Categories:

3 GRUDNIA 2023 R. – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś po mszy św. o godz. 15.30 spotkanie Braci TT na plebanii, o 17.00 Nieszpory, o 18.00 msza św. za Ojczyznę.

2.    Rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny. Na mszy św. o 7.00 zostały pobłogosławione opłatki na nasz stół wigilijny. W naszym sklepiku są również do nabycia świece Caritas – z których dochód jest przeznaczony na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest wyznaczona minimalna cena, kto ma życzenie może ofiarować więcej.

3.    Nasz parafialny duchowy plan Adwentu 

a) Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. W naszych rozważaniach w tym roku towarzyszyć nam będzie św. Franciszek z Asyżu. Zapraszamy wszystkich Parafian do tego błogosławionego wysiłku, również dzieci. Roraty z kazaniem dla dzieci będą we wtorek o godz. 18.00 i we czwartek o godz. 6.45 (po mszy św. bułki dla dzieci). Na liturgię przynosimy lampiony.

b) Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu do wtorku włącznie (17-19 grudnia). Poprowadzi je ks. Radosław Mazur wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego. Dokładny rozkład nauk podamy w przyszłą niedzielę, prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na nasze rekolekcje.

c) W dniach od 4 do 18 grudnia będzie trwała w naszej parafii zbiórka żywności i artykułów chemicznych w ramach jałmużny adwentowej. Nasz parafialny Caritas z darów przygotuje paczki, które zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Produkty można składać w zakrystii lub w koszykach znajdujących się w wybranych sklepach na terenie parafii. Jeżeli wiemy o osobach, o sąsiadach potrzebujących pomocy, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

d) Przez cały adwent możemy złożyć deklarację kolędową. Parafianie, którzy złożyli deklarację w ubiegłym roku, nie muszą już składać ponownie deklaracji, chyba że wybierają inną porę w ciągu dnia. Możemy zaprosić księdza do domu, wypełniając deklarację (wyłożona na stoliku na końcu kościoła) lub drogą internetową przez naszą stronię parafialną. Plan wizyt kolędowych podamy w święta w ogłoszeniach duszpasterskich, umieścimy w kościołem i na parafialnej stronie internetowej: meczennicy.waw.pl. Kolędę planujemy rozpocząć od 27 grudnia.

4.    Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, o 17.00 różaniec z wypominkami rocznymi, o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. O 19.00 w kościele katecheza dla rodziców dzieci komunijnych.

5.    W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. We czwartek przed mszą św. wieczorną koronka do Miłosierdzia prowadzona przez parafian, a o 18.00 msza św. zamówiona przez Parafian w intencji księży pracujących w naszej wspólnocie. Dziękujemy! Po mszy św. o 18.00 adwentowy wieczór uwielbienia zakończony indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym do godz. 20.00, w tym czasie będzie możliwość spowiedzi. 

6.    W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne.

7.    W piątek Planujemy dokończyć oglądanie “Władcy Pierścieni: Powrót Króla” o godz. 18:40 zbiórka w zakrystii. Będzie popcorn.

8.    W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na wschodzie. 

9.    Zapraszamy na sztukę teatralną w seminarium na Tarchominie. Ruszamy 16 grudnia (sobota) o godz. 10:00 spod kościoła, powrót ok. 13:30. Przedstawienie jest bezpłatne, pojedziemy komunikacją miejską. Zapisy w zakrystii do 10 grudnia. 

10.Zapraszamy na wyjazd na narty do Krynicy Zdrój od 21 do 26 stycznia. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda do 17 grudnia. 

11.Nasza parafia organizuje sylwestra dla młodzieży. Wstęp bezpłatny, zapisy u ks. Olgierda do 28 grudnia.

12.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł.

Dziękujemy P. Ewie i p. Eli za piękny wieniec adwentowy. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Bogusław Gorski l. 88, którego pogrzeb odbędzie się w wtorek o 10.00 w naszym kościele,

+ Ryszard Filipek l. 90 zam. przy ul. Suchodolskiej

+ Zbigniew Wiśniewski l. 91 zam. przy ul. Darłowskiej

+ Stanisław Kaczmarek l. 92 zam. przy ul. Kinowa

+ Jan Sękowski l. 93 zam. przy ul. Rozłuckiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …