Ogłoszenia duszpasterskie 2023

1 STYCZNIA 2023 – ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1.    Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę.

2.    Jutro I poniedziałek miesiąca, o 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w naszych wypominkach rocznych, a o 18.00 msza św. w ich intencji.

3.    We środę o 17.00 Adorację prowadzi Wspólnota dla INSPJ, o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, intencje możemy składać przed mszą św. w zakrystii.

4.    5 stycznia, w pierwszy czwartek miesiąca o 18.00 msza św. za księży posługujących w parafii, zamówiona przez parafian. Bardzo dziękujemy. Po mszy św. Adoracja, modlitwa uwielbienia prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym. 

5.    W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. tak jak w każdą niedzielę, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej mszy św. Z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne.

Tego dnia podamy również plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie stycznia. Kolędę do rodzin, które zaprosiły księży,  rozpoczniemy w poniedziałek 9 stycznia.

6.    W I sobotę miesiąca po mszy św. o 8.00 wystawienie NS, różaniec fatimski i rozważania fatimskie. 

7.    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Chrztu Pańskiego.

8.    W przyszły poniedziałek, 9 stycznia, kolejna katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

9.    Zapraszamy po mszy św. do zakrystii chętne osoby, które chcą dołączyć do modlitwy Kół Różańcowych w naszej parafii. Intencja różańcowa na styczeń – aby wychowawcy byli wiarogodnymi świadkami miłości.

10.Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy.

Od trzech tygodni trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Ufamy, że zakończymy je w połowie stycznia. Agregat prądotwórczy, dar naszej parafii, dotarł już do Lwowa, w tym tygodniu zostanie dostarczony już do Kołomyi. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Barbara Kaczyńska l. 63 zam. przy ul. Grenadierów

+ Teresa Janowska l. 94 zam. przy ul. Ostrobramskiej

+ Janina Kozińska l. 95 zam. przy ul. Suchodolskiej

+ Barbara Karykowska l. 89, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we czwartek o 10.00

Módlmy się za zmarłego papieża Benedykta XVI, poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….   


8 STYCZNIA 2023 – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1.    Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego – kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

2.    Jutro, w poniedziałek, 9 stycznia, kolejna katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej o godz. 19.00.

3.    Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Plan odwiedzin Rodzin, które zaprosiły nas do swoich domów, wywieszony jest na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła, na stronie parafialnej.

4.    We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Kartki z intencjami możemy składać przed mszą św. w zakrystii.

5.    W najbliższą sobotę 14 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo do Ducha Świętego, które polega na comiesięcznym uczestniczeniu we Mszy św. wotywnej ku czci Ducha Świętego, wiążąc je z intencją pokoju i prośbą o dar rady w trudnych sprawach.

Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym będziemy odprawiać w drugą sobotę miesiąca o godz. 18.00. Nabożeństwo do Ducha Świętego ma swoje źródło w objawieniach   św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, nazywanej Małą Arabką, karmelitanki bosej pochodzącej z Palestyny, żyjącej w XIX wieku, której Jezus powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę, zaprawdę, pragnę żarliwie, aby Kościół celebrował jednego dnia w każdym miesiącu Mszę o Duchu Świętym, i daję wam jako dowód na to, co mówię: ten, kto ją odprawi lub jej wysłucha, nie wyjdzie bez odczucia jakiejś łaski w głębi swej duszy. Jeśli ktoś chce Mnie szukać, to znajdzie Mnie przez Niego; jego wiara będzie coraz bardziej umocniona, pokój będzie w jego sercu i w jego rodzinie, i nie umrze w ciemnościach”. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nabożeństwie, aby prawda, radość i pokój na nowo napełniły nasze serca

6.    Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano

Od połowy grudnia trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Ufamy, że zakończymy je w połowie stycznia. Agregat prądotwórczy, dar naszej parafii, dotarł do Kołomyi. Ks. Andrzej Tanasijczuk, proboszcz parafii bardzo dziękuje naszej wspólnocie za ten potrzebny dar. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej

+ Maria Kozińska l. 70 zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Anna Niedbalska l. 71 zam. przy ul. Waszyngtona

Módlmy się za zmarłego papieża Benedykta XVI, poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….   


15 STYCZNIA 2023 – 2 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. 

2.    Trwa wizyta duszpasterska zwana Kolędą. Plan odwiedzin Rodzin, które zaprosiły nas do swoich domów, wywieszony jest na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła, na stronie parafialnej.

3.    Jutro, w poniedziałek, przyjmuje Pani psycholog od 17.00 w gabinecie przy kancelarii.

4.    We wtorek próba chóru o 19.15 w sali nad zakrystią, zapraszamy chętne osoby.

5.    Zapraszamy na spotkanie do Klubu Seniora we środę od 11.00 do 13.00.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Kartki z intencjami możemy składać przed mszą św. w zakrystii.

6.    We czwartek wspomnienie św. Mariusza, męczennika. Imieniny naszego ks. Proboszcza. Msza święta w intencji ks. Proboszcza o 18:00.

7.    W piątek, 20 stycznia, będzie 5 rocznica ingresu naszego Biskupa Romualda Kamińskiego, pamiętajmy w modlitwie.

8.    W sobotę wspomnienie św. Agnieszki i Dzień Babci. Pamiętajmy o naszych Babciach. 

9.    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego. W naszej wspólnocie parafialnej po każdej mszy św. zapraszamy naszych Parafian do wspólnego czytania fragmentów Nowego Testamentu. Jest to również Dzień Dziadka, pamiętajmy w modlitwie.

10.W niedzielę, 29 stycznia, będziemy gościli w naszej wspólnocie Biskupa Romualda Kamińskiego. Na mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenia obrazu bł. Ks. Józefa Stanka, a na mszy św. o godz. 13.00 Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. 

11. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Od połowy grudnia trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Ufamy, że zakończymy je do końca stycznia. Dziękujemy za wielką życzliwość i gościnność w czasie naszych spotkań kolędowych. Dziękujemy za ofiary składane z okazji Kolędy, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Danuta Barbara Sułkowska, l. 89, której pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek o 10.00

+ Bogusław Stolarski, l. 91, którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we czwartek o 10.00

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo…. D


22 STYCZNIA 2023 – 3 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś obchodzimy w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego. W naszej wspólnocie parafialnej po każdej mszy św. zapraszamy naszych Parafian do pozostania w kościele i wspólnego czytania fragmentów Nowego Testamentu. 

2.    Dziś także przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, pamiętajmy w modlitwie o poległych powstańcach. 

3.    Trwa wizyta duszpasterska zwana Kolędą. Plan odwiedzin Rodzin, które zaprosiły nas do swoich domów, jest na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła, na stronie parafialnej.

4.    We wtorek próba chóru o 19.15 w sali nad zakrystią, zapraszamy chętne osoby.

5.    We środę święto Nawrócenia św. Pawła. Zapraszamy na spotkanie do Klubu Seniora we środę od 11.00 do 13.00.  O 17.00 Adorację prowadzi wspólnota dla ISPJ, a Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Kartki z intencjami możemy składać przed mszą św. w zakrystii. 

6.    Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na Katechezę Dobrego Pasterza w najbliższą sobotę o godz. 11:00 do salki nad zakrystią. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

7.    Wspólnota Spragnieni organizuje spotkanie otwarte z dr Agatą Rujner – wykładowcą Teologii moralnej na temat ” Padłeś – powstań… czyli o świętości w codzienności” w środę, 8 lutego o godz. 19:30 w salce nad zakrystią. Więcej informacji na ulotkach z tyły kościoła. Zapraszamy!

8.    Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na półkolonie w dniach od 13-14 lutego w godz. od 10:00 – 13:00. Koszt 50 zł. Zapisy u s. Moniki, tel. 518 312 593

9.    W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, będziemy gościli w naszej wspólnocie Biskupa Romualda Kamińskiego. Na mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie obrazu bł. Ks. Józefa Stanka przez Księdza Biskupa, a na mszy św. o godz. 13.00 Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z naszym Biskupem i wszystkie grupy parafialne. 

10. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Od połowy grudnia trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Ufamy, że zakończymy je do końca stycznia. Dziękujemy za wielką życzliwość i gościnność w czasie naszych spotkań kolędowych. Dziękujemy za ofiary składane z okazji Kolędy, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu. Dziękujemy naszemu Parafianinowi, za ufundowanie kolejnego już obrazu, tym razem, bł. ks. Józefa Stanka. Na naszej stronie parafialnej jest biografia Bł. Ks. Stanka.

Wszystkim Dziadkom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i łaski zdrowia, dziękując jednocześnie za Wasze świadectwo wiary.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Irena Tańska l. 86, zam. przy ul. I Praskiego Pułku

+ Tadeusz Dąbrowski l. 89, zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Aleksander Nasiłowski l. 90, zam. przy ul. Majdańskiej, Brat z TT, pogrzeb będzie na cmentarzu Bródnowskim w piątek o 10.40

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….