Categories:

15 PAŹDZIERNIKA 2023 R. – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś przeżywamy 23 Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Przed kościołem jest zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla zdolnej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dziękujemy za wsparcie.

2.    Dziś o 17.00 nabożeństwo różańcowe. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.00. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci. 

3.    Wczoraj dwaj nasi ministranci Michał Nagraba i Przemek Kuraszkiewicz zostali przez biskupa Jacka wprowadzeni w naszej katedrze w posługę lektora. Cieszymy się nowymi lektorami w naszej parafii, dziękujemy Rodzicom i ks. Olgierdowi.

4.    Jutro nowa grupa do Bierzmowania ma spotkanie w salce nad zakrystią o godz. 17:00.

5.    We środę święto św. Łukasza ewangelisty. 

6.    Wspólnota Spragnieni zaprasza na spotkania osoby świeckie do kontynuacji swojej formacji religijnej, aby pogłębiać relację z Panem Bogiem i ze sobą. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu we środy o godz. 19:00 w salce nad zakrystią. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 października.

7.    We czwartek będzie wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika, którego relikwie są w naszym kościele.

8.    W piątek rano rusza 3 dniowa pielgrzymka z naszej parafii, wraz z parafią Nawrócenia św. Pawła, na Podkarpacie. Obiecujemy modlitwę z naszą wspólnotę parafialną.

9.    W piątek drugie spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w godz. 19.00 w sali nad zakrystią. Zgłoszenia przyjmuje p. Beata Gościńska (tel. 793750931)

10.W najbliższą sobotę kleryk III roku Krzysztof Górka, pochodzący z naszej parafii, otrzyma sutannę. Obłóczyny będą w parafii św. Łukasza o godz. 11.00 na Tarchominie. Cieszymy się i prosimy o modlitwę za naszego kleryka, aby dobrze rozeznał swoje powołanie.  

11.W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. 

12.Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 30 października o godz. 17:00. Konieczne przebranie za świętego. Zapisy w zakrystii.

13.Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy się modlić w naszej wspólnocie parafialnej w następując sposób: 

a) 1 i 2 listopada w wypominkach jednorazowych w czasie procesji żałobnych, 

b) przez cały listopad każdego dnia we mszy św. listopadowej wieczornej

c) wypominki roczne w każdy I poniedziałek miesiąca o 17.00 w różańcu i we mszy św. o 18.00. Zostały przygotowane kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku na końcu kościoła. Możemy je zabrać do domu i czytelnie wypisać osoby, które chcemy polecić modlitwie kościoła. 

14.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

W tym tygodniu dalej pracujemy nad uszczelnianiem okien w prezbiterium, malowaniem ścian zewnętrznych oraz remontem zarwanego dachu nad boczną kaplicą. Wykonujemy również prace przed wejściem do kancelarii. Mimo, że nie mamy pieniędzy musimy te prace wykonać przed zimą, bo nam zalewa dolny kościół. Firma zgodziła się poczekać na płatność. Koszt prac przed kancelarią to ponad 32 tys. zł. 

Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Anna Tomaszewska l. 66, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Zofia Kręt l. 84, zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Henryk Stelcer l. 91, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Sławomir Rostkowski l. 93, zam. przy ul. Kinowej 

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny …