Categories:

 1. Dziś przed kościołem po każdej mszy św. zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne „Ad gentes”. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. 
 2. Spotkania do Bierzmowania odbędą się: Grupa ks. Olgierda w poniedziałek o godz. 17:00, grupa Ewy we wtorek o 17:00, grupa p. Basi o 17:45.
 3. We wtorek próba chóru parafialnego, który przygotowuje pieśni na Triduum Paschalne. Serdecznie zapraszamy również nowe osoby lubiące śpiewać na godz. 19.30 do sali nad zakrystią. 
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa drogi Krzyżowej; dla osób starszych po mszy św. o g. 8.00, o godz. 17.15 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano i od 17.00
 5. W sobotę po mszy św. o 8.00 Adoracja, konferencja fatimska i różaniec. Po modlitwie serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie, które odbędzie się bezpośrednio po nabożeństwie w sali nad zakrystią. Tego dnia odwiedzimy także chorych z Najświętszym Sakramentem.
 6. W niedzielę 4 marca o 15.30 spotkanie Braci z TT na plebanii, o 17.00 Gorzkie Żale, a o 18.00 msza św. za Ojczyznę – za poległych Żołnierzy Niezłomnych (z udziałem harcerzy).  
 7. Parafialna Pielgrzymka Wielkopostna będzie w sobotę 16 marca do Miechowa (za kaplicą Grobu Bożego, będąca kopią oryginalnej kaplicy jerozolimskiej) i do Mogiły pod Krakowem (średniowiecznego opactwa cysterskiego z kaplicą Chrystusa Ukrzyżowanego). Koszt 120 zł wraz z ubezpieczeniem. Wyjazd o 5.50 i zabieramy prowiant na drogę. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą.
 8. W ramach jałmużny wielkopostnej chcemy w tym roku również wesprzeć ks. Leonarda z Ugandy. Ks. Leonard dzięki naszej pomocy buduje kolejną szkołę w swojej diecezji. Jego pracę możemy zobaczyć na zdjęciach. Jałmużnę możemy składać do skrzynki przy Krzyżu w nawie głównej lub przesłać na nasze konto parafialne z dopiskiem: Uganda. 
 9. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – 22 marca 2024r. rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych narzeczonych z terenu naszej parafii. Kolejna edycja kursu planowana jest jesienią. Spotkania stacjonarne będą prowadzone w piątki o 19.00. Formą zapisu jest uczestnictwo w pierwszym spotkaniu, które odbędzie się w sali nad zakrystią. Prowadząca:  Beata Gościńska (nr tel. 793750931)
 10. Intencja różańcowa diecezjalna na marzec, o którą prosi nasz Bp Romuald – „Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby Maryja, Królowa Pokoju wprowadziła do naszych rodzin i środowisk pojednanie i wzajemne poszanowanie. Niech ma w swojej opiece Polki i Polaków, aby umieli w zgodzie budować przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny”.
 11. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik Idziemy cena 5 zł i L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł.

W tym tygodniu nasze organy przeszły przegląd roczny (koszt ponad 3.000 zł). Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za przelewy na nasze konto parafialne.

 W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Stanislawa Siedlecka l. 76, zam. przy ul. Suchodoskiej

+ Andrzej Lubecki l. 78 zam. przy ul. Majdańskiej

+ Cecylia Pytelewska l. 92 zam. przy ul. Międzyborskiej

Módlmy się za zmarłych Parafian, zmarłych z naszych Rodzin, naszych Dobrodziejów, 

Zdrowaś Maryjo …