Categories:

30 KWIETNIA 2023 R. – 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Jutro pierwszy poniedziałek maja, o godz. 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych, o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Jutro również wspomnienie św. Józefa. Kancelaria jest czynna od 16.00 do 17.45.

2.    Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie są po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17.15. Troszczmy się dalej o nasze parafialne kapliczki i Krzyże. W Polsce zwyczaj dekorowania kapliczek w maju sięga XII w.

3.    We środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski – przypada nasz drugi odpust parafialny. Tego dnia Msze św. odpustowe o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. O 17.15 nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i możliwości zyskania odpustu. Kancelaria jest nieczynna

4.    We czwartek wspomnienie św. Floriana patrona naszej diecezji. Msza św. w intencji maturzystów o godz. 7.00, zapraszamy do modlitwy za nich. O 18.00 msza św. w intencji księży pracujących w naszej parafii, zamówiona przez parafian. Przed mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5.    W I piątek miesiąca spowiadamy rano i od 17.00. Tego dnia kancelaria jest czynna od 16.00 do 17.00.

6.    W I sobotę miesiąca o 8.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej Adoracja, konferencja z sanktuarium fatimskiego, różaniec. Tego dnia odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. 

7.    Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca o 15.30 spotkanie TT, o 17.15 nabożeństwo majowe, o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

8.    Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie: mamy, córki, babcie na kurs ewangelizacyjno-formacyjny Maria Magdalena, który odbędzie się w dniach 19-21 maja 2023 w naszej parafii. To będzie czas odkrywania swojej wartości i tożsamości w oczach Jezusa, porządkowania relacji z sobą i z innymi, obalania fałszywego myślenia o sobie i … dużo więcej!!! Zapisy na kurs do dnia 10 maja 2023 poprzez formularz zapisów:   https://forms.gle/ic2ZPtpUknv3cYJT9 lub pod nr tel. 792866627 (Basia). 

9.    Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy (cena 7 zł, bo numer jest podwójny)  i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

10.Intencja różańcowa na maj – o mocną wiarę dla dzieci komunijnych i ich rodzin.

Dziękujemy Panu Januszowi z TT za pomysł, a Panu Michałowi Grudniewskiemu za wykonanie gabloty do starego Krzyża z naszej kapliczki z 1829 roku. Krzyż zdjęliśmy z kapliczki, bo chcieli go ukraść złomiarze. Uratowany Krzyż wraz z gablotą będzie zawieszony w kaplicy MB Nieustającej Pomocy. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń i nowe kwiatki.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty

+ Andrzej Namara l. 82, zam. przy ul. Majdańskiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo….

Wieczny odpoczynek ….