Categories:

 1. Dziś jest spotkanie Rady Duszpasterskiej o godz. 16.00 na plebanii. 
 2. Zapraszamy chętnych Parafian do nauki nowych pieśni dziś na godz. 17.00 w kościele. Uczyć nas będzie p. Magdalena.
 3. We środę pierwszy dzień maja, wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie będą po wieczornej mszy św. a w niedzielę o 17.15. W tym roku w czasie naszych rozważań majowych będziemy przyglądać się „Matkom świętych” np. Mariannie Kolbe, Emilii Wojtyle, Mariannie Popiełuszce, św. Sylwii, św. Monice i innym. Dziękujemy za troskę o nasze parafialne kapliczki i Krzyże. W Polsce zwyczaj dekorowania kapliczek w maju sięga XII w. 1 maja kancelaria będzie nieczynna.
 4. We czwartek msza św. za księży pracujących w naszej parafii zamówiona przez Parafian. Bardzo dziękujemy. 
 5. W piątek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski – przypada nasz drugi odpust parafialny. Tego dnia Msze św. odpustowe o godz. 7.00 (po niej Godzinki), 8.00, 9.00 i 18.00. Na mszy św. o 18.00 poświęcimy nowy Krzyż procesyjny ofiarowany przez naszego Parafianina. Bardzo dziękujemy za ten piękny Dar. 
 6. W piątek 3 maja w nasz parafialny odpust o 17.15 będzie nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i możliwości zyskania odpustu. Kancelaria będzie nieczynna. Z racji uroczystości możemy spożywać pokarmy mięsne. 
 7. W I sobotę miesiąca o 8.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej Adoracja, konferencja z sanktuarium fatimskiego, różaniec. Tego dnia odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. 
 8. W sobotę 4 maja jest również wspomnienie św. Floriana patrona diecezji warszawsko-praskiej.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca o 15.30 spotkanie TT na plebanii, o 17.15 nabożeństwo majowe, o 18.00 msza św. za Ojczyznę ze śpiewem naszego choru.
 10. 12 maja w niedzielę będzie rocznica pierwszej Komunii Św. dzieci kl. 4. w czasie mszy św. o godz. 11.30.
 11. Organizujemy obóz parafialny do Ostródy dla dzieci i młodzieży w dniach 1-9 lipca. Koszt 1500 zł. Jest jeszcze tylko kilka miejsc. Zapisy i więcej informacji u ks. Proboszcza.
 12. Prosimy Kochanych Działkowiczów i Parafian o pomoc w zbieraniu płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała. Ususzone kwiatki prosimy przynosić do zakrystii.
 13. Intencja różańcowa na maj – o mocną wiarę dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
 14. Polecamy tygodnik Idziemy cena 8 zł (nr podwójny) 

W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace porządkowe nad naszą zielenią przy kościele. Bardzo dziękujemy za troskę o nasz kościół, posadzone nowe kwiatki, za przelewy na nasze konto parafialne.

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Danuta Strzelczak l. 77, której pogrzeb odbył się we czwartek w naszym kościele,

+ Waldemar Reszke l. 92, którego pogrzeb odbył się w piątek w naszym kościele,

+ Włodzimierz Taniewicz l. 58, zam. przy ul. Kinowej

+ Tadeusz Świstak l. 91, zam. przy ul. Kinowej

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin Wieczny odpoczynek