Categories:

  1. Dziś o godz. 11.30 msza św. dzieci przeżywających swoją rocznicę Komunii Świętej. O godz. 17.15 nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwa majowe po mszy św. o 18.00, dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach.
  2. Jutro 13-go maja rocznica objawień fatimskich. Od 17.00 przyjmuje Pani Agnieszka, nasz parafialny psycholog. Po mszy św. o 18.00 będzie różaniec fatimski z procesją, zabieramy świece. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. We wtorek święto Apostoła Macieja. O godz. 7.00 msza św. w intencji ośmioklasistów rozpoczynających swoje egzaminy na zakończenie szkoły podstawowej.
  4. We czwartek Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona metropolii warszawskiej i patrona Polski. Msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00.
  5. We czwartek wyrusza nasza 4 dniowa pielgrzymka parafialna na Dolny Śląsk. Jedziemy wraz z parafią Nawrócenia św. Pawła. Spotykamy się o godz. 6.00 rano przy starej kapliczce Matki Bożej. Będziemy pamiętać w modlitwie o naszej parafii i prosimy o modlitwę. 
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny. 
  7. Zapraszamy na kajaki po Liwcu 1 czerwca (sobota). Koszt 60 zł za osobę, zapisy do 26 maja u Ks. Olgierda. 
  8. We czwartek 30 maja Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami Spalinową, Turbinową, Rozłucką, Kinową, Walewską i Międzyborską. Ołtarze będą ustawione w jak w ubiegłym roku.

I ołtarz – projektuje wspólnota Dzieła Intronizacji NSPJ wraz z Ks. Proboszczem. Prosimy o pomoc okolicznych mieszkańców .

II ołtarz – projektują ministranci, lektorzy i KSM wraz z ks. Olgierdem. Prosimy o pomoc okolicznych mieszkańców.

III ołtarz – projektuje wspólnota Spragnieni i Przyjaciele Oblubieńca wraz z ks. Jackiem. Prosimy o pomoc okolicznych mieszkańców.

IV ołtarz przed kościołem – projektuje Odnowa w Duchu Świętym wraz z ks. Jackiem. 

Bardzo prosimy naszych Parafian o włączenie się w dekorację ołtarzy. Ołtarze Bracia z TT rozstawią już przed 8.00 rano. Prosimy naszych kochanych działkowców o pomoc w dekorowaniu ołtarzy kwiatami, prosimy o zbieranie kwiatów na procesję, zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w procesji i sypaniu kwiatów. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne i Parafian do świadectwa wiary. 

  • Bardzo prosimy o pomoc w organizowaniu procesji Bożego Ciała. Potrzeba mężczyzn do niesienia baldachimu, feletronów i tub nagłośnieniowych (ok. 15 Panów). Chętnych Panów prosimy o zgłaszanie się wcześniej do zakrystii i zapisanie się na listę. Listę koordynuje Pan. Tomek z TT.
  •  W niedzielę 9 czerwca planujemy po mszy św. o 11.30 piknik parafialny. Będą dmuchańce, konkurs dla dzieci na wierszyk lub piosenkę, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, popcorn, kiełbaski z grilla, gofry, lemoniada i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do pomocy „mamy fryzjerki” do robienia warkoczyków, prosimy o ciasto dla dzieci. W zakrystii jest lista, prosimy o zaangażowanie naszych Parafian i wpisanie się do prowadzenia poszczególnych atrakcji, np. grillowania, malowania twarzy, itp. Każdy może w czymś pomóc. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Trwają prace remontowe schodów przed kościołem po zimie. Bardzo dziękujemy za troskę o nasz kościół, podlewanie kwiatków, za przelewy na nasze konto parafialne. W tym tygodniu w czasie mszy św. o 7.00 przed kościołem ukradziono rower, a w zeszłym tygodniu ukradziono zasadzone kwiatki przy Krzyżu przy ul. Kinowej. Prosimy Parafian o czujność i modlitwę o nawrócenie złodziei.

W tym tygodniu odeszli z naszej parafii;

+ Zofia Radońska l. 74, zam. przy ul. Waszyngtona

+ Zenon Szczepan l. 83, zam. przy ul. Kirasjerów

+ Janina Sitkowska l. 91, zam. przy ul. Kinowej

+ Zenobia Moczulska l. 89, której pogrzeb odbył się we czwartek w naszym kościele,

+ Robert Mecha l. 47, którego pogrzeb odbył się w piątek w naszym kościele.

Módlmy się za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin 

Wieczny odpoczynek