Categories:

Narodzenie Pańskie – 25 grudnia 2023 roku

  1. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Pasterki w Nocy – o 21.00 i o północy. W ciągu dnia, pierwsza msza św. o godz.  8.30 (nie będzie mszy św. o 7.00) później jak w każdą niedzielę o 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30.
  2. W drugi dzień świąt, w wtorek, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca będzie przeznaczona na budowę świątyń w naszej diecezji.
  3. We środę święto Jana Apostoła Ewangelisty, w czasie każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina. Przyniesione wino stawiamy na stoliku przed ołtarzem.
  4. We środę również rozpoczynamy kolędę u Rodzin, które złożyły zaproszenie w tym lub w zeszłym roku. Plan kolędy (do 14 stycznia) jest na naszej stronie internetowej i w kruchcie kościoła. Prosimy o zapoznanie się z planem.
  5. Przygotowujemy się do koncertu kolęd, który odbędzie się w niedzielę 31 grudnia po mszy św. o 10.00. Próba chóru we środę o 19.00. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się we wspólne kolędowanie. Sponsorem koncertu i honorariów dla artystów jest Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe, dziękujemy. 
  6. We czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników
  7. W niedzielę 31 grudnia jest święto Świętej  Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To również ostatni dzień roku 2023. Do południa msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za łaski otrzymane w 2023 roku. Nie będzie mszy św. o godz. 19.30, w ten wieczór sylwestrowy.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Parafian, za wspólnotę, świadectwo wiary i udział w naszych rekolekcjach adwentowych i Roratach. Dziękujemy tym, którzy z wielką hojnością włączyli się w adwentowe akcje charytatywne. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, na czele z Panią Basią, Panią Antoniną i Panem Marianem. Udało się z zebranych środków i rzeczy przygotować ponad 90 paczek żywnościowo-chemicznych dla potrzebujących. 

Dziękujemy również sklepom za umożliwienie zbiórki: 

– Delikatesy Chorten, Kinowa 19 – dziękujemy właścicielowi i pracownikom, 

– sklepom Lewiatan przy ul. Majdańskiej 11 i Grenadierów 2 – dziękujemy właścicielom i pracownikom, 

– WSS Społem Praga-Południe Universam Grochów – dziękujemy Panu Prezesowi i pracownikom.

– sklepom Carrefour przy ul. Międzyborskiej 67 i 57/61 i Czysty Domek przy ul. Turbinowej.

Dziękujemy harcerzom i Parafianom za rozwiezienie paczek. Dziękujemy Braciom z TT i p. Markowi za ustawienie choinek w kościele. Dziękujemy księżom, młodzieży z KSM, ministrantom, Akademii Młodego Polaka oraz wszystkim, którzy pomogli w ustawianiu naszej szopki. Dziękujemy p. Sylwestrowi za pracę w sklepiku oraz wszystkim Parafianom, za troskę o naszą piękną świątynię. 

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej

+ Stanisława Lubańska l. 90, której pogrzeb odbędzie się w sobotę o 12.00 w naszym kościele

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….