Spragnieni

Wspólnota Spragnieni to grupa świeckich osób w wieku 20+ 30+, różnych stanów i zawodów, na różnych etapach już trochę bardziej dorosłego życia. Kontynuujemy swoją formację religijną, aby pogłębiać relację z Panem Bogiem i ze sobą, wspólnie modlić się, wzrastać duchowo oraz uczyć się od siebie nawzajem i zaproszonych gości.

Spotykamy się dwa razy w miesiącu w środę o godz. 19:15 w salce nad zakrystią lub w Klubokawiarni ITePe. Na spotkaniach modlimy się, dzielimy Słowem Bożym, oglądamy dobre filmy, a także rozważamy nurtujące nas zagadnienia wiary i Kościoła – często z zaproszonymi przez nas gośćmi. Bardzo cenimy sobie wspólne wyjazdy w góry, rekolekcje, dni skupienia oraz pielgrzymki.

Realizując duchowość osób świeckich zaangażowaliśmy się w prace Synodu, przygotowania ołtarza na Boże Ciało, pomoc w korepetycjach, a także akcje charytatywne organizowane w parafii.

Odpowiedzialna za wspólnotę jest s. Małgorzata Michalik MChR, opiekunem duchowym jest ks. Jacek Domański, a liderem Wioletta Marchewka.

Zapraszamy na nasze spotkania!