Categories:

24 WRZEŚNIA 2023 R. – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Msza Święta z częściami stałymi po łacinie odbędzie się dzisiaj o godz. 19:30. Takie Msze będą w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. 

2.    Wczoraj rozpoczęła się w naszym kościele 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie do godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na ten modlitewny czas.

3.    Jutro rozpoczynamy nabór do nowej grupy do Bierzmowania – zapraszamy uczniów klas 8 i starszych na spotkanie organizacyjne w kościele o godz. 19:00

4.    We środę Adorację prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ, o 18.00 nowenna.

5.    We czwartek wspomnienie św. Wacława, w piątek rocznica poświęcania naszej diecezjalnej Bazyliki Katedralnej, a w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

6.    W przyszłą niedzielę będzie pierwszy dzień października. W naszej wspólnocie parafialnej będzie wprowadzenie relikwii bł. rodziny Ulmów.  Przez cały październik będziemy modlić się do Boga za Ich wstawiennictwem w czasie nabożeństw różańcowych w intencji rodzin z naszej parafii. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.00. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci.

7.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 11.30 w czasie której będzie poświęcenie różańców.

8.    W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Dom św. s. Faustyny w Ostrówku w naszej diecezji. Św. Faustyna przebywała w nim w latach 1924-25, pracując jako pomoc domowa w rodzinie Lipszyców i zbierając na posag przed wstąpieniem do zakonu. Ostrówek, jest jedynym miejscem wskazanym św. Faustynie przez Pana Jezusa, za pośrednictwem Ks. Jakuba Dąbrowskiego.  

9.    Zapraszamy na kajaki po Świdrze, w najbliższą sobotę (30 IX). Koszt 50zł za osobę, zapisy do środy u ks. Olgierda. Zbiórka o godz. 9:00 z tyłu kościoła. 

10.Tych którzy chcieliby się włączyć w organizowanie Balu Wszystkich Świętych zapraszamy dzisiaj o godz. 17:00 do zakrystii. 

11.Chcemy ruszyć z korepetycjami dla dzieci i młodzieży. Osoby chętne do pomocy prosimy o zgłaszanie się drogą mailową lub bezpośrednio do Ks. Proboszcza.

12.Zapraszamy na 3 dniową pielgrzymkę wraz z parafią Nawrócenia św. Pawła. Jedziemy do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Łańcuta, Markowej i innych miejsc. Wyjazd w dniach 20-22 października. Koszt 660 zł. Więcej informacji u Ks. Proboszcza.

13.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Trwają prace remontowania i malowania naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń, dziękujemy Pani Ewie za ułożenie kwiatów w prezbiterium. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Piotr Jeleński l. 86 zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Andrzej Rak, którego pogrzeb odbył się w naszym kościele we czwartek

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych powstańców warszawskich, za pomordowanych Polaków przez sowietów,

 Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….