Categories:

5 LISTOPADA 2023 R. – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Dziś o godz. 15.30 spotkanie TT na plebanii, o 17.00 nieszpory eucharystyczne, o godz. 18.00 msza św. za Ojczyznę. Po mszy św. wraz z Grochowem Patriotycznym na ścianie naszego kościoła odsłonimy pamiątkową tablicę w 60 rocznicę zamordowania ostatniego Żołnierza Niezłomnego Józefa Franczaka ps. Lalek. 

2.    Jutro przyjmuje nasz parafialny psycholog p. Agnieszka od 17.00 w gabinecie przy kancelarii. Porady dla naszych parafian są anonimowe i bezpłatne. 

3.    Jutro również katecheza dla rodziców dzieci komunijnych o 19.00 w kościele.

4.    We środę zapraszamy do Klubu Seniora od 11.00. Od 17.00 Adorację prowadzi wspólnota Intronizacji NSPJ.

5.    W sobotę 11 listopada 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej wspólnocie parafialnej odpust. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00 oraz uroczysta msza św. odpustowa o godz. 18.00, w czasie której Ks. Biskup pomocniczy diecezji łowickiej, Wojciech Osial, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.    W przyszłą niedzielę spotkanie rady duszpasterskiej o 17.00 na plebanii.

7.    W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom prześladowanym

8.    Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykład otwarty pod tytułem „Misja Kazachstan”. Wolontariuszki misyjne opowiedzą zarówno o swoich przeżyciach, jak i przygodach podczas wyjazdu. Spotkanie odbędzie się w środę 15.11. o godz. 19:00 w salce nad zakrystią. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

9.    Przez cały listopad, począwszy od 2 listopada, każdego dnia o 18.00 mszy św. listopadowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy na wypominki w zakrystii i w kancelarii. 

10.Jak każdego roku chcemy pomóc osobom bezdomnym przed nadchodzącą zimą. Prosimy przynosić do zakrystii ubrania, ręczniki, koce, które zostaną zawiezione do ogrzewalni Caritas przy ul. Grochowskiej. 

11.Polecamy nasz tygodnik diecezjalny Idziemy cena 5 zł

Bardzo dziękujemy za Panu Włodzimierzowi (naszemu Parafianinowi) za naprawienie awarii w starej skrzynce elektrycznej w zakrystii. Dziękujemy Parafianom, na czele z ks. Olgierdem, za przygotowanie i przeprowadzenie Balu Wszystkich Świętych. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne naszych inwestycji. Dziękujemy również za przelewy, które wpłynęły w tym tygodniu na nasze konto parafialne. 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wiesław Depczyk l. 98 zam. przy ul. Ostrobramskiej

+ Eugeniusz Składowski l. 73 zam. przy ul. Grenadierów

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, poległych w obronie naszej Ojczyzny Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek …