Categories:

  1. Dziś o godz. 17.15 nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe są po wieczornej mszy św. 
  2. Dziś po każdej mszy św. jest przed kościołem zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce. Jest to najbiedniejszy kraj afrykański i jednocześnie misja naszej diecezji warszawsko-praskiej. Po tragicznej śmierci Ks. Roberta Guta w grudniu, Ks. Bp. Romuald przychylił się do prośby Ks. Olgierda i wyraził zgodę na podjęcie pracy duszpasterskiej przez Ks. Olgierda w naszej diecezjalnej placówce misyjnej. Podziękowanie za pracę Ks. Olgierda w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00 
  3. Jutro wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  4. Od najbliższej środy, Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził dyżury dla Parafian wtrudnej sytuacji życiowej lub znających osoby, które potrzebują pomocy. Dyżury odbywać się będą w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca w godz. 17-18 w gabinecie poradni rodzinnej przy  kancelarii.
  5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników szkół do wspólnego dziękczynienia Bogu. 
  6. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. przed kościołem święcenie pojazdów i błogosławieństwo dla kierowców przed wyjazdami wakacyjnymi. Porządek święcenia jak w ubiegłym roku, wjazd od starej kaplicy, wyjazd bramą główną przed kościołem. 
  7. W czasie majowego spotkania rady parafialnej ustaliliśmy rozkład mszy świętych niedzielnych w lipcu i sierpniu, w czasie wakacyjnym. Na ten czas zostaje zawieszona msza św. o godz. 13.00 kiedy jest najcieplej w kościele. Jest to również czas urlopów, a na niedzielę zostaje tylko dwóch księży. Intencje mszalne z godz. 13.00 są przeniesione na mszę św. o godz. 11.30. Prosimy Parafian o zrozumienie i zapraszamy parafian z mszy św. o 13.00 do wyboru innej godziny mszy św. Dziękujemy za zrozumienie, dokładny plan wakacyjny wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła. 
  8. Kancelaria w lipcu i sierpniu będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 17.00 do 17.45. W nagłych przypadkach zawsze można dzwonić do Ks. Dyżurnego.
  9. Polecamy tygodnik Idziemy cena 5 zł i L’Osservatore Romano z nauczaniem Papieża Franciszka cena 10 zł

W tym tygodniu wykonaliśmy nową wentylację w kotłowni i zrobiliśmy przegląd pompy ciepła przed kościołem. 

Bardzo dziękujemy Parafianom za włączenie się naszego pikniku parafialnego. Widzieliśmy radość dzieci i cieszymy się, że razem spędziliśmy ten czas. Dziękujemy p. Ewie za ułożenie kwiatków w prezbiterium i Paniom za ułożenie kwiatów przy figurze MB Fatimskiej.  Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za przelewy na nasze konto parafialne.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Elżbieta Ważyńska l. 76, zam. przy ul. Międzyborskiej

+ Anna Szustak l. 85, zam. przy ul. Walewskiej

+ Teresa Listkiewicz l 89, zam. przy ul. Suchodolskiej

+ Alina Biedrzycka l. 87, której pogrzeb będzie we czwartek o 10.00 w naszym kościele

Módlmy się za zmarłych Parafian, zmarłych z naszych Rodzin, naszych Dobrodziejów, 

Wieczny odpoczynek …