Categories:

26 LISTOPADA 2023 R. – 34 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś po mszy św. o godz. 13.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i wraz ze wspólnotą dla Intronizacji NSPJ, odmówimy Litanię i dokonamy Aktu Zawierzenia.  

2.    We środę zapraszamy na spotkanie klubu seniora od 11.00 w sali nad zakrystią. Adoracje od 17.00 prowadzi wspólnota dla Intronizacji NSPJ

3.    We czwartek święto Andrzeja Apostoła. O 18.00 ostatnia msza św. listopadowa za zmarłych. 

4.    1-go grudnia, pierwszy piątek miesiąca, spowiadamy rano i od 17.00. Po mszy św. o 7.00 i 18.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5.    W sobotę po mszy św. o 8.00 wystawienie Naj. Sakramentu, konferencja fatimska i różaniec. Zaraz po modlitwie różańcowej, zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie do sali nad zakrystią.

6.    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny. Po mszy św. o 7.00 zostaną pobłogosławione opłatki na nasza stół wigilijny i będą już do nabycia w naszym sklepiku. Będą też świece na stół wigilijny. Duchowy plan Adwentu wraz z rekolekcjami podamy w przyszłą niedzielę.

7.    W przyszłą niedzielę na mszy św. o 10.00 zostanie pobłogosławiony obraz bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy Fundatora i wszystkich, którzy przyczynili się do powstania naszych obrazów do wspólnej modlitwy dziękczynnej. 

8.    Młodszych i starszych zapraszamy na sztukę teatralną pt. “I co teraz?” dnia 16 grudnia (sobota) w seminarium na Tarchominie. Ruszamy o godz. 10:00 spod kościoła, powrót ok. 13:30. Przedstawienie jest bezpłatne, pojedziemy komunikacją miejską. Zapisy w zakrystii do 10 grudnia. 

9.    Zapraszamy na wyjazd na narty do Krynicy Zdrój od 21 do 26 stycznia. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda do 17 grudnia. 

10.Nasza parafia organizuje sylwestra dla młodzieży. Wstęp bezpłatny, zapisy u ks. Olgierda do 28 grudnia.

11.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł.

W tym tygodniu zostały zawiezione ubrania dla potrzebujących do Caritas na Grochowskiej. Było ich bardzo dużo. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę pomoc. Cieszymy się z nowych 3 ministrantów, dziś przyjętych. Dziękujemy Rodzicom i ks. Olgierdowi. Dziękujemy za wspólnotę modlitwy. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wanda Boruta l. 86 zam. przy ul. Sygietyńskiego

+ Janusz Gwiazda l. 88 zam. przy ul. Fundamentowej

+ Leokadia Majchrzyk l. 92 zam. przy ul. Rozłuckiej

+ Stanisława Olczak l. 92 zam. przy ul. Spalinowej

+ Jarzy Hołubkow l. 100 zam. przy ul. Majdańskiej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …