Categories:

 1. Dziś 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Po mszy św. o 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00 udzielamy wspólnotowo sakramentu namaszczenia chorych. Po każdej mszy św. przed kościołem jest zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas w naszej diecezji: w hospicjach, domach samotnej matki, hospicjach dla dzieci. Dziękujemy za wsparcie.
 2. Przypominamy, że dziś jest również spotkanie rady duszpasterskiej na plebanii o godz. 16.00, a o godz. 19.00 w sali nad zakrystią odbędzie się spotkanie Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ. Zapraszamy również nowe osoby do poznania tej wspólnoty, do wspólnotowej modlitwy.
 3. Jutro Pani Agnieszka nasz parafialny psycholog zaprasza o 17.00 chętnych do gabinetu obok kancelarii. Porady dla naszych Parafian są bezpłatne i anonimowe.
 4. W najbliższą środę 14 lutego rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do celebrowania Paschy. We Środę Popielcową msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 oraz 17.00, 18.00 i 19.00. Na wszystkich mszach św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz 3 posiłki, w tym jeden do syta. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko od 16.00 do 16.45
 5. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki w ciągu roku. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
 6. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa drogi Krzyżowej; dla osób starszych po mszy św. o g. 8.00, o godz. 17.15 z udziałem dzieci oraz po mszy św. o 18.00 z udziałem dorosłych. 
 7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.00. 
 8. Od piątku do niedzieli grupa młodzieży przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z animatorami i ks. Olgierdem będzie miała swoje wyjazdowe rekolekcje. Pamiętajmy o nich w modlitwie o błogosławione owoce.  
 9. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji parafian o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu. Od 1 do 5 niedzieli Wielkiego Postu będziemy modlić się 10-ką różańca po każdej mszy Św. zawierzając Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny, samotnych i cierpiących, prosząc o potrzebne łaski dla nas.
 10. Wspólnota Spragnieni zaprasza na wykład otwarty pod tytułem „Asertywność po chrześcijańsku – czyli jak stawiać granice i nie ranić?”. Wykład poprowadzi Justyna Szymańska, psycholog, w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w salce nad zakrystią.
 11. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik Idziemy cena 5 zł i nowe L’Osservatore Romano z nauczaniem papieża Franciszka cena 10 zł.

Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za przelewy na nasze konto parafialne.

W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jadwiga Wojtkowska l. 91 zam. przy ul. Świętosławskiej

+ Jadwiga Żórawska-Żuk l. 86 zam. przy ul. Fundamentowej

Módlmy się za zmarłych Parafian, zmarłych z naszych Rodzin, naszych Dobrodziejów, 

Zdrowaś Maryjo …