Categories:

9 KWIETNIA 2023 R. – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św. o 6.00 z procesją rezurekcyjną, o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz o 18.00 i 19.30. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę, a taca przeznaczona będzie na KUL. 

2. W przyszłą niedzielę będziemy oddawać nasze życie Bożemu Miłosierdziu. Msze św. jak w każdą niedzielę i o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas naszej diecezji, na hospicja, domy samotnej matki, ogrzewalnie dla bezdomnych, jadłodajnie. Dziękujemy.

3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy, możemy spożywać pokarmy mięsne.

4. KSM zaprasza młodzież na warsztaty z robienia świeczek, które odbędą się w piątek o godz. 19:00 w salce nad zakrystią. Zapisy w zakrystii

5. Jak w poprzednich latach planujemy obóz letni dla dzieci nad morzem w Lubiatowie na początku lipca. Więcej informacji w przyszłym tygodniu.

6. Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykładu Agaty Rujner pt. „Dlaczego mam robić komuś łaskę – czyli (cała) prawda o przebaczeniu” w środę o godz. 19:00 do salki nad zakrystią. 

7. Serdeczne podziękowania dla Wszystkich parafian, którzy z wielką hojnością włączyli się w tegoroczne akcje charytatywne: życzenia dla seniora oraz zbiórka żywności i artykułów chemicznych. Dziękujemy bardzo za umożliwienie zbiórki żywności p. Sylwii ze sklepu ”Groszek” z ul. Majdańskiej 11, p. Marcinowi i całemu zespołowi ze sklepu „Big Market” z ul Kinowej 19, p. Marcie ze sklepu „Kasia” z ul. Międzyborskiej oraz Wolontariatowi za zorganizowanie zbiórki żywności na terenie LO im. Stanisława Wyspiańskiego. Udało się przygotować 70 paczek żywnościowo-chemicznych, a także rozdysponować sumę 570 zł od prywatnych ofiarodawców. Dziękujemy harcerzom i harcerkom, wolontariuszom, p. Tomaszowi i Majom za rozwiezienie prezentów seniorom oraz p. Barbarze za pomoc przy ich pakowaniu. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem siostry Karoliny za kierowanie naszym parafialnym Caritasem.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu ciemnicy i grobu Pańskiego. Dziękujemy s. Annie, p. Katarzynie i p. Krzysztofowi, p. Markowi, Piotrowi, braciom z TT: p. Tomaszowi, Zenonowi, Januszowi, Krzysztofowi, za pomoc w przywiezieniu kwiatów p. Dariuszowi, za gałązki do bukietów p. Dorocie z rodziną, p. Tomaszowi i Zenonowi za pomoc w zakupie i transporcie materiałów do dekoracji. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się trudu sprzątania naszej świątyni przed świętami.

9. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wam Kochani Parafianie, za wielką troskę modlitewną i materialną, słowa wsparcia, życzliwości i jedności, tak bardzo okazywane w ostatnich dniach. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, Księżom i Siostrom, Lektorom i Ministrantom za troskę o liturgię. Dziękujemy Braciom z TT za pilnowanie naszego bezpieczeństwa i porządku w kościele. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu za piękny śpiew w czasie ostatnich Liturgii. Dziękujemy p. Ewie za robienie zdjęć w czasie naszych liturgii. Dziękujemy naszym pracownikom parafialnym, Paniom Organistkom p. Agnieszce i p. Magdalenie oraz p. Markowi. Dziękujemy naszym wspólnotom modlitewnym, za pomoc, troskę i hojność.  Pragniemy podziękować Bogu za każdą i każdego z Was. Modlimy się za Was, wypraszając Boga, aby błogosławił dalej za każde dobro uczynione i prowadził nasze Rodziny.

Życzymy Wam Kochani, wiary i nadziei, która jest związana ze spotkaniem Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Bóg nas dalej prowadzi we wspólnocie Kościoła, naszej parafii i pozwala cieszyć się obecnością drugiego człowieka. Życzymy radości z drobnych rzeczy, zachwytu, czasu dla najbliższych i na sprawy najważniejsze. Niech Dobry Bóg obdarza nas błogosławieństwem, zdrowiem i jednością. 

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin

Zdrowaś Maryjo….

Wieczny odpoczynek ….