Categories:

4 CZERWCA 2023 R. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1.    Dziś dzieci kl. 4 mają swoją rocznicę I Komunii Świętej w czasie mszy św. o 11.30. Po mszy św. zapraszamy na nasz piknik parafialny. Będą dmuchańce, konkurs dla dzieci na wierszyk lub piosenkę „Dla Mamy i Taty”, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, popcorn, kiełbaski z grilla, gofry, lemoniada i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do pomocy „mamy fryzjerki” do robienia warkoczyków, prosimy o ciasto dla dzieci. Za ofiary zbierane w czasie pikniku chcemy kupić stół pingpongowy dla dzieci oraz maszynę do robienia waty cukrowej. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

2.    Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dalszą budowę Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 15.30 na plebanii spotkanie Braci TT, a o 17.15 nabożeństwo czerwcowe. 

3.    Jutro o 17.00 różaniec z wypominkami, a o 18.00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 

4.    Zapraszamy Parafian do pomocy w przygotowaniu Uroczystości Bożego Ciała. Potrzebujemy pomocy Panów we środę o 19.30 do wyniesienia konstrukcji ołtarzy z dolnego kościoła i w Boże Ciało tj. we czwartek o 6.00 zbiórka przy bramie. Panie zapraszamy od jutra do sali nad zakrystią – będą już do dekoracji ramy ołtarzowe.

5.    W Boże Ciało msze św. będą o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00. Po mszy św. o 11.30  wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami Spalinową, Turbinową, Rozłucką, Kinową, Walewską i Międzyborską. 

·      I ołtarz – prace koordynuje wspólnota dla Intronizacji NSPJ wraz z mieszkańcami ul. Rozłuckiej i Kinowej

·      II ołtarz – prace koordynują ministranci i KSM wraz z mieszkańcami ul. Kinowej, Walewskiej

·      III ołtarz – prace koordynuje Odnowa w Duchu Świętym wraz z mieszkańcami ul. Cyraneczki, Kirasjerów, al. Waszyngtona i Międzyborskiej

·      IV ołtarz – prace koordynują Siostry, wspólnota Spragnieni, Przyjaciele Oblubieńca wraz z mieszkańcami ul. Majdańskiej, Grenadierów, al. Stanów Zjednoczonych, I Praskiego Pułku, Ostrobramskiej.

6.    Prosimy naszych kochanych działkowców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy kwiatami, prosimy o zbieranie kwiatów na procesję, zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesji i sypaniu kwiatów. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne i Parafian do świadectwa wiary.

Po uroczystościach Bożego Ciała zapraszamy na Wieczór z Tańcem – z miłości i z miłością do salek katechetycznych. Zapisy i kontakt na plakatach

7.    Msza św. wotywna do Ducha Świętego będzie w sobotę o godz. 18.00

8.    Zapraszamy do odbioru kart obozowych do Ostródy w zakrystii.

9.    Zapraszamy do wspólnego, parafialnego wyjścia do teatru Współczesnego. 14 czerwca we środę o godz. 19.15 zapraszamy na komedię pt. Berlin, Berlin. Mamy jeszcze kilka biletów, cena 75 zł, zapisy dziś u Ks. Proboszcza w zakrystii.

10.Zapraszamy na spływ kajakowy po Świdrze 17 czerwca (sobota). Wyjazd o godz. 9:00 spod kościoła, w planie ognisko, powrót wieczorem. Koszt 50 zł za osobę. Zapisy u ks. Olgierda

11. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie od 9 do 16 września, koszt 1800zł. Zapisy wraz z zaliczką 300zl do 16 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Olgierda.

12.Na terenie naszej parafii działa mediator rodzinny prowadzący mediacje sądowe i pozasądowe. Osoby, które potrzebują skorzystać z nieodpłatnej pomocy mediatora prosimy o kontakt pod numerem telefonu 606285837

13.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł i miesięcznik L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł

Intencja różańcowa na czerwiec – za młodzież z naszej parafii. W tym tygodniu rozpoczęliśmy wymianę ostatnich okien na plebanii. Dziękujemy za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne, dziękujemy za troskę o naszą zieleń.

 W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty

+ Ireneusz Antosiewicz l. 71, zam. przy ul. Kirasjerów

+ Stanisława Supeł l. 92, zam. przy al. Waszyngtona

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin,

Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek ….