Ogłoszenia parafialne

22 stycznia 2023 – 3 Niedziela Zwykła

1.    Dziś obchodzimy w całym Kościele Niedzielę Słowa Bożego. W naszej wspólnocie parafialnej po każdej mszy św. zapraszamy naszych Parafian do pozostania w kościele i wspólnego czytania fragmentów Nowego Testamentu. 

2.    Dziś także przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, pamiętajmy w modlitwie o poległych powstańcach. 

3.    Trwa wizyta duszpasterska zwana Kolędą. Plan odwiedzin Rodzin, które zaprosiły nas do swoich domów, jest na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła, na stronie parafialnej.

4.    We wtorek próba chóru o 19.15 w sali nad zakrystią, zapraszamy chętne osoby.

5.    We środę święto Nawrócenia św. Pawła. Zapraszamy na spotkanie do Klubu Seniora we środę od 11.00 do 13.00.  O 17.00 Adorację prowadzi wspólnota dla ISPJ, a Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Kartki z intencjami możemy składać przed mszą św. w zakrystii. 

6.    Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na Katechezę Dobrego Pasterza w najbliższą sobotę o godz. 11:00 do salki nad zakrystią. Kontakt: s. Małgorzata, tel. 535 591 907

7.    Wspólnota Spragnieni organizuje spotkanie otwarte z dr Agatą Rujner – wykładowcą Teologii moralnej na temat ” Padłeś – powstań… czyli o świętości w codzienności” w środę, 8 lutego o godz. 19:30 w salce nad zakrystią. Więcej informacji na ulotkach z tyły kościoła. Zapraszamy!

8.    Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na półkolonie w dniach od 13-14 lutego w godz. od 10:00 – 13:00. Koszt 50 zł. Zapisy u s. Moniki, tel. 518 312 593

9.    W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, będziemy gościli w naszej wspólnocie Biskupa Romualda Kamińskiego. Na mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie obrazu bł. Ks. Józefa Stanka przez Księdza Biskupa, a na mszy św. o godz. 13.00 Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z naszym Biskupem i wszystkie grupy parafialne. 

10. Adoracja 7.30-8.00 i 17.00-18.00, polecamy nasz tygodnik Idziemy i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka.

Od połowy grudnia trwają prace związane z modernizacją kotłowni domu katechetycznego i plebanii. Ufamy, że zakończymy je do końca stycznia. Dziękujemy za wielką życzliwość i gościnność w czasie naszych spotkań kolędowych. Dziękujemy za ofiary składane z okazji Kolędy, za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu. Dziękujemy naszemu Parafianinowi, za ufundowanie kolejnego już obrazu, tym razem, bł. ks. Józefa Stanka. Na naszej stronie parafialnej jest biografia Bł. Ks. Stanka.

Wszystkim Dziadkom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i łaski zdrowia, dziękując jednocześnie za Wasze świadectwo wiary.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Irena Tańska l. 86, zam. przy ul. I Praskiego Pułku

+ Tadeusz Dąbrowski l. 89, zam. przy ul. Majdańskiej,

+ Aleksander Nasiłowski l. 90, zam. przy ul. Majdańskiej, Brat z TT, pogrzeb będzie na cmentarzu Bródnowskim w piątek o 10.40

Módlmy się za poległych, pomordowanych Polaków, za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,  Zdrowaś Maryjo….