Categories:

  1. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św. o 6.00 z procesją rezurekcyjną, o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz o 18.00 i 19.30. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę, a taca przeznaczona będzie na KUL. 
  2. W piątek z racji oktawy Wielkanocy, możemy spożywać pokarmy mięsne. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano i od 17.00. Kancelaria czynna od 16.00 do 17.00.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. o 8.00, adoracja, konferencja fatimska i modlitwa różańcowa. Po adoracji zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na spotkanie w sali nad zakrystią.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy oddawać nasze życie Bożemu Miłosierdziu. Msze św. jak w każdą niedzielę i o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. O 18.00 msza św. za Ojczyznę. Tego dnia ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas naszej diecezji, na hospicja, domy samotnej matki, ogrzewalnie dla bezdomnych, jadłodajnie. Dziękujemy.
  5. W przyszły poniedziałek 8 kwietnia katecheza dla Rodziców dzieci komunijnych o godz. 19.00 w kościele. 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Parafian, za wspólnotę, świadectwo wiary i udział w Liturgii. Dziękujemy tym, którzy z wielką hojnością włączyli się w wielkopostne akcje charytatywne i jałmużnę wielkopostną dla ks. Leonarda, który jest w Ugandzie. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas. Udało się z zebranych środków i rzeczy przygotować ponad 60 paczek żywnościowo-chemicznych dla potrzebujących.

Dziękujemy sklepom za umożliwienie zbiórki: 

– Delikatesom Chorten, Kinowa 19 – dziękujemy właścicielowi i pracownikom, 

– sklepom Lewiatan przy ul. Majdańskiej 11 i Międzyborskiej 48 – dziękujemy właścicielom i pracownikom, 

– WSS Społem Praga-Południe Universam Grochów – dziękujemy Panu Prezesowi i pracownikom.

– sklepom Carrefour przy ul. Międzyborskiej 67 i Międzyborskiej 57/61.

Dziękujemy harcerzom i Parafianom za rozwiezienie paczek. Dziękujemy Braciom z TT i p. Markowi za troskę o naszą świątynię. Dziękujemy p. Ewie i p. Lucynie za ułożenie kwiatów. Dziękujemy księżom; Ks. Jackowi za projekt i organizację pracy nad Ciemnicą i Grobem Pańskim, dziękujemy za pomoc p. Magdzie z mężem, p. Ewie, p. Markowi, Piotrowi i małej Zuzi (przygotowuje się do I Komunii Św.). Dziękujemy ks. Olgierdowi za przygotowanie Liturgii, ministrantom i lektorom. 

Dziękujemy Braciom z TT za pilnowanie naszego bezpieczeństwa i porządku w kościele. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu za piękny śpiew w czasie ostatnich Liturgii na czele z p. Klaudiuszem Bieńko. Dziękujemy p. Ewie i p. Jackowi za robienie zdjęć w czasie naszych liturgii. Dziękujemy naszym pracownikom parafialnym, Paniom Organistkom p. Agnieszce i p. Magdalenie oraz p. Markowi. Pragniemy podziękować Bogu za każdą i każdego z Was. Módlmy się razem, upraszając Boga, aby błogosławił dalej za każde dobro uczynione i prowadził nasze Rodziny.

Życzymy Wam Kochani, wiary i nadziei, która jest związana ze spotkaniem Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Bóg nas dalej prowadzi we wspólnocie Kościoła, naszej parafii i pozwala cieszyć się dobrem w nas i wokół nas. Życzymy radości z drobnych rzeczy, zachwytu, czasu dla najbliższych i na sprawy najważniejsze, Boże sprawy. Niech Dobry Bóg obdarza nas błogosławieństwem, zdrowiem i jednością. Niech błogosławi naszej Ojczyźnie. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Stanisława Batorowska l. 87, zam. przy al. Waszyngtona

+ Elżbieta Cejko l. 101, zam. przy al. Waszyngtona

+ Jacek Szyszko l. 63, którego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we czwartek o 11.00

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin

Zdrowaś Maryjo….

Wieczny odpoczynek ….