Categories:

28 MAJA 2023 R. – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1.    Parafianie, którzy chcą i mogą włączyć się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało zapraszamy dziś na spotkanie organizacyjne przy kawie, o godz. 16.00 na plebanii.

2.    Dziś o godz. 17.15 nabożeństwo majowe.

3.    Jutro święto NMP Matki Kościoła, msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. 

4.    Dzieci kl. III przeżywają swój Biały Tydzień na mszy św. o 18.00

5.    We wtorek msza św. w intencji Pani Magdaleny naszej organistki o godz. 8.00. Bardzo dziękujemy za służbę Pani Magdaleny w naszej wspólnocie.

6.    1 czerwca pierwszy czwartek miesiąca o 18.00 msza św. za kapłanów posługująych w naszej parafii, zamówiona przez Parafian. Po mszy św. Adorację prowadzi Odnowa w Duchu Świętym. 

7.    W pierwszy piątek czerwca spowiadamy rano i od 17.00 – spowiadają się również dzieci klas IV. Kancelaria będzie czynna od 16.00 do 17.00. W sobotę po mszy św. o 8.00, wystawienie NS, modlitwa różańcowa i rozważanie fatimskie. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Najświętszym Sakramentem.

8.    W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia dzieci kl. 4 mają również swoją rocznicę I Komunii Świętej w czasie mszy św. o 11.30. Po mszy św. zapraszamy na nasz piknik parafialny. Będą dmuchańce, konkurs dla dzieci na wierszyk lub piosenkę „Dla Mamy i Taty”, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, popcorn, kiełbaski z grilla, gofry, lemoniada i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do pomocy „mamy fryzjerki” do robienia warkoczyków, prosimy o ciasto dla dzieci. Za ofiary zbierane w czasie pikniku chcemy kupić stół pingpongowy dla dzieci oraz maszynę do robienia waty cukrowej. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

9.    We czwartek 8 czerwca Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami Spalinową, Turbinową, Rozłucką, Kinową, Walewską i Międzyborską. Bardzo prosimy naszych Parafian o włączenie się w dekorację ołtarzy. Ołtarze Bracia z TT rozstawią już przed 8.00 rano. Prosimy naszych kochanych działkowców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy kwiatami, prosimy o zbieranie kwiatów na procesję, zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesji i sypaniu kwiatów. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne i Parafian do świadectwa wiary.

10.Zapraszamy do wspólnego, parafialnego wyjścia do teatru Współczesnego. 14 czerwca we środę o godz. 19.15 zapraszamy na komedię pt. Berlin, Berlin. Mamy 20 biletów, cena 75 zł, zapisy dziś u Ks. Proboszcza w zakrystii.

11.Zapraszamy na spływ kajakowy po Świdrze 17 czerwca (sobota). Wyjazd o godz. 9:00 spod kościoła, w planie ognisko, powrót wieczorem. Koszt 50 zł za osobę. Zapisy u ks. Olgierda

12.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty

+ Adam Andrzejewski l. 73, zam. przy Al. Waszyngtona 

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….