Categories:

 1. Dziś Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykład otwarty pod tytułem „Asertywność po chrześcijańsku – czyli jak stawiać granice i nie ranić?”. Wykład poprowadzi Justyna Szymańska, psycholog, o godz. 16:00 w salce nad zakrystią.
 2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. 
 3. We wtorek próba chóru parafialnego, który przygotowuje pieśni na Triduum Paschalne. Serdecznie zapraszamy również nowe osoby lubiące śpiewać na godz. 19.30 do sali nad zakrystią.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa drogi Krzyżowej; dla osób starszych po mszy św. o g. 8.00, o godz. 17.15 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. 
 5. Nasz parafialny duchowy plan wielkopostny:
 6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji parafian. Od dziś do 5 niedzieli Wielkiego Postu będziemy modlić się 10-ką różańca po każdej mszy św. niedzielnej zawierzając Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny, samotnych i cierpiących, prosząc o potrzebne łaski dla nas. Zapraszamy do pozostania jeszcze w kościele na modlitwę różańcową. Duchowym przewodnikiem tegorocznych rozważań będzie bł. Ks. Kard. S. Wyszyński.
 7. Parafialne rekolekcje wielkopostne będą w dniach 10-13 marca (od niedzieli do środy) i poprowadzi je o. Rafał Kupczak, oblat Maryi Niepokalanej, misjonarz i rekolekcjonista z klasztoru na Świętym Krzyżu
 8. Rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej nr 120 będą w dniach 11-13 marca
 9. Parafialna Pielgrzymka Wielkopostna będzie w sobotę 16 marca do Miechowa (za kaplicą Grobu Bożego, będąca kopią oryginalnej kaplicy jerozolimskiej) i do Mogiły pod Krakowem (średniowiecznego opactwa cysterskiego z kaplicą Chrystusa Ukrzyżowanego). Koszt 120 zł wraz z ubezpieczeniem. Wyjazd o 5.50 i zabieramy prowiant na drogę. Zapisy od dziś w zakrystii wraz z wpłatą.
 10. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie 22 marca w piątek po mszy św. o 18.00
 11. Rekolekcje dla LO im. Wyspiańskiego i Herberta będą w dniach 25-26 marca i poprowadzi ks. Michał Dziedzic diecezjalny duszpasterz młodzieży
 12. W ramach jałmużny wielkopostnej chcemy w tym roku również wesprzeć ks. Leonarda z Ugandy. Ks. Leonard dzięki naszej pomocy buduje kolejną szkołę w swojej diecezji. Jego pracę możemy zobaczyć na zdjęciach. Jałmużnę możemy składać do skrzynki przy Krzyżu w nawie głównej lub przesłać na nasze konto parafialne z dopiskiem: Uganda. 
 13. W przyszłą niedzielę przed kościołem po każdej mszy św. zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne „Ad gentes”.
 14. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik Idziemy cena 5 zł i nowe L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł.

Dziękujemy naszym Parafianom na czele z Panią Ewą i Panem Markiem za dekorację wielkopostną, dziękujemy za troskę o nasz kościół, za przelewy na nasze konto parafialne.

W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Leokadia Borkowska l. 90 zam. przy ul. Grenadierów

+ Dobrosława Zienowicz  l. 93 zam. przy ul. Kinowej

Módlmy się za zmarłych Parafian, zmarłych z naszych Rodzin, naszych Dobrodziejów, 

Zdrowaś Maryjo …