

4.    We środę Adorację prowadzi wspólnota Intronizacji NSPJ. Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykład otwarty pod tytułem „Misja Kazachstan”. Wolontariuszki misyjne opowiedzą zarówno o swoich przeżyciach, jak i przygodach podczas wyjazdu. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19:00 w salce nad zakrystią. 

5.    We czwartek wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

6.    Młodzież i bierzmowanych zapraszamy na pizzę i planszówki w piątek na godz. 19:00 do salki nad zakrystią. 

7.    W sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, której relikwie znajdują się w naszym kościele w kaplicy bocznej. 

8.    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

9.    Serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie, które 
odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godzinie 17.00 w sali nad zakrystią.

10.Jak każdego roku chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą. Prosimy przynosić do zakrystii ubrania, ręczniki, koce, które zostaną w przyszłym tygodniu zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. 

11.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł

Bardzo dziękujemy za Panu Włodzimierzowi (naszemu Parafianinowi) za naprawienie awarii w starej skrzynce elektrycznej w zakrystii. Dziękujemy wszystkim Parafianom za przygotowania i wspólną celebrację naszego odpustu parafialnego wraz z Bp. Wojciechem Osialem z Łowicza. Dziękujemy za nowe kwiatki posadzone przy figurce Matki Bożej. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne naszych inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Anna Gowin l. 74, zam. przy ul. Fundamentowej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …

19 LISTOPADA 2023 R. – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś taca jest przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego. Dziękujemy za ofiary, z naszej parafii w seminarium jest kleryk Krzysztof na III roku.

2.    Przypominamy, że dziś jest spotkanie członków Żywego Różańca o godzinie 17.00 w sali nad zakrystią.

3.    We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP

4.    We środę wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej i organistów. Modlimy się za nasze Panie Organistki, Panią Agnieszkę i Panią Magdalenę, dziękując za Ich posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

5.    Zapraszamy młodzież na wspólne oglądanie “Władcy Pierścieni: Powrót Króla” w piątek o godz. 18:40 zbiórka w zakrystii, potem przejdziemy do salki nad zakrystią. Będzie popcorn. 

6.    Zapraszamy na Diecezjalny Zlot Młodzieży w sobotę: W planie koncert ks. Jakuba Bartczaka i zespołu “NiemaGOtu”, obiad i modlitwa. Ruszamy o godz. 9:00 spod kościoła, powrót ok. 16:00. Opłata 10zł i zapisy u ks. Olgierda do wtorku (21 XI).

7.    W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy św. o godz. 13.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i wraz ze wspólnotą dla Intronizacji NSPJ, odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i dokonamy Aktu Zawierzenia.

8.    Młodszych i starszych zapraszamy na sztukę teatralną pt. “I co teraz?” dnia 16 grudnia (sobota) w seminarium na Tarchominie. Ruszamy o godz. 10:00 spod kościoła, powrót ok. 13:30. Przedstawienie jest bezpłatne, pojedziemy komunikacją miejską. Zapisy w zakrystii do 10 grudnia. 

9.    Zapraszamy na wyjazd na narty do Krynicy Zdrój od 21 do 26 stycznia. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda do 17 grudnia. 

10.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka

Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Henryk Krawczyk l. 69, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Krystyna Cyprysiak l. 73, zam. przy ul. Kinowej

+ Janina Stefańczuk l. 85 zam. przy ul. Majdańskiej

+ Janina Gajewska l. 88 zam. przy ul. I Praskiego Pułku  

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …

26 LISTOPADA 2023 R. – 34 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś po mszy św. o godz. 13.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i wraz ze wspólnotą dla Intronizacji NSPJ, odmówimy Litanię i dokonamy Aktu Zawierzenia.  

2.    We środę zapraszamy na spotkanie klubu seniora od 11.00 w sali nad zakrystią. Adoracje od 17.00 prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ

3.    We czwartek święto Andrzeja Apostoła. O 18.00 ostatnia msza św. listopadowa za zmarłych. 

4.    1-go grudnia, pierwszy piątek miesiąca, spowiadamy rano i od 17.00. Po mszy św. o 7.00 i 18.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5.    W sobotę po mszy św. o 8.00 wystawienie Naj. Sakramentu, konferencja fatimska i różaniec. Zaraz po modlitwie różańcowej, zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie do sali nad zakrystią.

6.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny. Po mszy św. o 7.00 zostaną pobłogosławione opłatki na nasza stół wigilijny i będą już do nabycia w naszym sklepiku. Będą też świece na stół wigilijny. Duchowy plan Adwentu wraz z rekolekcjami podamy w przyszłą niedzielę.

7.    W przyszłą niedzielę na mszy św. o 10.00 zostanie pobłogosławiony obraz bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy Fundatora i wszystkich, którzy przyczynili się do powstania naszych obrazów do wspólnej modlitwy dziękczynnej. 

8.    Młodszych i starszych zapraszamy na sztukę teatralną pt. “I co teraz?” dnia 16 grudnia (sobota) w seminarium na Tarchominie. Ruszamy o godz. 10:00 spod kościoła, powrót ok. 13:30. Przedstawienie jest bezpłatne, pojedziemy komunikacją miejską. Zapisy w zakrystii do 10 grudnia. 

9.    Zapraszamy na wyjazd na narty do Krynicy Zdrój od 21 do 26 stycznia. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda do 17 grudnia. 

10.Nasza parafia organizuje sylwestra dla młodzieży. Wstęp bezpłatny, zapisy u ks. Olgierda do 28 grudnia.

11.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł.

W tym tygodniu zostały zawiezione ubrania dla potrzebujących do Caritas na Grochowskiej. Było ich bardzo dużo. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę pomoc. Cieszymy się z nowych 3 ministrantów, dziś przyjętych. Dziękujemy Rodzicom i ks. Olgierdowi. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wanda Boruta l. 86 zam. przy ul. Sygietyńskiego

+ Janusz Gwiazda l. 88 zam. przy ul. Fundamentowej

+ Leokadia Majchrzyk l. 92 zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Stanisława Olczak l. 92 zam. przy ul. Spalinowej

+ Jarzy Hołubkow l. 100 zam. przy ul. Majdańskiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …

3 GRUDNIA 2023 R. – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś po mszy św. o godz. 15.30 spotkanie Braci TT na plebanii, o 17.00 Nieszpory, o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

2.    Rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny. Na mszy św. o 7.00 zostały pobłogosławione opłatki na nasz stół wigilijny. W naszym sklepiku są również do nabycia świece Caritas – z których dochód jest przeznaczony na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest wyznaczona minimalna cena, kto ma życzenie może ofiarować więcej.

3.    Nasz parafialny duchowy plan Adwentu 

a) Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. W naszych rozważaniach w tym roku towarzyszyć nam będzie św. Franciszek z Asyżu. Zapraszamy wszystkich Parafian do tego błogosławionego wysiłku, również dzieci. Roraty z kazaniem dla dzieci będą we wtorek o godz. 18.00 i we czwartek o godz. 6.45 (po mszy św. bułki dla dzieci). Na liturgię przynosimy lampiony.

b) Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu do wtorku włącznie (17-19 grudnia). Poprowadzi je ks. Radosław Mazur wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Dokładny rozkład nauk podamy w przyszłą niedzielę, prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na nasze rekolekcje.

c) W dniach od 4 do 18 grudnia będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych w ramach jałmużny adwentowej. Nasz parafialny Caritas z darów przygotuje paczki, które zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii lub w koszykach znajdujących się w wybranych sklepach na terenie parafii. Jeżeli wiemy o osobach, o sąsiadach potrzebujących pomocy, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

d) Przez cały adwent możemy złożyć deklarację kolędową. Parafianie, którzy złożyli deklarację w ubiegłym roku, nie muszą już składać ponownie deklaracji, chyba że wybierają inną porę w ciągu dnia. Możemy zaprosić księdza do domu, wypełniając deklarację (wyłożona na stoliku na końcu kościoła) lub drogą internetową przez naszą stronię parafialną. Plan wizyt kolędowych podamy w święta w ogłoszeniach duszpasterskich, umieścimy w kościołem i na parafialnej stronie internetowej: meczennicy.waw.pl. Kolędę planujemy rozpocząć od 27 grudnia.

4.    Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, o 17.00 różaniec z wypominkami rocznymi, o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. O 19.00 w kościele katecheza dla rodziców dzieci komunijnych.

5.    W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. We czwartek przed mszą św. wieczorną koronka do Miłosierdzia prowadzona przez parafian, a o 18.00 msza św. zamówiona przez Parafian w intencji księży pracujących w naszej wspólnocie. Dziękujemy! Po mszy św. o 18.00 adwentowy wieczór uwielbienia zakończony indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym do godz. 20.00, w tym czasie będzie możliwość spowiedzi. 

6.    W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne.

7.    W piątek Planujemy dokończyć oglądanie “Władcy Pierścieni: Powrót Króla” o godz. 18:40 zbiórka w zakrystii. Będzie popcorn.

8.    W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na wschodzie. 

9.    Zapraszamy na sztukę teatralną w seminarium na Tarchominie. Ruszamy 16 grudnia (sobota) o godz. 10:00 spod kościoła, powrót ok. 13:30. Przedstawienie jest bezpłatne, pojedziemy komunikacją miejską. Zapisy w zakrystii do 10 grudnia. 

10.Zapraszamy na wyjazd na narty do Krynicy Zdrój od 21 do 26 stycznia. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda do 17 grudnia. 

11.Nasza parafia organizuje sylwestra dla młodzieży. Wstęp bezpłatny, zapisy u ks. Olgierda do 28 grudnia.

12.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł.

Dziękujemy P. Ewie i p. Eli za piękny wieniec adwentowy. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Bogusław Gorski l. 88, którego pogrzeb odbędzie się w wtorek o 10.00 w naszym kościele,

+ Ryszard Filipek l. 90 zam. przy ul. Suchodolskiej

+ Zbigniew Wiśniewski l. 91 zam. przy ul. Darłowskiej

+ Stanisław Kaczmarek l. 92 zam. przy ul. Kinowa

+ Jan Sękowski l. 93 zam. przy ul. Rozłuckiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …

10 GRUDNIA 2023 R. – II NIEDZIELA ADWENTU

1.    Dziś po każdej mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na wschodzie. 

2.    Dziś o godzinie 19:00 w sali nad zakrystią odbędzie się spotkanie Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ. Zapraszamy również nowe osoby do poznania tej wspólnoty, do wspólnotowej modlitwy.

3.    Spotkania kandydatów do bierzmowania: Grupa ks. Olgierda, w poniedziałek (11 XII) o godz. 17:00, grupa Ewy we wtorek (12 XII) o godz. 17:00, grupa p. Basi we wtorek (12 XII) o godz. 18:00.

4.    We wtorek nasz chór rozpocznie przygotowania do koncertu kolęd. Spotykamy się o 19.30 w sali nad zakrystią. Zapraszamy nowe osoby chętne do włączenia się we wspólne kolędowanie.

5.    W sobotę zapraszamy na sztukę teatralną w seminarium na Tarchominie. Ruszamy o godz. 10:00 spod kościoła, powrót ok. 13:30. Przedstawienie jest bezpłatne, pojedziemy komunikacją miejską.

6.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe do wtorku włącznie (17-19 grudnia). Poprowadzi je ks. Radosław Mazur wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. 

Niedziela – 17 grudnia 2023 roku – 

7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

8.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

11.30 – Msza św. z nauką dla rodzin z dziećmi

13.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00-18.00 – Adoracja w ciszy

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną (z udziałem bierzmowanych)

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek – 18 grudnia 2023 roku 

6.45 – Roraty (z krótką nauką rekolekcyjną)

9.30 – Adoracja, różaniec i możliwość spowiedzi

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną 

17.00 – Nabożeństwo Słowa dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Wtorek – 19 grudnia 2023 roku

6.45 – Roraty (z krótką nauką rekolekcyjną) 

9.30 – Adoracja, różaniec i możliwość spowiedzi

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną 

17.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

Uwaga w poniedziałek i wtorek rekolekcyjny nie będzie mszy św. o 8.00. Parafianie, którzy mają zamówione msze św. w te dni proszeni są o kontakt w zakrystii.

7.    Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Roraty z kazaniem dla dzieci są we wtorki o godz. 18.00 i we czwartki o godz. 6.45 (po mszy św. bułki dla dzieci). Na liturgię przynosimy lampiony.

8.    Zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Krynicy Zdrój i na Sylwestra dla młodzieży. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda. 

9.    Do 18 grudnia będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych w ramach jałmużny adwentowej. Nasz parafialny Caritas z darów przygotuje paczki, które zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii lub w koszykach znajdujących się w wybranych sklepach na terenie parafii. Jeżeli wiemy o osobach, o sąsiadach, potrzebujących pomocy, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

10.Przez cały adwent możemy złożyć deklarację kolędową. Parafianie, którzy złożyli deklarację w ubiegłym roku, nie muszą już składać ponownie deklaracji, chyba że wybierają inną porę w ciągu dnia. Możemy zaprosić księdza do domu, wypełniając deklarację (wyłożona na stoliku na końcu kościoła) lub drogą internetową przez naszą stronię parafialną. Plan wizyt kolędowych podamy w święta w ogłoszeniach duszpasterskich, umieścimy w kościołem i na parafialnej stronie internetowej: meczennicy.waw.pl. Kolędę planujemy rozpocząć od 27 grudnia.

11.W naszym sklepiku są do nabycia opłatki i świece Caritas – z których dochód jest przeznaczony na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest wyznaczona minimalna cena, kto ma życzenie może ofiarować więcej.

12.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł.

Dziękujemy Braciom z TT za pomoc w zawieszeniu obrazu. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Zbigniew Wiśniewski l. 91, którego pogrzeb odbył się w piątek w naszym kościele,

+ Ewa Tulwin l. 74 zam. przy ul. Garibaldiego

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …

17 GRUDNIA 2023 R. – III NIEDZIELA ADWENTU

1.    Dziś od 17.00 do 18.00 Adoracja w ciszy.

2.    Do jutra będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych w ramach jałmużny adwentowej. Nasz parafialny Caritas z darów przygotuje paczki, które zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii lub w koszykach znajdujących się w wybranych sklepach na terenie parafii. Jeżeli wiemy o osobach, o sąsiadach, potrzebujących pomocy, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

3.    We wtorek próba chóru. Spotykamy się o 19.30 w sali nad zakrystią. Zapraszamy nowe osoby chętne do włączenia się we wspólne kolędowanie.

4.    Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe do wtorku włącznie (17-19 grudnia). Prowadzi je ks. Radosław Mazur wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. 

Niedziela – 17 grudnia 2023 roku – 

7.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

8.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

11.30 – Msza św. z nauką dla rodzin z dziećmi

13.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

17.00-18.00 – Adoracja w ciszy

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną 

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną


Poniedziałek – 18 grudnia 2023 roku 

6.45 – Roraty (z krótką nauką rekolekcyjną)

9.30 – Adoracja, różaniec i spowiedź

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną 

17.00 – Nabożeństwo Słowa dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną


Wtorek – 19 grudnia 2023 roku

6.45 – Roraty (z krótką nauką rekolekcyjną) 

9.30 – Adoracja, różaniec i spowiedź

10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną 

17.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną


Uwaga – w poniedziałek i wtorek rekolekcyjny nie będzie mszy św. o 8.00. Parafianie, którzy mają zamówione msze św. w te dni proszeni są o kontakt w zakrystii

5.    Roraty z kazaniem dla dzieci we czwartek o godz. 6.45 (po mszy św. bułki dla dzieci). Na liturgię przynosimy lampiony.

6.    W przyszłą niedzielę jest IV niedziela Adwentu, a wieczorem wigilia. Tego dnia msze św. do południa tak jak w każdą niedzielę, o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Nie będzie mszy św. o 18.00 i 19.30. Kościół będzie otwarty do 16.00 i będzie możliwość zabrania światełka betlejemskiego. W Noc Narodzenia Pańskiego będą dwie Pasterki, o godz. 21.00 i o północy.

7.    Zapraszamy na rodzinny wyjazd na narty do Krynicy Zdrój i na Sylwestra dla młodzieży. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda. 

8.    Do wtorku możemy złożyć deklarację kolędową. Parafianie, którzy złożyli deklarację w ubiegłym roku, nie muszą już składać ponownie deklaracji, chyba że wybierają inną porę w ciągu dnia. Możemy zaprosić księdza do domu, wypełniając deklarację (wyłożona na stoliku na końcu kościoła) lub drogą internetową przez naszą stronię parafialną. Plan wizyt kolędowych podamy w święta w ogłoszeniach duszpasterskich, umieścimy w kościołem i na parafialnej stronie internetowej: meczennicy.waw.pl. Kolędę planujemy rozpocząć od 27 grudnia.

9.    W naszym sklepiku są do nabycia opłatki i ostatnie świece Caritas – z których dochód jest przeznaczony na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest wyznaczona minimalna cena, kto ma życzenie może ofiarować więcej.

10.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł.

Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Elżbieta Koleśnik l. 69, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Barbara Patoka l. 86, zam. przy al. Stanów Zjednoczonych,

+ Teresa Dąbrowska l. 91, zam. przy ul. Majdańskiej,

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….


24 GRUDNIA 2023 R. – IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś jest IV niedziela Adwentu, a wieczorem Wigilia. Prosimy o zachowania tradycyjnego postu. Msze św. do południa tak jak w każdą niedzielę, o 7.00, 8.30, 10.00 (uroczyste zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka poczętego), 11.30 i 13.00. Nie będzie mszy św. o 18.00 i 19.30. Kościół będzie otwarty do 16.00 i będzie możliwość zabrania światełka betlejemskiego. W Noc Narodzenia Pańskiego będą dwie Pasterki, o godz. 21.00 i o północy.W czasie obu Eucharystii będziemy uroczyście celebrować radość Narodzenia Pana Jezusa. Taca będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

2.    Jutro, w ciągu dnia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, pierwsza msza św.  o godz.  8.30 (nie będzie mszy św. o 7.00) później jak w każdą niedzielę o 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30.

3.    We wtorek, drugi dzień świąt, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca będzie przeznaczona na budowę świątyń w naszej diecezji.

4.    W naszym sklepiku są do nabycia opłatki i ostatnie świece Caritas – z których dochód jest przeznaczony na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest wyznaczona minimalna cena, kto ma życzenie może ofiarować więcej.

5.    Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 10 zł (bo jest nr podwójny z kalendarzem) i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł.


Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 


W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Hanna Reizer l. 82, zam. przy ul. Kinowej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …