Categories:

1.    Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje. Dziękujemy za wsparcie dzieła misyjnego. Nasza diecezja jest odpowiedzialna za Sierra Leone, najbiedniejszy kraj w Afryce. Tam budujemy szkoły, szpitale, parafie.

2.    Dziś o 17.00 nabożeństwo różańcowe. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 17.30. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy również dzieci. 

3.    Wczoraj kleryk Krzysztof Górka, pochodzący z naszej parafii, otrzymał sutannę. Cieszymy się i prosimy o modlitwę za naszego kleryka, aby dobrze rozeznawał swoje powołanie.  

4.    We środę nie będzie spotkania Klubu Seniora. Najbliższe spotkanie będzie 8 listopada. 

5.    W przyszłą niedzielę chcemy poświęcić obraz Matki Bożej Częstochowskiej wystawiony dziś w prezbiterium. Zapraszamy fundatorów obrazu i wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania na mszę św. o godz. 10.00.

6.    W sobotę święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

7.    Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 30 października o godz. 17:00. Konieczne przebranie za świętego. Zapisy w zakrystii do 25 października.

8.    Jak każdego roku chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą. Od jutra możemy przynosić ubrania, ręczniki, koce, które zostaną zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. Rzeczy czyste i gotowe do użycia, prosimy przynosić do zakrystii. najbardziej potrzebne są ubrania dla mężczyzn. 

9.    Zbliża się listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy się modlić w naszej wspólnocie parafialnej w następując sposób: 

a) 1 i 2 listopada w wypominkach jednorazowych w czasie procesji żałobnych, 

b) przez cały listopad każdego dnia we mszy św. listopadowej wieczornej

c) wypominki roczne w każdy I poniedziałek miesiąca o 17.00 w różańcu i we mszy św. o 18.00. Zostały przygotowane kartki wypominkowe, które są wyłożone na stoliku na końcu kościoła. Możemy je zabrać do domu i czytelnie wypisać osoby, za które chcemy się modlić. Dziś na końcu kościoła, przy stoliku, ksiądz też przyjmuje na wypominki.

10.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

W tym tygodniu dalej pracowaliśmy nad uszczelnianiem okien w prezbiterium, malowaniem ścian zewnętrznych oraz remontem zarwanego dachu nad boczną kaplicą. Wykonujemy również prace przed wejściem do kancelarii. Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. Dziękujemy p. Ewie ze ułożenie kwiatów w prezbiterium.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wojciech Kopacz l. 53, zam. przy ul. Ostrobramskiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …