Categories:

21 MAJA 2023 R. – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1.    Dziś o godz. 17.15 nabożeństwo majowe.

2.    We wtorek będziemy modlić się za młodzież klas VIII o błogosławieństwo Boże na czas egzaminów. 

3.    We środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.    Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykładu otwarty ks. Jacka pt. „Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły” we środę 24 maja 2023 roku o godz. 19:15 do salki nad zakrystią.  

5.    W piątek o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą przeżywały sakrament pokuty i pojednania. W sobotę o godz. 11.00 będzie w naszej parafii I Komunia Święta, prosimy o modlitwę za te rodziny.

6.    Zapraszamy na mszę Wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o 18.00. Po mszy modlitwa o dary Ducha Świętego i odnowienie Sakramentu Bierzmowania. Przychodzimy ze świecami.

7.    W przyszłą niedzielę będzie Niedziela Zesłania Ducha Świętego. S. Monika i s. Karolina będą obchodziły swoje jubileusze życia zakonnego w czasie mszy św. o godz. 13.00. 

8.    Parafianie, którzy chcą i mogą włączyć się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało zapraszamy na spotkanie organizacyjne przy kawie, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 na plebanii.

9.    Zapraszamy na spływ kajakowy po Świdrze 17 czerwca (sobota). Wyjazd o godz. 9:00 spod kościoła, w planie ognisko, powrót wieczorem. Koszt 50 zł za osobę. Zapisy u ks. Olgierda

10.Prosimy o wpłacanie zaliczek 200 zł do Ks. Proboszcza za obóz do Ostródy.

11.Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie od 9 do 16 września, koszt 1800 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda.

12.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Odbyło się spotkanie dotyczące naszego pikniku parafialnego. Piknik chcemy zorganizować w niedzielę 4 czerwca po mszy św. o 11.30. Będą dmuchańce, konkurs dla dzieci na wierszyk lub piosenkę „Dla Mamy i Taty”, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, popcorn, kiełbaski z grilla, gofry, lemoniada i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do pomocy „mamy fryzjerki” do robienia warkoczyków, babcie, które mogą upiec ciasto dla dzieci, ojców do prowadzenia gier zręcznościowych. Zgłoszenia możemy nadsyłać drogą mailową lub zapisać się w zakrystii. Za ofiary zbierane w czasie pikniku chcemy kupić stół pingpongowy dla dzieci oraz maszynę do robienia waty cukrowej. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Janina Ornoch l. 85, zam. przy ul. Ostrobramskiej,

+ Halina Jankowska l. 71, zam. przy ul. Suchodolskiej,

+ Anna Czarnecka l. 89, zam. przy al. Waszyngtona,

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….