Categories:

29 PAŹDZIERNIKA 2023 R. – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś poświęciliśmy obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który został zawieszony w naszym kościele. Dziękujemy Fundatorom obrazu i wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania.

2.    Dziś o 17.00 nabożeństwo różańcowe.

3.    Dzieci, które zapisały się na Bal Wszystkich Świętych zapraszamy jutro do kościoła na godz. 17:00, rozpoczniemy różańcem, a później przejdziemy do salek na dalszą zabawę. Ciasto prosimy przynieść pokrojone do salki nad zakrystią.

4.    We środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych – układ mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 17.00 pierwsza procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi.

5.    We czwartek, 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00, a po niej procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi. Po południu  o godz. 17.00 kolejna procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi oraz msza św. o godz. 18.00.

6.    Przez cały listopad, począwszy od 2 listopada, każdego dnia o 18.00 mszy św. listopadowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy na wypominki na końcu kościoła, w zakrystii i w kancelarii. 

7.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek po mszy św. wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem prowadzi Odnowa w Duchu Świętym do godz. 20.00. 

8.    W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano i od 17.00. Tego dnia kancelaria jest czynna od 16.00 do 17.00. 

9.    Msza św. w intencji ks. Olgierda z racji imienin w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

10.W pierwszą sobotę po mszy św. o 8.00, wystawienie, modlitwa różańcowa i konferencja. Tego dnia odwiedzimy również chorych z Najświętszym Sakramentem.

11.Akademia Młodego Polaka zaprasza na kolejne spotkanie. Odbędzie się ono w sobotę 4 listopada o godzinie 11:00 w salce nad zakrystią.

12. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 15.30 spotkanie TT na plebanii, o 17.00 nieszpory eucharystyczne, o godz. 18.00 msza św. za Ojczyznę. Po mszy św. wraz z Grochowem Patriotycznym na ścianie naszego kościoła odsłonimy pamiątkową tablicę w 60 rocznicę zamordowania ostatniego Żołnierza Niezłomnego Józefa Franczaka ps. Lalek. Serdecznie zapraszamy.

13.Intencja różańcowa na listopad: Módlmy się za dusze czyśćcowe – o skrócenie ich męki.

14.Młodzież przygotowującą się od zeszłego roku do Bierzmowania, prosimy o przynoszenie brakujących dokumentów do ks. Olgierda.

15.Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych; odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

16.Jak każdego roku chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą. Od jutra możemy przynosić ubrania, ręczniki, koce, które zostaną zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. Rzeczy czyste i gotowe do użycia, prosimy przynosić do zakrystii. Potrzebne są bardziej ubrania dla mężczyzn. 

17.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł

W tym tygodniu dalej pracowaliśmy nad uszczelnianiem i myciem okien w prezbiterium. Wykonujemy również prace przed wejściem do kancelarii. Niestety mamy awarię starej skrzynki elektrycznej w zakrystii, jak widać po zapalonych światłach w kościele. Ufamy, że elektrycy naprawią usterkę. Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie słowne, modlitewne i materialne naszej inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Zofia Rusin l. 83, zam. przy ul. Majdańskiej

+ Bogdan Orzada l. 77, którego pogrzeb odbędzie się w piątek o 10.00 w naszym kościele

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …