Categories:

  1. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom prześladowanym za wiarę. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne.
  2. Dziś młodzież z KSM zaprasza do swojej wspólnoty rozdając ulotki z informacjami i mówiąc na temat swojej wspólnoty. Po każdej Mszy jest możliwość spotkania się w salce nad zakrystią na cieście i chwili rozmowy. Serdecznie zapraszamy młodzież od 1 klasy liceum. Jedocześnie zapraszamy młodzież na wydarzenie z koncertami i świadectwami, które odbędzie się 23.11 (sobota) na Arenie w Legionowie. Zapisy od dzisiaj do piątku u Ewy z KSM-u
  3. Jutro 11-go listopada będzie 106 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej wspólnocie parafialnej odpust. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 oraz uroczysta msza św. odpustowa o godz. 18.00, w czasie której Ks. Biskup Tadeusz Pikus, Senior diecezji drohiczyńskiej, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. We wtorek wspomnienie św. Jozafata, a we środę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  5. W sobotę wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. 
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium duchownego. Z naszej parafii kształci się kl. IV-go roku Krzysztof Górka.
  7. Przez cały listopad każdego dnia o godz. 18.00 mszy św. listopadowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne w zakrystii i w kancelarii. 
  8. Jak każdego roku chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą.  Możemy przynosić ubrania, ręczniki, koce, które zostaną zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. Rzeczy czyste i gotowe do użycia, prosimy przynosić do zakrystii. Jednocześnie dziękujemy za przyniesione już rzeczy.
  9. Caritas Parafialny zaprasza, do zgłaszania w zakrystii osób potrzebujących pomocy z naszej wspólnoty parafialnej. 
  10.  We wtorek 5 listopada papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego w naszej diecezji ks. Tomasza Sztajerwalda, obecnego rektora naszego seminarium duchownego. Ks. Bp Tomasz był rezydentem w naszej parafii w latach 2006-2007. Polecamy Biskupa Nominata modlitwie Parafian. 

Dziękujemy za trwanie na Adoracji, p. Ewie za ułożenie kwiatów w prezbiterium, za przelewy na konto parafialne na nasze remonty.

W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Janina Biercewicz l. 92, zam. przy al. Waszyngtona,

+ Cecylia Stępniewska l. 91, której pogrzeb odbył się we wtorek w naszym kościele,

+ Halina Grodzka l. 95, której pogrzeb odbył się w piątek w naszym kościele,

Módlmy się za zmarłych Parafian, zmarłych z naszych Rodzin, naszych Dobrodziejów, Wieczny odpoczynek …